Skocz do zawartości
  • 0

Doki, które zagrają na poziomie AKG K551


Gryzli

Pytanie

Cześć, od kilku tygodni posiadam słuchawki AKG K551, używam ich z FiiO E18 i brzmienie tego zestawu doskonale odpowiada mojemu gustowi. Czy jest możliwe, żeby słuchawki dokanałowe zagrały tak dobrze jak wymienione wyżej K551? Jedyną kwestią, która nie opowiada mi w sprzęcie, który posiadam jest jego wielkość. Wygodne słuchanie tak ogromnych słuchawek leżąc w łóżku jest niemal niemożliwe :( Jeśli konstrukcja słuchawek dokanałowych nie wyklucza zdolności do kreowania szerokiej i głębokiej sceny, a także neutralnego i szczegółowego brzmienia to proszę o propozycję modeli, które spełnią moje oczekiwania. Cena najlepiej w okolicach 1000zł. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja mam tylko ety mc3 , ale z ich sygnatury wnosiłem , ze wyższe modele będą grały w kierunku k551 wlasnie, ale nie słuchałem, przyznaję... Może jakiś etyholic się wypowie... Nie wierzę, ze doki za 1k, dobre, nie zagrają tak dobrze technicznie jak k551 itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym zaryzykował stwierdzenie, że Etymotic ER4 grają jak K550. 551 mają jednak nieco więcej "funu".

Równowaga tonalna byłaby porównywalna, aczkolwiek jest aspekt różniący: scena, która w Etach jest najsłabszym punktem i odstaje od nausznych AKG.

 

Co do serii MC to jest to najłagodniejsza brzmieniowo wersja Etymotic. HFy potrafią już niektórych męczyć, zwłaszcza górą, która poprzez szybki i precyzyjny bas wydaje się być dominująca (tym bardziej po przesiadce z dynamików).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może phonak audeo 012 na szarych filtrach? Scena szeroka, naturalne brzmienie i lekko uwypuklona średnica. Według mnie w pewnym stopniu zbliżone do k551.

Edytowane przez patricyoung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O, kolejny co myśli, że z jednego przetwornika nie da się nic sensownego wycisnąć. :P

Ilość przetworników ma takie samo znaczenie dla dźwięku doków jak podawane pasmo przenoszenia.

 

Słuchałeś tych doków czy tylko piszesz dla pisania?

Spytaj Fatso, Gourney'a, Maciuxa i kilku innych forumowiczów jakie cuda Etymotic robi z jednego przetwornika w serii HF czy ER4. Poza tym, multiarmatura to są zwrotnice, a te kreują zniekształcenia, więc taka filozofia ma sens jeśli ktoś wie co robi.

 

Jest jeszcze jedna opcja, ale nietestowana w Polsce:

Fostex TE-05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ze swojej strony mogę jedynie powiedzieć, ze możesz wykluczyć IE8 (nie duża scena i mniejsza rozdzielczość).

Natomiast zastanów się nad UE 900, mają dużą przestrzeń, naturalną barwę i malutką dozę funu. Nie mniej jednak mają w stosunku do K551 o dużo mniej powietrza pomiędzy instrumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może phonak audeo 012 na szarych filtrach? Scena szeroka, naturalne brzmienie i lekko uwypuklona średnica. Według mnie w pewnym stopniu zbliżone do k551.

 

Bardziej jak K550 ale mam podobne odczucia. Może lekko mniej basu w Audeo. IMO im bliżej do AKG niż Etom.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O, kolejny co myśli, że z jednego przetwornika nie da się nic sensownego wycisnąć. :P

Ilość przetworników ma takie samo znaczenie dla dźwięku doków jak podawane pasmo przenoszenia.

 

Słuchałeś tych doków czy tylko piszesz dla pisania?

 

Spytaj Fatso, Gourney'a, Maciuxa i kilku innych forumowiczów jakie cuda Etymotic robi z jednego przetwornika w serii HF czy ER4. Poza tym, multiarmatura to są zwrotnice, a te kreują zniekształcenia, więc taka filozofia ma sens jeśli ktoś wie co robi.

 

Jest jeszcze jedna opcja, ale nietestowana w Polsce:

 

Fostex TE-05

Coś sensownego może i się da ale napewno nie taki bas jak w AKG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może łatwiej byłoby znaleźć coś podobnego w okolicach 200zł :-). Bo mam też od niedawna k551. I rzeczywiście leżenie w nich jest trochę nie komfortowe. Ja bym chciał coś podobnego ale może z trochę większa ilością basu, żeby fajnie oglądało się zwiastuny. Tylko w sumie nie miałem nie miałem żadnych doków i czy moje uszy jakieś zaakceptują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O, kolejny co myśli, że z jednego przetwornika nie da się nic sensownego wycisnąć. :P

Ilość przetworników ma takie samo znaczenie dla dźwięku doków jak podawane pasmo przenoszenia.

 

Słuchałeś tych doków czy tylko piszesz dla pisania?

 

Spytaj Fatso, Gourney'a, Maciuxa i kilku innych forumowiczów jakie cuda Etymotic robi z jednego przetwornika w serii HF czy ER4. Poza tym, multiarmatura to są zwrotnice, a te kreują zniekształcenia, więc taka filozofia ma sens jeśli ktoś wie co robi.

 

Jest jeszcze jedna opcja, ale nietestowana w Polsce:

 

Fostex TE-05

Ilość przetworników ma bardzo duże znaczenie jeżeli chcesz mieć dźwięk top; jeżeli dźwięk dobry/b.dobry to oczywiście nie jest to konieczne, choć jeden przetwornik najczęściej nie daje rady w całym paśmie - patrze choćby przykłąd Ety - hfy leżą na górze, ER4 leżą na dole. Z ****a bata nie ukręcisz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiesz, na tych customowych filtrach Seltecha HFy bardzo ladnie nadrabiaja braki na gorze, jak Maciux moich posluchal to stwierdzil, ze sa juz cholernie blisko gory z ER4. Mozna je kupic (filtry) w Audiomagic.

 

Wtedy zaczyna sie zabawa z zonglowaniem brzmieniem.

 

Audeo moglyby byc rowniez wyjsciem z sytuacji, ale nie znam ich na tyle (tym bardziej z roznymi filtrami), zeby sie wypowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W mp3store to Ci najwyzej pokaza Cresyny i Soundmagic :P

 

Tipsy mozna dezynfekowac takim plynem. DeVillio ma go u siebie w gdanskim mp3store, ale nie znajdziesz tam polecanych Ci modeli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapewne niewiele Ci pomogę bo k551 nigdy nie słyszałem :) Ale ostatnio postanowiłem zamówić Xiaomi Mi Piston Updated Version Brown . I powiem Ci tylko tyle że to pierwsze słuchawki dokanałowe od dawna które sprawiają mi równie wielką radość ze słuchania muzyczki jak moje poczciwe akg k601 :)

Edytowane przez Yolaoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mówisz, że te Soniacze są jak K550? Takie równe? Hmm...

 

Co do K601 to są to BAAARDZO odmienne od K551 słuchawki, więc Twoje typy nijak się mają do zadanej w temacie zagwostki. Xiaomi mają za dużo dołu jak na te wymagania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mówisz, że te Soniacze są jak K550? Takie równe? Hmm...

 

Co do K601 to są to BAAARDZO odmienne od K551 słuchawki, więc Twoje typy nijak się mają do zadanej w temacie zagwostki. Xiaomi mają za dużo dołu jak na te wymagania...

Tego nie powiedziałem.... To Ty pisałeś ze k551 mają więcej funu niż k550..... Ja mogę jedynie potwierdzić ze xba-h3 mają więcej funu niż k550...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności