Skocz do zawartości
  • 0

Zamknięte o sygnaturze DT990


miki_w1

Pytanie

Witam, jak wcześniej, przed zakupem FiiO X1, tak teraz szukam słuchawek do użytku w tramwaju i autobusie. Muszą więc być o konstrukcji zamkniętej, najlepiej wokółuszne, ewentualnie nauszne.

Preferencje dźwiękowe to coś podobnego do DT990. Zamknięte pewnie będą miały więcej basu... Mogą mieć. Więcej góry też. Minimalnie więcej/mniej średnicy może być. Nie muszą być kropka w kropkę jak 990, hi2050 też mi pasowały, gdyby były zamknięte to by ze mną zostały.

Wiadomo, sceny z pewnymi wyjątkami takiej jak 990 nie dostanę.

 

Typy są różne, mają niekiedy różną sygnaturę ale mnie to nie razi.

-dt150 - bardziej suche, studyjne, większa scena, czarne tło, mniej dynamiczne

-jvc s680 - podobno potężne brzmienie Vkowe

-sennki hd5x5 przerobić na 265 - najmniej basu ale bdb jakości, kapitalna średnica, dobra góra, dobra scena

-takstary pro80, rekabling + mod Fatso? - nie słyszałem modowanych

-hp100 : za chude?

 

Żadne nie są sygnatury DT990, niestety. Ale idealnie być nie musi, mają być zamknięte, dość basowe, ładna średnica, grające z mocą. Słuchać będę głównie rocka/metalu. Żadna elektronika, pop, HH itp.

Do zastosowań domowych na razie zostaną DT990, poluję tymczasem na Sennki ww. ale bez modów. Także miękkie granie do jazzu i koncertów zostawiam innym. Ma być power w metalu taki jak DT990.

 

Grać będą z FiiO X1.

Znacie coś?

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W sygnaturce jest info, mam dt990 premium 250 Ohm. Kupiłem po przesłuchaniu z X1 po okazyjne cenie, jako tymczasowe ale chyba zostaną na stałe.

 

Szukam czegoś tylko tonalnie podobnego, scena może być mniejsza. Chociaz dt150 mają sporą scenę ale nie pamiętam jak grały w metalu.

 

Wystukane w skale dłutem stożkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem DT990 i mam nadal DT770. DT770 oferują cięższe, pełniejsze i masywniejsze brzmienie. DT990 prócz odrobinę lepszej sceny nie mają więcej do zaoferowania porównując do DT770. Moim zdaniem DT990<DT770.

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up - a jakie dt990 miales i jakie dt770 masz?

 

Do premium niestety nie wiem co bedzie gralo podobna sygnatura. Sam dlugo szukalem. Ja skonczylem na L2, ale nie z racji tego ze sa podobne, acz po prostu tez mi sie podobaja.

dt770 Premium chyba juz nie sa produkowane. Na rynku wtornym nie kojarze aby byly latwo dostepne. Tez musze przyznac ze ich nie slyszalem.

dt770 Pro nie beda zblizone do dt990 Premium. Jest chudsza srednica, ostrzej i bardziej "bum bum" :) Wieksza Vka.

Poza tym seria dt770 tez ciekawie sie prezentuje tylko na welurach moim zdaniem - a to nie wrozy dobrych doswiadczen w tramwajach.

 

Moze dt660 ktos mial przyjamnosc ? Kiedys dobre slowa o nich czytalem.

Jak bym mial szukac to bym odsluchy zaczal od dt660, hp100, pro80

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Względy wizualne oraz fakt, że raczej nie napędzi się tych słuchawek w 100% sprzętem przenośnym. Wypadałoby mieć portable wzmaka, ale to i tak półśrodek - te słuchawki są do domu/studia. Jeżeli chodzi o tłumienie dźwięków z zewnątrz to są dosyć dobre, podobno -20 dB.

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jakby co to moje porownanie dt150 do dt990pro . Zauwaz ze Pro sa agresyniejsze i jasniejsze niz Twoje Premium.

 

Wszystko niby na swoim miejscu. Gory troche sporo, minimalnie rozjasnia przekaz. Ale jest ladnie zaokraglona, nie kuje. Ale sa jasniejsze niz dt990. Bas zroznicowany, schodzi calkiem calkiem... ale nie tak jak w dt990 . Jednak Gitary odpowiednio dociazone. Taki usmiechniety dziwek, troszke Vka. Wieksza niz w dt990 przez nieco cofniety srodek. Wokal bardziej schowany. Scena... przeszeroka. Odstep miedzy instrumentami bardzo duzy. Ale wglab nie graja za to. Fajnie rozdzielcze i szczegolowe sa za to.
Jednak cos w nich brakuje. PRzez ten cofniety srodek i przez rozjasnienie brzmia troche sucho. Slychac to po wokalach.
Ale skolei jak docisne do glowy to dzwiek sie dociaza i robi lepiej :) Gory sie robi mniej, srodek zaczyna byc bardziej wypelniony, dol masywny z wiekszym walnieciem :) wiec moze i sa fajne... ale na wieksze glowy? :) albo jak sie pady wygniota - ja mialem nowki i wygrzealem na stole, nie na glowie wiec pady nie byly wyrobione ;)
jak sie tez na nich posiedzi to zaczynaja mi sie podobac :) nie czuc tej suchosci, tylko przy bezposrednich porownaniach ona wychodzi. Robia na mnie lepsze wrazenie niz hp100 czy k550. Tam ta suchosc pozostawala... tu jak nie porownuje bezposrednio np z dt990pro to nie czuc ani suchosci ani wycofania srodka...
Ale generalnie spore... i wygladaja jak z czolgu :) mocno odstaja... nie do pracy czy na ulice bo smiech ;)

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szczerze polecam M50. Sam kupiłem 2 tygodnie temu i do rocka i metalu (jakich słuchasz zespołów? Może znajdę coś dla siebie) są wręcz wyśmienite. Ogółem są baaardzo wygodne? dobrze dociskają głowę (mam okulary i czasem aż za bardzo :P), pady bardzo miękkie (mam M50x, ale w M50 pady są podobne, więc...). Według mnie wręcz stworzone do tych gatunków. Basy soczyste, mocne, ale nie wylewają się na resztę pasm, średnica lekko wycofana, ale czysta i klarowna, a soprany jak dla mnie dokładne i nie tną ucha jak żyletka :). Zaś jeśli chodzi o scenę to nie jest ona największa, ale są to słuchawki zamknięte, więc wiadomo, że nie będą miały takiej sceny jak otwarte. Do tego dochodzi ich przenośność, bo tylko je składasz, wkładasz do futerału i możesz iść z nimi wszędzie (jak masz bardzo duże kieszenie to się zmieszczą, ale bardziej polecam mały plecak lub nerkę, w której powinny się zmieścić)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności