Skocz do zawartości
  • 0

zakup słuchawek 300-400zł.


Mycroft

Pytanie

Szukam dobrych słuchawek do słuchania muzyki.

 

Słucham głównie rocka, metalu i muzyki klasycznej - głównie te gatunki. Oczekuję dźwięku przestrzennego i analitycznego - jeżeli w tej cenie jest taka możliwość. Muzyka odtwarzana w formacie bezstratnym.

 

Od słuchawek oczekuję by dobrze grały (jak najlepiej), winny również izolować dźwięk zewnętrzny. Chciałbym aby były w miarę wygodne.

 

Rodzaj słuchawek raczej nie ma znaczenia, byle nie za duże - najlepiej odpowiadałyby mi dokanałowe, ale rozważę każdą opcję. Jak napisałem - liczy się przed wszystkim dźwięk. Słuchawki będą podłączone do ipoda 5.5.

 

Na ten cel mogę przeznaczyć 300-400zł. Nie pogardzę jakimiś tańszymi, lecz również dobrymi słuchawkami o ile będą spełniały warunki. W grę może wchodzić zakup słuchawek używanych - te także biorę pod uwagę.

Edytowane przez Mycroft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie polecam SE215 do klasyki. Te doki nie mają góry!

 

Jako dawny właściciel Twojego iPoda powiem tak: z nausznych brałbym Shure SRH440 + pady od SRH840. Z dokanałowych w tej cenie to może Audeo? Z odpowiednimi filtrami brzmią bardzo przyjemnie w rocku (a w klasycznej jeszcze lepiej). Jakbyś się spiął to w 400 zł kupiłbyś używane SRH440 i używane Phonak Audeo 012 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ludzie polecają Yamahy eph 100 - może to byłby dla Ciebie lepszy wybór niz Shure

Do podanych wymagań to jakoś niezbyt mi pasują. Dla mnie są właśnie bezpośrednim rozwinięciem shure se215 (w sensie lepsze, ale to rozwój w tę samą stronę). Poza tym mogą być cholernie niewygodne.

Edytowane przez Piotrus1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nieco mniej przestrzenne, ale bardzo analityczne i super brzmiące z Video są Etymotic ER4-P/T.

Używki ostatnio poszły na forum za 450 (szkoda, że szybciej ich nie zauważyłem)...

 

Są jeszcze Hifimany Re-ZERO, ale tych nie znam. EPH-100 czy SE215 to nacechowane basowo doki. Możliwe, że Yamahy zrównoważyłyby się przy Video, ale najniższym Shure'om brakuje góry, więc je skreśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dorzucę VSonic GR07. Audeo na Video jednak będą za zimne w brzmieniu (choć czasami to bardzo fajne połączenie).

A propozycje SE215 czy E10, raczej należy traktować jako ironiczny żart.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdybyś chciał Yamaha EPH-100, to są jedne w komisie za 350 złotych. Moim zdaniem są bardzo dobre do rocka, mają dobrą średnicę. A porównywanie zamulonych shure do yamah, czyli sprzętu o klasę lepszego, jest słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bierz ode mnie re zero. Jak Ci nie podejda to oddasz. Mialem VC02 i jak dla mnie byly zbyt bezplciowe w owczesnym polaczeniu. Re zero sa zbalansowane w kierunku analitycznsci z bardzo dobra gora i szcuplym, ale dobrym basem ( musisz znalezc odpowiednie gumki i insert). Srednica bardzo dobra, wyrazna, nieco z przodu, bez pogrubienia.

Skad jestes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności