Skocz do zawartości

Jak wykryć, czy pracodawca mnie szpieguje?


micbud

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam już lajków, ale dzięki za zaangażowanie. Na razie jeszcze poczekam, bo może robię niepotrzebnie zamieszanie. W pracy i tak mam już czysto od kilku dni, jeśli chodzi o sprawy prywatne, kwestia tylko jakiś śladów przedtem, zanim zacząłem coś podejrzewać, więc na to już nic nie zaradzę. Jak coś ze sprawy wyniknie, to na pewno się odezwę.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lepiej było zapytać "kto zna się na inwigilacji pracowników? Dajcie kontakt na PM" ;)

Tia, tylko z tego, co tu piszecie wynika, że PMki czy maile też mogą być śledzone, więc wsio radno. Wolę nigdzie nie pisać szczegółów sprawy i tyle...

 

 

Ja pisałem tylko i wyłącznie o informacjach, które sam podałeś publicznie. :D

Michale B. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale inni pisali o tym, że nie ma problemu z wejściem na prywatną pocztę;-)

Bo to nie jest trudne jeśli ktoś (informatyk) miał regularny dostęp do Twojego komputera służbowego, z którego to logowałeś się na prywatnego e-maila. Dlatego najprościej zaprzestać, zmienić hasło i od tego momentu mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem troche panikujecie i straszycie kolege :)

jesli mieliby dobrac sie do prywatnej skrzynki itp to byloby to naruszenie prawa. Chocby tajemnicy korespondencji. Takze jak cos takiego wykombinuja to tylko przeciwko nim bedzie. Zobacz sobie u operatora Twojego email czy masz dostep do danych dot. ostatnich logowan - wtedy tez bedziesz mogl to sledzic czy ktos Ci sie nie loguje. I jak zauwazysz IP firmowy to od razu do sadu.

Po drugie jesli to mala firma i nie ma nawet zadnych polityk to pewnie nie ma zadnych profesjonalnych narzedzi do monitoringu. Natomiast przd informatykiem co ma zajrzec lokalnie w kompa mozesz sie zabezpieczyc odpowiednio go czyszczac przed oddaniem... na pewno nie beda chcieli isc w koszty oddajac kompa na forensics to profesjonalnej firmy.

 

odpowiedz na dwa pytania:

Od momentu afery cos Ci instalowal na kompie? mial do niego dostep?

Czy wczesniej informatycy mieli mozliwosc zdalnego supportu na Twoim kompie?

 

jesli odpowiedz brzmi nie to znaczy ze jesli juz to moga Ci szperac po kompie tylko z fizyczna obecnoscia.

 

Odpowiem tak. Jeśli ktoś chce inwigilować to się tego nie wyłapie. Jeśli ktoś nie chce być inwigilowany, to też może sobie z tym bez problemu poradzić. Jak masz ochotę porozmawiać Micbud to dzwoń.

Tu sie nie do konca zgodze. Bo pierwsze owszem - ale jest to obarczone ryzykiem prawnym. O takich dzialaniach trzeba informowac uzytkownikow. Z drugim sie zupelnie nie zgodze. Jesli inwigilacja jest zrobiona dobrze to nie jest na pewno proste aby sobie z tym poradzic. Ale to koszuje i takie rzeczy to tylko w korpo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności