Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 150zł


KABO

Pytanie

Cześć

Dostałem trochę kasy na Święta więc postanowiłem kupić sobie słuchaweczki dokanałowe. Cena do 150zł z przesyłką czyli bez tak około 130-140zł. Słuchawki będą mi towarzyszyły w większości czasu na szkolnym korytarzu i na mieście więc no trochę hałasu będzie :P . Muzyka której słucham to rap , tylko rap. Będę je podpinał narazie do telefonu (Samsung Galaxy s3) lecz możliwe jest że za jakiś czas zainwestuję w jakiś lepszy odtwarzacz :)

Bardzo bym prosił o pomoc , szukałem dzisiaj trochę czasu , przeglądałem recenzje i znalazłem dwie interesujące ofery ;D

 

1. SENNHEISER CX 200 STREET II

2. BRAINWAVZ proALPHA

 

Które z tych słuchawek waszym zdaniem mam wybrać? Oczywiście jeżeli znacie jakieś lepsze waszym zdaniem to możecie polecić , jednak bardzo proszę o opis , dlaczego je polecacie ;p

 

z góry dzięki :D

Edytowane przez KABO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Alpha/ProAlpha to dość mocno basowe słuchawki natomiast M1 idą w kierunku bardziej neutralnych. To zupełnie odmienne brzmienia. W rapie zapewne będzie Ci potrzebne basowe granie a nie neutralne dlatego M1 odrzuć na wstepie. CX200 miałem kiedyś i dupy nie urywają, CX300 już lepiej, całkiem fajny basik ale po odsłuchu wrzuciłem do komisu, jak byś chciał możemy się dogadać. E10 zerknij na posty w dziale soundmagic odnośnie awaryjności, generalnie nie polecam. W moim odczuciu powinieneś zerknąć na konstrukcje dwuprzetwornikową m-duo. Wspaniały mocny bas wyizolowany bardzo ładnie zwrotnicą od reszty pasm. Tutaj masz świeżą reckę na usatoday:

http://www.usatoday.com/story/tech/2014/12/13/these-durable-customizable-earbuds-offer-quality-audio/20269821/

http://www.meelec.com/MEElectronics_M_Duo_Dual_Driver_In_Ear_Headset_p/ep-dd53p-bk-mee.htm

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od kiedy M1 są neutralne? Toż to typowe V.

 

Napisałem, że M1 idą w kierunku bardziej neutralnego brzmienia. Od kiedy? Jakiś czas temu miałem kilka egzemplarzy i w żadnym z nich nie usłyszałem ani zbytnio podbitego basu ani góry. Zresztą to nie tylko moja opinia ale także innych słuchaczy, samego producenta, który też definiuje je jako zbalansowane i neutralne oraz sprzedawców, którzy też tak definiują brzmienie.

 

Strona producenta:

http://www.yourbrainwavz.com/m1.html

"BALANCED SOUND"

 

Head-fi review:

http://www.head-fi.org/products/mp4nation-brainwavz-m1

"One of the most balanced iems for a very low price"

"Balanced SQ, value"

"“One of the most balanced iems for a very low price”

 

http://theheadphonelist.com/earphone-buyers-guide/

"M1 still stands out with its smooth and natural sound."

 

Zatem podtrzymuje swoją opinię, że brzmienie M1 idzie dość mocno w kierunku neutralności i do rockowych kawałków nie za bardzo się sprawdzi. No ale może @Inszy wszyscy się mylą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No jak wierzysz marketingowym sloganom, to fakt - jest to granie neutralne :D Miałem je na testach, a i inni krajowi recenzenci czuli tam V (mniejsze lub większe, ale jednak V). Neutralne, to one może są w USA, gdzie inaczej się odbiera dźwięk niż u nas (niby dziwne, ale jednak, wystarczy zestawić opinie z takiego head-fi i mp3store).

A M1 do rocka się średnio nadają przez swoją pofalowaną średnicę, która wygasza siłę w gitarach. Bardziej neutralne Delty w tym gatunku radzą sobie zauważalnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No jak wierzysz marketingowym sloganom, to fakt - jest to granie neutralne :D Miałem je na testach, a i inni krajowi recenzenci czuli tam V (mniejsze lub większe, ale jednak V). Neutralne, to one może są w USA, gdzie inaczej się odbiera dźwięk niż u nas (niby dziwne, ale jednak, wystarczy zestawić opinie z takiego head-fi i mp3store).

A M1 do rocka się średnio nadają przez swoją pofalowaną średnicę, która wygasza siłę w gitarach. Bardziej neutralne Delty w tym gatunku radzą sobie zauważalnie lepiej.

 

@Inszy nie to żebym kwestionował zbieranie dźwięków przez twoje ucho :] ale stane murem przeciwko twierdzeniu, że M1 to jak stwierdziłeś "typowe V". Nawet na tym forum w recenzji, w podsumowaniu przeczytamy:

http://forum.mp3store.pl/topic/75128-brainwavz-m1/

"Grają świetnie jako całość bez zbytniego faworyzowania którejkolwiek z częstotliwości"

 

https://arth3ass.wordpress.com/2014/01/19/recenzja-brainwavz-m1/

"Ogólna sygnatura jest neutralna, idąca w stronę neutralno-jasnego wydźwięku"

 

Wszyscy mylić się nie mogą. Zgodził bym się może jeszcze, że ktoś z wyrafinowaną czułością usłyszał z leciutka cofniętą średnice ale na pewno nie nazwał bym tego brzmienia typową V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I z tej samej recenzji:

"Chciałoby się napisać, że słuchawki grają v-ką, ale byłoby to przekłamanie ce****ące się zbytnim uproszczeniem sprawy."

Czyli jednak V.

 

Praktycznie wszyscy są zgodni co do jednego - średnica jest wycofana. A jak jest wycofana, to co jest? Ano V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I z tej samej recenzji:

"Chciałoby się napisać, że słuchawki grają v-ką, ale byłoby to przekłamanie ce****ące się zbytnim uproszczeniem sprawy."

Czyli jednak V.

 

Praktycznie wszyscy są zgodni co do jednego - średnica jest wycofana. A jak jest wycofana, to co jest? Ano V.

 

To jest jedna z opinii przeciwko całej reszcie, gdzie w podsumowaniu definiują brzmienie jako neutralne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Całej reszcie? W obu recenzjach jakie przytoczyłeś M1 są określane mianem V (przez cofniętą średnicę). To samo ja słyszałem i to samo jest w recenzji maciuxa. Ogólnie w Polsce widziałem chyba jedną recenzję, która określa je mianem równych.

Oczywiście dużo wynika z odniesienia. Jak się człowiek przesiada z basowych potworków z dziurą na średnicy, to M1 są równiutkie. Gorzej jak się na co dzień korzysta ze słuchawek będących znacznie bliżej neutralności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Całej reszcie? W obu recenzjach jakie przytoczyłeś M1 są określane mianem V (przez cofniętą średnicę). To samo ja słyszałem i to samo jest w recenzji maciuxa. Ogólnie w Polsce widziałem chyba jedną recenzję, która określa je mianem równych.

Oczywiście dużo wynika z odniesienia. Jak się człowiek przesiada z basowych potworków z dziurą na średnicy, to M1 są równiutkie. Gorzej jak się na co dzień korzysta ze słuchawek będących znacznie bliżej neutralności.

 

W recenzjach nie określa się ich mianem V:

rec.1

"Ogólna sygnatura jest neutralna, idąca w stronę neutralno-jasnego wydźwięku. Chciałoby się napisać, że słuchawki grają v-ką, ale byłoby to przekłamanie ce****ące się zbytnim uproszczeniem sprawy."

 

rec.2

"Grają świetnie jako całość bez zbytniego faworyzowania którejkolwiek z częstotliwości"

 

rec.3

"M1 still stands out with its smooth and natural sound."

 

rec.4

"One of the most balanced iems for a very low price"

 

I na koniec definicja producenta:

"Balanced sound"

 

Dlatego też znowu będę się upierał ze swoim twierdzeniem, iż idą one w strone neuturalnego brzmienia, przeciwko twojemu twierdzeniu, że jest to "typowa V" i stwierdzenie:

 

Od kiedy M1 są neutralne? Toż to typowe V.

 

jest niestety ale nietrafione, gdyż przyznaj chociaż, że bliżej im do neutralności aniżeli do podbitego basu i górnych partii, czyli typowego określenia modelu V...

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

One w żaden sposób nie są neutralne, więc co tu przyznawać? Słyszałeś kiedyś w miarę neutralne słuchawki? Jak pisałem wcześniej - nawet Delty są bliżej tego określenia. A że M1, to nie są przebasowione doki, to fakt, nigdy nie twierdziłem inaczej. W nich problem jest średnica.

I nie zabarwiaj na czerwono tak wybiórczo, łatwo można kogoś zmylić, że to nie V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

One w żaden sposób nie są neutralne, więc co tu przyznawać? Słyszałeś kiedyś w miarę neutralne słuchawki? Jak pisałem wcześniej - nawet Delty są bliżej tego określenia. A że M1, to nie są przebasowione doki, to fakt, nigdy nie twierdziłem inaczej. W nich problem jest średnica.

I nie zabarwiaj na czerwono tak wybiórczo, łatwo można kogoś zmylić, że to nie V.

 

Nie @Inszy nie słyszłem, dziesiątki recenzentów też nie słyszało i zapewne producent Brainwavz też nigdy nie słyszał neutralnych słuchawek. Cieszymy się wszyscy, że jesteś i naprawisz cały świat.

Jak byś zadał sobie odrobinę trudu i zerknął byś w treść moich wypowiedzi to zaczęła się moja wypowiedź od stwierdzenia, że "M1 idą w kierunku bardziej neutralnych" a nie, że są to neutralne słuchawki. Natomiast nie zgodziłem się, że napisałeś "Toż to typowe V" i sam wybiórczo zabarwiłeś na czerwono a nie Ja.

 

BTW. Nie wiem czy jest sens ciągnąć tego offtopa bo i tak nie spotkamy się w połowie drogi z naszymi twierdzeniami, a nawet gdybyś był pewny, że mam choć odrobinę racji to i tak tego nie przyznasz i będziesz owijał i kolorował do bólu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dodam tyle:

Chciałoby się napisać, że to słuchawki grające neutralnie, ale byłoby to przekłamanie ce****ące się zbytnim uproszczeniem sprawy ;)

 

Wycofana średnica = Vka, nieważne czy głęboka czy nie.

 

Nie słuchałem za dużo, bo doków nie lubię, ale do 1k nie słyszałem neutralnych (tzw.) słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miki, Ety czy Audeo na szarych filtrach są całkiem blisko neutralności. Tyle że z armaturowym nalotem ;)

 

Jak byś zadał sobie odrobinę trudu i zerknął byś w treść moich wypowiedzi to zaczęła się moja wypowiedź od stwierdzenia, że "M1 idą w kierunku bardziej neutralnych" a nie, że są to neutralne słuchawki. Natomiast nie zgodziłem się, że napisałeś "Toż to typowe V" i sam wybiórczo zabarwiłeś na czerwono a nie Ja.

Iść sobie w kierunku neutralnych mogą. Pytanie skąd idą.
I poproszę o pokazanie gdzie cokolwiek pokolorowałem, bo czuję manipulację. Rodem z "dziesiątki recenzentów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miki, Ety czy Audeo na szarych filtrach są całkiem blisko neutralności. Tyle że z armaturowym nalotem ;)

 

Jak byś zadał sobie odrobinę trudu i zerknął byś w treść moich wypowiedzi to zaczęła się moja wypowiedź od stwierdzenia, że "M1 idą w kierunku bardziej neutralnych" a nie, że są to neutralne słuchawki. Natomiast nie zgodziłem się, że napisałeś "Toż to typowe V" i sam wybiórczo zabarwiłeś na czerwono a nie Ja.

Iść sobie w kierunku neutralnych mogą. Pytanie skąd idą.

I poproszę o pokazanie gdzie cokolwiek pokolorowałem, bo czuję manipulację. Rodem z "dziesiątki recenzentów".

 

Jasne w wątku o słuchawkach do 150zł wyjeżdżasz z dwukrotnie droższymi armaturowymi audeo, brawo.

 

Czasem @Inszy tak w życiu bywa, że ktoś może mieć odmienne zdanie a w wypadku akurat M1 grono to jest całkiem duże. Twoja postawa i pisanie, że wszyscy wokoło piszą bzdury i JA wiem najlepiej jak jest i mylą się recenzenci, producent i userzy na forach na prawdę nie napawa optymizmem. Uważasz, że jest inaczej ok, twoje prawo ale nie podważaj opinii wszystkich dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jasne w wątku o słuchawkach do 150zł wyjeżdżasz z dwukrotnie droższymi armaturowymi audeo, brawo.

 

Czasem @Inszy tak w życiu bywa, że ktoś może mieć odmienne zdanie a w wypadku akurat M1 grono to jest całkiem duże. Twoja postawa i pisanie, że wszyscy wokoło piszą bzdury i JA wiem najlepiej jak jest i mylą się recenzenci, producent i userzy na forach na prawdę nie napawa optymizmem. Uważasz, że jest inaczej ok, twoje prawo ale nie podważaj opinii wszystkich dookoła.

 

Wyjechałem też z dwukrotnie tańszymi Deltami i jakoś nie czułeś oburzenia z tego powodu. Choć akurat cena nie ma znaczenia - albo coś ma V, albo nie ma V.

 

I odmienne zdanie, to nie problem, gorzej że kreujesz nieistniejącą rzeczywistość: polscy recenzenci wskazują mniej lub bardziej dosadnie na V. Użytkownicy na forach różnie, kwestia punktu odniesienia.

Co najwyżej można napisać, że niewiele doków dostępnych na naszym rynku w tej cenie jest równiejszych - ot, żebyś się poczuł mile połechtany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności