Skocz do zawartości
  • 0

Godny nastepca AKG k618 dj


Gość

Pytanie

Cześć ;-)
Jak w tytule, moje AKG K618dj kończą żywot w szponach taśmy klejącej. Trochę to smutne, bo bardzo mi podpasowały wyglądem i dźwiękiem. Napędzane były cowonem e2, do którego sporadycznie podłączam audeo pfe 112. Szukam czegoś co mi zapewni tych chwil w których towarzyszyły mi AKG. Konstrukcja tego modelu nie pozwala na beztroskie chowanie do plecaka, z moim użytkowaniem przetrwały około roku. Chcę coś wytrzymałego, czego nie będę musiał tak szybko wymienić. Chcę charakterystyki dźwięku napewno mocno przypominającej brzmienie tychże słuchawek, bo jak wspomniałem było mi z nimi bardzo dobrze ( chociaz to moje pierwsze wieksze dynamiki, do tej pory miewalem tylko doki ). Firmy jakie wchodza w gre to Audio Technica, Sennheiser i tym podobne, chociaz mocno preferuje tutaj firme AKG lub Shure bo zazwyczaj podoba mi sie ich design. Jest to dosc wazna kwestia bo beda uzywane raczej on-the-go, nie wykluczone tez ze czesto bede w nich jezdzil na rowerze ( jak mi sie znudza audeo ). Firmy do ktorych nie czuje zadnego sentymentu i raczej mnie nie przekonaja to cos jak cresyn, phiaton, beats czy sound magic. ( Moze to brzmiec troche laicko, ale do wyboru marki podchodze jak kobieta do wyboru koloru samochodu. I tak, wole kupic coca-cole niz pepsi, ale raczej nie bylbym w stanie odroznic smaku. ) W przedziale cenowym powiedzmy ze moge zaszalec do 800zl, z tym ze jestem przekonany ze po wydaniu takiej kwoty bede musial sie zdecydowac na jakiegos nowego playerka o ktorego sugestie tez bede pozniej prosil.
W siodmym niebie bylbym gdyby zwyczajnie AKG k618 dj starczyly mi na dlugie lata w kwestii portable i byly wytrwale jak mercedesy w123. Chyba tyle.
Dziekuje z gory za pomoc :)
Edit: Ciezko sprecyzowac moje upodobania muzyczne, slucham electro ( ATB, Armin van buuren itp ), jazzu, rocka ( np. AC/DC ), troche muzyki irlandzkiej. Takze dosc spory wachlarz. Najbardziej zalezy mi na tym, zeby brzmialy dobrze w klimatach electro i rocka.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak szura lubisz to bierz SRH840, nie będziesz zawiedziony. Ewentualnie tańsze SRH750DJ. ale to trochę inne granie. Oba modele mają potwornie dobrą izolację. SRH840 są bardzo uniwersalne. Mimo, że reklamowane jako sprzęt do studia nie zawahałbym się połazić w nich po mieście. Jedyną przeszkodą może być kabel - w oryginale jest spiralny, dobry do domu, ale na wyjścia już nie taki świetny, chociaż przynajmniej nie ma efektu mikrofonowego i nie jest długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności