Skocz do zawartości

Stax SR-009 vs Ultrasone Edition 5 - próba porównania


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

 

No to trzeba tych Staxów posłuchać, szkoda tylko że są takie skromne możliwości.

Zobaczymy czy się uda.

Dzięki za fajne porównanie, teraz mniej więcej wiem czego można się spodziewać.

 

Dzięki :-)

Wiesz, tak jak jeden z kolegów napisał na forum, Staxy to filozofia, i nie da się tak ich po prostu porównać z dynamikami.

Doskonale rozumiem melomanów, którym wystarczą elektrostaty - ja się do nich nie zaliczam - brakuje mi w nich pazura, i tutaj Ultrasone'y są fenomenalne - po prostu :-)

Natomiast do bardziej relaksacyjnego grania, to zdecydowanie elektrostaty.

 

 

Ja dość dawno temu słuchałem, ale niższych modeli jak szukałem wzmacniacza do HD800

i nie przekonały mnie wtedy, zobaczymy może kiedyś się uda posłuchać jak grają 007 lub 009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

009 najlepiej mi się słucha ...cicho, jak dostają czadu, to robi się generalnie za ostro, i to mi się strasznie nie podoba, dlatego też napisałem, że chciałbym je wypróbować z innym wzmocnieniem, ponieważ tak w przypadku SRM-717 jak i Eurydyki, czuję, że mają potencjał, ale potrzebują lepszego/innego wzmocnienia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest dodatkowa trudność z 009 trzeba pewnie posłuchać z dopasowanym wzmacniaczem.

Czy możecie coś rekomendować i czy sprawdzał może ktoś energizery, czy to ma sens np. ze wzmacniaczem

lampowym z wyjściami transformatorowymi, bo tam chyba też transformatory w tych enrgizerach?

Póki co większość hybryd jakie widziałem do Staxów mają wejścia na tranzystorach i końcówki na lampach.

 

Na razie chłopaki na AS zachwycają się LST Ductusa. Ja przemyśliwuję zakup od Mjolnira czegoś. Ewentualnie znowu sobie coś zmajstruję. Na razie jednak majstruję przy SRM-717...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę spróbować LST :-) Mam stacjonarnego lampiaczka, więc może być ciekawie :-)

 

Te amerykańskie wynalazki, to trochę droga zabawa, a przy obecnym coraz bardziej niekorzystnym kursie walut, to już w ogóle przestaje być ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności