Skocz do zawartości
  • 0

Doki do 150-200 do clip+ z rockboxem?


fishman

Pytanie

witam.

 

Pytanie jak w temacie - szukam czegos _wybitnie_ zgrywajacego sie z clip+ (z Rockboxem) i pasujacego do takich gatunkow jak (glownie): (glownie starszy, duzo mniej nowszego)rock/elektronika(tez ciezsza)/ambient, elektropop/synthpop, mniej club/house/techno/trance, bez: rap/hip-hop (jesli to rzadko tylko HH), bez metal/pop/jazz/klasyka.

 

co polecacie w tym zakresie cenowym (moze byc tez mniej)?

 

mile widziana wygoda w uchu + w miare solidny kabel z katowym jackiem (ale propozycje z prostym rowniez rozwaze).

 

pozdrawiam.

Edytowane przez fishman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wiesz, czasem dziwię się ludziom co piszą, że jakieś słuchawki za 150 zł jak na cenę nie są złe, ale przy 10 czy 20$ to chyba spokojnie można je polecić.

Przy czym nie najlepiej tłumią, nie należą do zbyt wygodnych i mają też inne alternatywy. Jak dla mnie są dość uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do Pistonów to też uważam, że opinie o ich basowości są przesadzone. Jak dla mnie czasem jest basu zbyt dużo, czasem w sam raz, ale nigdy nie jest źle.

Inna sprawa, że ten bas czasem wydaje mi jakiś taki tekturowy, dziwny, ale ja akurat nie znam się i mam te plasticzne za 9,99$, więc może są gorsze, albo to tylko moje zdanie.

To masz albo v1, albo podróby.

 

I jak ma być nie za dużo basu, to Brainwavz M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Stary:

 

"mam te plasticzne za 9,99$, więc może są gorsze,"

 

nie chce Cie martwic, ale chyba masz podroby (albo jakas stara wersje, nie V2). Gdzie/kiedy je kupiles? Dales 9.99 dolcow z przesylka?

 

---

 

Inszy:

 

M1 maja mniej basu niz Pistony V2? Nadadza sie do gatunkow, ktore wymienilem (a glownie starszego rocka i eletroniki)? A Delty?

 

 

A moze cos z Soundmagicow (moze E10?), albo MEElectronics/Cresyn itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do starego rocka wolałbym Delty, do elektroniki M1.

 

To może najlepszą opcją będzie wypadkowa tych dwóch:

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-meelectronics-m9-classic/2/

"Brzmienie M9 Classic to pewna wypadkowa Brainwavzów M1 oraz Delta – to bardzo podobny poziom w znacznie niższej cenie. M1 są bardziej płaskie, łagodniejsze i gładsze – wyższe tony średnie są spokojniejsze, nie ma też tak wyraźnego subbasu. Delty są cieplejsze, mniej rozdzielcze, bardziej przygaszone, ale i łatwiejsze w odbiorze. Wybrałbym M1 zamiast M9, ale to prawie 100 zł różnicy. Z kolei Delty zamieniłbym na M9 Classic."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

fishman: mam z merimobiles i może masz rację :), ale nie grają źle, a kolejnych nie będę próbował bo gabaryty i długość kabla nie bardzo mi pasują. Zaś te brałem na test czy dochodzą darmowe nieewidencjonowane przesyłki ;)

 

M9 - mają ładną opinię i to naszego forumowicza, a nie forów o podkręcaniu procesorów ;)

Edytowane przez Stary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym je postawił na podobnej półce, choć różnią się sposobem grania - Pistony v2 są cieplejsze, bardziej rozrywkowe. Pewnie v2.1 byłyby bardziej zbliżone do M1, ale akurat nowszej wersji nie miałem.

Z tanich doków kupiłem sobie Takstary Hi-1200, które moim zdaniem zdecydowanie przerastają i Xiaomi i Brainwavz M1, ale w nich jest akurat trochę za dużo basu jak na moje wymagania i muszę go zbijać w korektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

... trochę za dużo basu jak na moje wymagania i muszę go zbijać w korektorze.

Myślisz, że zbijanie basu to dobre rozwiązanie, a jeśli dopuszczalne to ile można bezpiecznie zejść. Pytam tak, bo sporo osób nie używa korekcji.

Zaś mniej osłuchani, czy z gorszym słuchem pewnie unikają go trochę z obawy co do swojej subiektywnej oceny, nabycia złych nawyków itp.

Sam też zaliczam się do tych ostrożnych i dopiero clip zmusił mnie do częstszej zabawy korektorem.

Edytowane przez Stary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie ma ich w Polsce. A recka jest tu:

http://muzostajnia.wordpress.com/2014/10/27/asian-penetration-4/comment-page-1/

 

Stary, możesz spokojnie zmniejszać na korektorze o te kilka decybeli. Gorzej z podbijaniem, mogą pojawić się przestery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie zależy od sprzętu. Na iPodzie Video nie ruszam korektora, na Lumii i X1 majstruję w okolicach 60-150Hz. Basoluby będą tam pewnie podbijać ;) Na początku basu jest więcej, po jakichś 20 godzinach trochę się uspokaja.

A koszt przy aktualnym kursie dolara, to będzie jakieś 110-120 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to co w koncu najlepiej brac?

 

MEElectronics M9 Classic

Delta

M1

Xiaomi Piston V2

Philips SHE3590

Takstar Hi-1200

???

 

 

przypominam, do clip+ z rockboxem i glownie rock/elektronika/ambient/house/trance/electro/techno/synthpop/itp (wlasciwie maja byc w miare uniwersalne, bo slucham wielu roznych rzeczy ale glownie rock+elektronika)

 

jeszcze jakies inne propozycje?

 

 

 

@Inszy:

 

aktualne dostepne w necie Pistony to V2 czy V2.1? Sa jakies roznice miedzy nimi (dzwiekowe/wizualne etc)? Jak je rozroznic, i gdzie dostane na PEWNO najnowsza wersje czyli V2.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są dostępne obie wersje. Opis v2.1 masz tutaj (i od razu sklep gdzie je można kupić):

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-xiaomi-piston-v2/

 

Z wymienionych wyżej nie słyszałem Pistonów v2.1 i Mee M9. Resztę miałem prywatnie lub na testach i Takstary były najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Co do Pistonów to też uważam, że opinie o ich basowości są przesadzone. Jak dla mnie czasem jest basu zbyt dużo, czasem w sam raz, ale nigdy nie jest źle.

Inna sprawa, że ten bas czasem wydaje mi jakiś taki tekturowy, dziwny, ale ja akurat nie znam się i mam te plasticzne za 9,99$, więc może są gorsze, albo to tylko moje zdanie.

To masz albo v1, albo podróby.

Sorry, ale pisząc powyższy post zapomniałem, że basy miałem zjechane pod Hi-1200 czyli sporo :P

Poza tym moje to tzw. Xiaomi Simple i z tekturowym basem też przesadziłem. Nie są złe, tylko cena może odstraszyć. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności