Skocz do zawartości

Sprzedaż sprzętu


FeX

Odpowiedz na poniższe pytanie.  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jeśli jakiś sprzęt został zakupiony w zbiorówce/okazyjnej cenie a następnie został wystawiony na sprzedaż za wyższą cenę, czy według Ciebie:

    • Sprzedawca to szuja, chce zarobić na forumowiczach!
    • Niech robi, co chce to jego towar, a rynek ma otwarte ceny.
    • Nie interesuje mnie to, nie kupuję z komisu.
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mój ostatni temat sprzedażowy zrobił chyba małe zamieszanie na forum. Z tego względu chciałbym dowiedzieć się jakie są zapatrywania użytkowników w tym temacie. Jeśli ktoś ma życzenie i jest chętny to proszę o oddanie głosu w powyżej ankiecie.

 

Proszę nie traktować słowa "szuja" w dosłownym znaczeniu, nic lepszego nie przyszło mi do głowy w czasie tworzenia ankiety :) chodzi o ogólne zapatrywania użytkowników, nic po za tym.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie zarobiłem. Za ile kupiłem za tyle puszczam. To uważam za uczciwe. Także w indywidualnym targu. W ankiecie nie zagłosuje, bo musiałbym nazwać Ciebie i innych kolegów szujami, a tak nie myśle.

Gdyby wszyscy puszczali po cenie nabycia - każdy spokojnie mógłby słuchać , czego chce, a kasa wyłożona byłaby tylko depozytem. Z kilkoma kolegami tak mam, to jest super. Sluchanie za darmo :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słaba ta ankieta, bo widzisz... z jednej strony uważam, że to twoja sprawa za ile chcesz coś sprzedać ale z drugiej mańki nie jest to też fajne. Szują bym kogoś takiego nie nazwał, poprostu nie korzystam z takiej oferty i tyle - każdy robi jak uważa, żyjemy w wolnym kraju... podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez winy, jako przykład mogę podać mój ostatni deal, czyli Fiio X1 - kupiłem w pre za 350 zł, używałem około tygodnia i w stanie idealnym puściłem go za 310 zł, chociaż nie musiałem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, co mam w stopce w rozpisce "Posiadałem" sprzedałem za cenę zakupu/po kosztach, a teraz stwierdziłem, że jeśli już bym miał się pozbyć SHP9500 (które sporo namieszały mi w głowie), to nie za cenę zbiorówki. Mimo wszystko, wielu ludzi uważa taki stan rzeczy za żałosny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś uważa to za żałosne to też spoko, ma do tego prawo. Moje stanowisko jest takie, że Ty masz prawo wystawić na sprzedaż za ile chcesz a ja mam prawo z tej oferty nie skorzystać... simple as that.


Tym bardziej nie skorzystam jeżeli mogę zrobić deal z adikiem albo sprowadzić je przez znajomego, ktory siedzi u niemiaszków.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adikadik jest dobrym przykładem małego wolontariusza. Podziwiam gościa. Niemniej żadnego cyrografu z adikadikiem nie podpisywałem odbierając słuchawki od niego :) zrobił zbiorówkę na takich warunkach, bo tak chciał.

 

Towar nabyłem, zmienił właściciela. Czy właściciel nie ma wolnego wyboru, co chce zrobić z zakupionym przedmiotem?

 

Założę się, że głos przeciwko podniosą tylko Ci którzy o zbiorówce wiedzieli, znali cenę :)

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że właściciel może zrobić co chce ale ja nie muszę z propozycji właściciela skorzystać i nie chodzi o to, że właściel jest be... poprostu oferta nie jest dla mnie atrakcyjna.

Podchodzę do tego bez emocji - zwykła, zimna kalkulacja.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że właściciel może zrobić co chce ale ja nie muszę z propozycji właściciela skorzystać i nie chodzi o to, że właściel jest be... poprostu oferta nie jest dla mnie atrakcyjna.

Podchodzę do tego bez emocji - zwykła, zimna kalkulacja.

 

Nikt nikogo do niczego nie zmusza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cały czas o tym piszę... każdy robi jak uważa i nie odbieram tego jako próba zarobienia na potencjalnym kupującym. Nic do Ciebie nie mam, poprostu kalkuluję czy mi się opłaca, a to że ktoś tam płacze po kątach, że "zły" sprzedający wywindował cenę to już nie moja brocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że na forum, miło byłoby dawać ceny nieco niższe niż sami kupiliśmy. W końcu są na nim nasze bakterie ;) i kupujący musi mieć na witaminy. :)

Nieco - to nawet dycha...

 

"Szuja" - chyba Kabaret Starszych Panów tłumaczył : larwa i szczeżuja ;)

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo obrażać więc nie głosuje.Ujmę to tak Twój towar Twoja cena Twój szacunek do forumowiczów i odwrotnie.

Sprzedawanie czegoś drożej gdy ktoś odwala wolontariat jest nieładne ...

 

Podobnie nie uznaje korzystania z okazji w temacie allegro (otwartość oferty) i potem puszczanie tego drożej, nawet na forum.

Samemu odszukanie i dalej okej, ale nie gdy samemu się nić nie dodało a przeciwnie zabrało (sprzęt dodatkowo używany) jeszcze szukać zarobku i to wśród forumowiczów ?? :unsure:

 

To też ja np jak widzę okazje do łatwego zarobku a danej rzeczy nie szukam nie kupię, nie chce się bawić w handlowanie. Choć mógłbym mieć darmowe doświadczenie lub jakiś drobny zarobek.

To jednak nie, NIE korzystam, wolałbym aby kupił to ktoś kto danej rzeczy szuka i ucieszy się z okazyjnej ceny. Jestem w stanie nawet pomóc w zakupie.

Edytowane przez retter
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie brałem udziału w zbiorówce, ale dość bacznie śledziłem jej przebieg. Według mnie sprzedawanie w takich splendorach po cenie wyższej niż w sklepie, skąd były kupowane, jest po prostu niemiłe. Pretekst pretekstem, ale zarabianie na wolontariacie osoby nie jest wcale miłym przeżyciem..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum to trochę taka komuna, rynek centralnie sterowany :P

 

Tak prawdę mówiąc SHP9500 to jedyny sprzęt z którym nie wiedziałem, co zrobić, czy sprzedać, czy zostawić i poprawić jego wady? Bardzo bym chciał, żeby osoba która kupuje ode mnie coś po kosztach wnosiła coś na forum. Sam uczestniczę w tym i z pasożyta (ciągłe pytania o jakieś ******ły) zmieniłem się w żywiciela i sam mogę pomóc w pewnych kwestiach. Forum mieści wielu użytkowników, spora grupa zakłada konto tylko, dlatego, że jest jakaś okazja i znika. Co o nich można powiedzieć? Tak na prawdę mógłbym wystawić 2 ceny - dla nowicjuszy i zasłużonych. Tę pierwszą poznaliście, a o tę drugą można się zwyczajnie dopytać, bo są osoby którym nie odmówiłbym sprzedaży w cenie zbiorówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie zarobiłem. Za ile kupiłem za tyle puszczam.

 

 

Exactly.

 

Prawda jest taka, że to rynek i popyt/podaż kształtują cenę danego produktu. Natomiast ja to widzę tak: jeślibym teraz i na tym forum wystawiał moje SHP9500 to cena byłaby dokładnie taka sama za jaką je kupiłem (300zł z wliczonym shipem), natomiast gdybym je wystawiał na innym wortalu/allegro, to (w świetle cen tych słuchawek w PL czyli ~500zł) doliczyłbym sobie te kilka zł więcej, ale nie więcej niż 50zł. Sam niedawno kupiłem Beyery DT990 od osoby z tego forum, miesięczne, 100zł taniej niż za nie zapłaciła. I IMHO była to uczciwa cena. Z kolegów z forum się nie zdziera, po prostu. Nie zarabia na nich.

 

 

@Fex

 

Biorąc pod uwagę powyższe jesteś dla mnie szują, zwykłą, przyziemną szują. A biorąc pod uwagę to ile wysiłku, zaangażowania itd włożył Adrian w to żebyśmy mieli te słuchawki praktycznie o połowę taniej niż musielibyśmy u nas za nie zapłacić robiąc to za free, podkreślam, za free, to jesteś dla mnie nawet nie zwykłą szują, jesteś... - dopisz sobie.

 

(i żeby nie było, że Cię obrażam - sam tego terminu w swojej ankiecie użyłeś)

 

:)

Edytowane przez Thomm
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności