Skocz do zawartości

House i podgatunki (bez progressive i electro)


Dawid06

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Weekend był bardzo wałkowany swego czasu :)

 

Masters At Work Featuring India - I Can't Get No Sleep (MK Mix) (Side B1) (1993):

 

 

Sole Fusion - We Can Make It (Bass Hit Dub) (1992):

 

 

Lil' Louis & The World - Club Lonely (Lonely People) (1992):

Edytowane przez Michael1986
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim postrzeganiu tego gatunku lubię 3 jego gałęzie, każda wnosząca coś do historii:

stary, klasyczny house z chicago, pierwowzór, deep house, syntetyczny, często nostalgiczny lub mroczny oraz wesoły, melodyczny i mocno klubowy french house. Te 3 odnogi uważam za "klasykę" i kierunek nadany gatunkowi.

 

z N5

Edytowane przez DaveTheJunglist
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

DaveTheJunglist and everybody: Dobra, post DaveTheJunglisty zainspirował mnie i mam trochę czasu, więc zrobię przydługiego posta o ciekawych wg mnie gatunkach muzyki House (nie tylko klasyka) i dam mase fajnych rzeczy. Większość pewnie znacie, ale jak odkryjecie coś nowego to super :)

 

Na "klasykę gatunku" House (+ pokrewne gatunki) składają się:

 

1. Chicago House (zwany też Classic House) - de facto oryginalny House. House powstał w Chicago w połowie lat 80-tych i wywodzi się z Disco i Post-Disco - duży nacisk położono na muzykę soul w porównaniu z innymi gatunkami muzyki elektronicznej.

 

Jesse Saunders - On and On (1984): pierwszy House'owy kawałek

 

Marshall Jefferson ‎– Move Your Body [The House Music Anthem] (1986):

 

Frankie Knuckles - The Whistle Song (1991):

 

 

2. Deep House - blisko spokrewniony z Classic House'em, z którego się zrodził w połowie lat 80-tych, ale jest jeszcze bardziej soulowyh.

 

Mr Fingers - Can You Feel It (Vocal) (1988): oryginał bez wokalu z 1986

 

Blue Six - Music & Wine (1999):

 

 

3. Detroit Techno - muzyka z wywodząca się z europejskiej muzyki elektronicznej. Generalnie później na pograniczu przyszłego wczesnego Techno i klasycznego House:

 

A. Wczesna muzyka Detroit Techno - przypada na początek lat 80-tych. Młodzież postindustrialnego Detroit była zafascynowana robotami itd., stąd ta futurystyczna muzyka czerpie korzenie z pierwszych zespołów Europejskich o podobnych odczłowieczonych rytmach, względnie electro-disco. Ja nie przepadam, ale wypada wspomnieć o początkach D.T.

 

Cybotron - Alleys Of Your Mind (1981):

 

Cybotron - Clear (1983):

 

B. Pierwsza fala Detroit Techno. - koniec lat 80-tych: - olbrzymi wpływ Chicago House i oraz zaczerpnięcie bardziej soulowego rytmu. Ta wersja D. T była bardziej taneczna i uniwersalna w odbiorze, co przełożyło się na wyjście D. T. spoza wąskiego, regionalnego grona odbiorców na popularność ogólnokrajową i międzynarodową. Początkowa uważano ją za regionalną wersję Chicago House, ale muzyka ta poszła swoją drogą, tworząc nowy gatunek, który znamy pod terminem Techno.

 

Derrick May - Strings Of The Strings Of Life (1987): taki Can You Feel It dla D. T.

 

Inner City - Good Life (1988):

 

C. Druga fala Detroit Techno - początek lat 90-tych - jest już bardziej dojrzała, wysublimowana. O ile początkowa ideologia D. T. miała odnosić się do Europejskiej kultury wyższej, to jednak paradoksalnie to właśnie Europejczycy przerobili Techno (tak zresztą jak House) na zwykłą hucpę (może poza bardziej rozwiniętymi gatunkami jak ambient Techno) znana pod nazwą Rave.

 

Octave One - I Believe (1990):

 

Carl Craig - Science Fiction (1995):

https://www.youtube.com/watch?v=E2e9c1ekcB8

 

 

4. New York House zwany też US Garage House lub po prostu Garage House (nie mylić z UK Garage) - Bardziej gospel i funky, dla mnie genialny.

 

Desaraé Wild Give Me The Rhythm (1989):

https://www.youtube.com/watch?v=DRuT4fdgUE0

 

 

95 North - Let Yourself Go (Capitol dub) (1995):

https://www.youtube.com/watch?v=qAOVFDO454o

 

 

5. UK Garage - na bazie NY Garage, z wpływami soul ale i jungle. Utwory nie tak wyrtaziste jak w NY Garage, wydają się spokojniejsze. Styl zapoczątkowany w USA przez Todda Edwards przeniósł się do UK, stąd jego nazwa. Poniekąd pokrewne Speed Garage i 2-Step zbyt skręcają w stronę jungle/Drum and Bass, więc ich nie uwzględniam.

 

Todd Edwards - Fly Away (1996):

https://www.youtube.com/watch?v=EAgnEk0S2L0

 

MJ Cole - Sincere (2001):

https://www.youtube.com/watch?v=02KRAshCG0w

 

 

Wkrótce ciąg dalszy.

Edytowane przez Michael1986
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaveTheJunglist ja bym jeszcze dodał disco. Michael dzięki wielkie trochę uzupełniłem trackliste a Strictly Rythm możesz w ciemno wrzucać za Mj Cole też bardzo duży plus :D to zawsze dobrze mi wchodziło. Czekam z niecieprliwością na drugą część bo tutaj wszystko fajnie opisałeś zgadzam się z tym :) Nie wiem z których jesteście roczników ja 91 więc wszystkiego uczę się z internetu na ten temat :) na własnej skórze przeżyłem tylko trochę French house z przegrywanych kaset magnetofonowych no i blue six jak się dorwałem w erze posiadania pc do plików na emule czy tam kazie (wczesne 2000)

 

Trochę może nie do końca Housowo ale mimo wszystko :P

Edytowane przez Dawid06
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą ciąg dalszy mojej opisówki:

6. Acid Jazz - powstał w UK na bazie Jazz Funku. Za protoplastę można uznać Incognito i płytę Jazz Funk z 1981.

 

A Man Called Adam - APB (1988)

 

Jamiroquai - Alright (1996):

 

 

7. Funky House: House i Funk (szczególnie P-Funk). Druga połowa lat 90-tych.

Basement Jaxx - Red Alert (1999):

 

Fab Four - Last Night A DJ Blew My Mind (2003):

 

 

8. French House - duże wpływy Disco w tym Euro-disco z jego "kosmiczną" charakterystyką Space-Disco. Muzyka jak i tematy nawiązuje do science fiction i motywów kosmicznych. Druga połowa lat 90-tych.

 

Daft Punk - One More Time (2001):

 

Modjo - Chillin' (2001):

9. Disco House znane też jako Nu-disco czy Electro-Disco. Stare dobre Disco odświeżone i zupgradowane przez House, czyli po prostu miód na moje uszy. Przełom XX i XXI wieku. Generalnie Funky, French i Disco House są sobie bliskie.

The Bucketheads - The Bomb [These Sounds Fall Into My Mind] (1995): jeszcze jedna nazwa Masters at Work

 

Aldo & Felipe - Best Of Me (2000):

 

10. Latin House - house z wpływami Latynoskimi - od Bossa Nova po Salsę - o tym drugim stylu więcej pozycja niżej. Latin House rozwijął się praktycznie od początku muzyki House (połowa lat 80-tych).

 

Liz Torres featuring Edward Crosby - Can't Get Enough (Spanish) (1987):

Afro Angel feat. Isabel Fructuoso - Join Me Brother (Axwell Vocal Mix) (2002):

 

11. Salsa House - tak jest też takie coś. W sumie nie powinno to dziwić, skoro Salsa i Funk czy Salsa i Disco to bardzo pokrewne gatunki o podobnych korzeniach. Powiem wręcz porządne Disco jak nie w sobie rytmu Salsy to nie prawdziwe Disco. Silą rzeczy mamy więc i Salsa House.

 

Cricco Castelli - Acapulco Soul (2000):

https://www.youtube.com/watch?v=1PEUFFQTeZY

 

Ministers de la funk feat. Jocelyn Brown - Believe [Original] (1999): na bazie Qua Tal America by Two Man Sound

https://www.youtube.com/watch?v=1r-ztBNlM8c

Jak ktoś ma jakiś fajny podgatunek/styl House do dodania to gorąco zapraszam.

----

Dawid06: Ja jestem z 86. Jak miałem parę lat to już lubiłem sobie puszczać muzykę "z radia" i pamiętam jak jeszcze czasami puszczali w radiu Disco (w Trójce czy Radio Kraków) we wczesnych latach 90-tych (szczególnie w soboty po południu/wieczorem). A było to znane wszystkim i dostępne na kasetach Bee Gees, Boney M, KC and Sunshine Band, ale i zdarzały się bardziej ciekawe kąski typu MFSB. Po latach, jak odkrywałem Disco, to kilka z tych rzadszych kawałków znałem z tamtego czasu. W ogóle mnie zawsze dobry Disco/Funky Groove wciągał totalnie.

Generalnie pierwsza połowa lat 90-tych była fajna w kontekście radia w Polsce, bo nawet komercyjne stacje puszczały fajną muzykę i generalnie przechodziło wszystko, nawet puszczanie starych, ale fajnych kawałków zachodnich. Tak więc słuchacz miał możliwość "nadrobienia" paru lat/dekad. Oprócz popu, który wówczas nawet brzmiał fajnie i oprócz marnego "techno" grano też bardziej undergroundowy House - ale generalnie już w tych mniej komercyjnych stacjach jak Trójka, Radio Kraków czy Alfa. Tam można było usłyszeć NY Garage. Około 1996 roku zaczęła popularność Jamiroquai, a potem French House i Drum'n'Bass - tak tak więc taki Adam F był często grany. Pamiętam osobiście nagrywane z radia kasety składanki z rysowanymi za pomocą kredek :D etykietami Disco Hits (tam było wszystko co mi się podobało, także pop i rock).

Ah, to były czasy. Nie było jeszcze Polskiej edycji Ulicy Sezamkowej i oglądało się jej kultowe oryginalne Funky odcinki:). Jak wyemitowano Polską edycję z tą owcą to wszyscy ówcześni milusińscy takie oczy robili i pytali się kto im zwinął Wielkiego Ptaka i Oscara z kubła na śmieci :D. Wtedy standardowy komputer (jeśli w ogóle się go miało) to C64 (względnie Atarynka) a co zamożniejsi mieli Amigę. Sztandarową konsolą był Pegasus (NES), zaś przenośnym odtwarzaczem muzycznym Walkman (a raczej jego chińska kopia :). Resztę już pewnie znasz.

Co do Inner Life to mnie ucieszyłeś, bo jest to mój ulubiony zespół, zresztą tak jak wokalistka Jocelyn Brown (która wraz z Loleatta Holloway są królowymi Disco). Parę razy miałem nawet coś tu wrzucić z jej piosenek, ale jakoś mi ostatecznie wypadło. Nad Inner Life też myślałem, ale to w sumie temat o House, więc się powstrzymałem.

Kamasutra Featuring Jocelyn Brown - Happiness [Extended] (1997): najlepszy jest chyba Radio Edit.

https://www.youtube.com/watch?v=DT5lCaThPOQ

Jamestown Featuring Jocelyn Brown - She Got Soul (1991): jeden z takich przykładów, gdy genialny House był obecny w radio w czasie mojej młodości.

https://www.youtube.com/watch?v=F3qhy3AgyRw

Edytowane przez Michael1986
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ktoś ma jakiś fajny podgatunek/styl House do dodania to gorąco zapraszam.

 

no wes myslalem ze kazdego wieczoru po powrocie z pracy bedzie czekala na mnie kolejna porcyjka :D

 

no dobra no to i ja sie wysile hehe - chociaz powiem szczeze ze na spontanie bo za slabo znam temat zeby gdzies tam chronologicznie wedlug kanonu opisywac. dzis dodam od siebie AFROHOUSE - chodzi mi nie tyle o house wykorzystujacy afrykanskie motywy bo bylo takich numerow wiele od samego zarania gatunku a o pewne charakterystyczne brzmienie pewnie zapoczątkowane przez OSUNLADE a obecnie czesto spotykane w numerach z pod znaku soulfull house szczegolnie z afryki polodniowej.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle znów mam co przesłuchiwać :) Acid Jazz bardzo fajny gatunek zawsze ceniłem sobie te nowsze produkcje za wolniejsze tempo i możliwość chillu :) Disco to obok deep house korzeń tego gatunku, bardzo mi szkoda daft punk bo po ostatnim albumie totalnie zwątpiłem a szkoda. Jeśli chodzi o radio to ciężko już cokolwiek dobrego tam usłyszeć wsumie dawno przestałem słuchać tylko okazyjnie czwórka bo jeszcze dwie audycje są warte uwagi. Bardzo solidny opis dzięki wam. To ja jeszcze zarzucę wałkiem każdemu pewnie dobrze znanym

 

 

Bardzo często do niego wracam ogólnie Terrence Parker ma bardzo fajną twórczość. Z ciekawości zapytam jak jest z dostępnością vinyli z naszym gatunkiem? domyślam się, że jest bardzo ciężko w porównaniu do metalu, rocka i innych tych bardziej popularniejszych (ostatnio widziałem nawet media markt sprzedawało vinyle metaliki)

Edytowane przez Dawid06
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jedziemy dalej z tymi podgatunkami:

 

12. Outsider House - takie coś na pograniczu House, Techno i Noise. Niektóre kawałki nawiązują do klasycznego House. D..y nie urywa, ale ujdzie.
Delroy Edwards - Love goes on and on (2013):

13. Nu-Jazz - czy też Jazz House.
Jazzanova - Let Me Show Ya ft. Paul Randolph (2008):

14. Swing House. Tak wyglądają lata 30-ste w XXI wieku :) Niektórzy wliczają Swing House do Nu-Jazzu
Gabin - Doo Uap, Doo Uap, Doo Uap (2003): swego czasu nawet popularne, no na pewno słyszalne.

Groovejuice - Cafe Prague (2010):

15. Diva House - jak nazwa wskazuje konieczny wokal kobiecy (pokroju Jocelyn Brown, Adeva itd.), zdecydowanie mocny i charyzmatyczny. PRaktycznie Diva House można rozpuścić w NY Garage czy UK Garage.
Dee Dee Simone - What Are We Doin (1992):

Adeva - I Thank You (1989):

16. Soulful house zwany też Soul House. Bardziej Soulowy, podobny do Deep House czy Acid Jazz, względnie Nu-Jazz. Ale uwaga: nowsze utwory z tą etykietką mogą być bardzo progresywne.
Norm Talley - Change (Mike Huckaby Remix) (2010):

N'Dinga Gaba feat. Sahffi - Summer Breeze (N'Dinga Gaba & Atjazz Orig. Concept Mix) (2011):

https://www.youtube.com/watch?v=4PvPhyt5_fY

 

 

17. Afrohouse - dzięki Brombo. Mało znam ten styl i generalnie z tego co już słuchałem to ma to różne odcienie. Generalnie mi jednak średnio podchodzi, choć twoje kawałki są naprawdę fajne. Dane mi kiedyś było słyszeć kawałki bardziej w deseń dubstep i progressive więc się zraziłem, ale są też i perełki.

 

Dj X-Trio - Africa Feat. Luzolo (NuLu Music) (2012):

 

 

18. Soulful Afrohouse - wg mnie najlepszy nurt stylu Afrohouse, bo jest bardziej w deseń Deep, Garage czy Soulful House. Generalnie ten odłam tworzony jest na zachodzie a nie jak większość Afohouse w Afryce przez naprawdę ale to naprawdę niszowych artystów, o których info ciężko w necie.

 

Blackcoffee ‎– Even Though (2007):

 

Mr Funk Daddy, DJ Sue - Set Me Free (Native Roots Remix) (2013):

 

 

To by było chyba na tyle co mi do głowy przychodzi.

 

----

 

 

DaveTheJunglist: Armanda też lubię.
Armand Van Helden - You Don't Know Me (1999):
Dawid06: Radio dzisiaj jest do bani tak samo jak dzisiejsza muzyka. Przeżyć się da jeszcze Czwórkę, Radio Rytm, OFF Radio Kraków, Radiofonię a ZET Chili Deep naprawdę jest dobre - polecam.
Daft Punk też mnie jakoś wybitnie nie rozczarował, bo swego czasu miał parę fajnych kawałków wśród reszty swoich zamulaczy, także w sumie nie można się było nie spodziewać pójścia z prądem i jakichś komercyjnych ruchów z ich strony. Oczywiście dzisiaj przemysł muzyczny ludziom wmawia, przy udziale marketingowego konfetti, jaki to Daft Punk czy Uptown Funk to powrót do korzeni. Jeśli już to jest to lekkie zaczęcie trendu wynikające ze znudzenia ludzi dzisiejszym stanem muzyki. I jeśli ten trend degeneracji muzyki odwróci się (w co nie jestem jakoś wybitnie przekonany) to na pewno nie za sprawą dzisiejszych dużych wytwórni, a raczej nowego układu sił w showbiznesie, powstałego z udemokratycznienia (łatwości produkcji czy promocji) rynku muzycznego dla jego mniejszych gracza (nowe technologie tworzenia muzyki, media społecznościowe, Spotify, Apple Music itd). Choć i tu nie jestem takim znowu optymistą, bo to daje pole do popisu wielu słabym artystom.
Co do płyt winylowych, to o dobrą muzykę w Empiku (nawet w Megastorach w dużych miastach), nie mówiąc już o Media Markt/Saturn możesz zapomnieć. I chociaż ostatnio przychodzi moda na winyle, to głównie jest to stary Rock/Metal czy nowa Alternatywa. Nie lepiej w sklepach dedykowanych winylom. Ale jest jeden sklep co ma fajny stuff. Mówię o Side One w Warszawie. A tu masz (niekompletną) listę sklepów z winylami w naszym kraju.
A jak jak pisałem, osobiście polecam Side One - tam mają sporo ciekawych winyli. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, czy są dane pozycje dostępne na magazynie, ewentualnie wysłać zapytanie i czekać. Ogólnie jak na polskie warunki to oni są super, bo maja sporo fajnych rzeczy dostępnych, możesz odsłuchać sampli większości tych winyli. Korzystaj z wyszukiwarki zaawansowanej - tam wybierz kategorie Disco lub House/Nu-Disco, a z formatów: 7"/10"2x10"/12"/LP/2LP/3LP itp. Przy zakupie proponuje zapytać o stan płyty. Ja znalazłem dla przykładu takie dwie pozycje - dostępne i z możliwością odsłuchu sampli:
Kultowe DIsco od Salsoul: Logg - Logg - 69 zł
Oczywiście można też korzystać z Ebaya i innych zagranicznych serwisów.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

17. Afrohouse - dzięki Brombo. Mało znam ten styl i generalnie z tego co już słuchałem to ma to różne odcienie. Generalnie mi jednak średnio podchodzi, choć twoje kawałki są naprawdę fajne. Dane mi kiedyś było słyszeć kawałki bardziej w deseń dubstep i progressive więc się zraziłem, ale są też i perełki.

 

 

bardziej w desen dubstep i progessive to takich naszczescie jeszcze nie slyszalem;) Ten afrohouse ktory ja lubie jest dosc mocno elektroniczny ale jest bardziej deep niz tech;)

 

polecam serdecznie przestudiowac cala tworczosc (od początku) Osunlade - jest dla mnie jednym z top 10 ever housowych producentow. co tu duzo mowic najwyzsza polka i wileki innovator!

A co do sceny afrohouse to tak jak zauwazyles najfajniejsze sa produkcje zachodnich muzykow (oprocz Yoruba do znalezienia rowniez w katalogu min Offering Recordings, Papa, Quantize, Soul Candi, Tribe, Soulistic, ale te poludniowoafrykanskie tez daja rade - trzymaja niezly poziom ogolnie.

jesli chodzi o sideone - swietny sklep, robilem tam nie raz zakupy (zawsze stacjonarnie) i moge serdecznie polecic

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś znalazłem w moich archiwach :)

 

19. Garage House + Euro Techno = DJ Tonka :D

 

Dj Tonka - Peaktime (Album z 1998):

 

Dj Tonka - Don't Be Afraid (2000):

Edytowane przez Michael1986
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michael zabraklo mi troche przy okazji opisywania chicago wyroznienia pewnego jedynego w swoim rodzaju stylu (sorka jesli mial sie pojawic w kolejnym odcinku - chociaz widze w powyzszym poscie juz sie egzotycznie robi hehe "Garage House + Euro Techno = DJ Tonka")

mowa tu o ACID HOUSE - cudownym surowym skwierczacym funku z chicago ktory szybciutko dotarl na wyspy i wywarl wielki wplyw na caly rave.

dwa klasyczne numery + dwa w miare wspolczesne (dodatkowo ostro podjeb... detroitowskim feelingiem;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne utwory do przesłuchania naprawdę z wami można sporo nadrobić :) Jeśli chodzi o acid troche fajnych kawałków jest ale ogólnie to też średnio mi to podeszło btw ile acid był na fali? zdaje się był na to spory bum a potem jakoś szybko ucichło ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid w muzyce elektronicznej to coś zdecydowanie więcej, kult syntezatora basowego Roland TB303. To nie tak, że powstała muzyka, i skorzystano z tego sprzętu, na odwrót: to ten synth stworzył acid house. Dla ciekawych zagadnienia proponuję poszukać filmików na YT o historii syntezatora i jego wpływie na muzykę współczesną, klubową. Nasuwa mi się pewna analogia do chyba najsłynniejszego sampla, pętli bębnów "amen break" od Winston Brothers, ale to już zupełnie inna, piękna historia :)

 

Powstało całkiem sporo albumów i epek jakby hołdujących sprzętowi. Jeden z moich ulubionych artystów Luke Vibert także się lubuje w brzmieniu 303. Polecam jego album Lover's Acid. Raczej breakbeat, experimental, ale jakby spinający temat acid house w całość.

 

z N5

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, wykorzystanie rolanda 303 nie rowna sie odrazu acid

a wracajac do przegladu stylow to zabraklo mi mojego ukochanego jednego;) bylo uk garage bylo o us a gdzie sie podzial SPEED GARAGE? stylistycznie bardzo podobny do uk ale nie jest to 2step. no i znacznie rozni sie sie od us - jest o wiele bardziej syntetyczny, mniej soulowy a duzo blizej mu do jamajki:D

 

https://www.youtube.com/watch?v=obZIZWzlJa8

https://www.youtube.com/watch?v=lryaQbLEsyI

https://www.youtube.com/watch?v=2VtZnS-vf8w

 

niektore obskurne undergoundowe numery naprawde zwalaja z nog. niektorzy sie raja ile to bassssu jest w dubstepie i elektro to niech porownaja se z BASSLINE pod kontem ilosci i glebokosci i wtedy sie wypowiadaja hehe. do brzmienia garagowego czesto odnosza sie wpolczesni kreatywni producenci, dwa przyklady ktore akurat byly na yt:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soul fever to lubię :) Masz coś w podobnym stylu jeszcze bo chętnie bym podrążył ten gatunek. Byli byście tak mili i zarzucili jakimiś klasycznymi albumami/kompliacjami house, deep house i disco? Oprócz moodymana, i blue six bo to mam osłuchane aż do bólu :D

Edytowane przez Dawid06
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam wszystkie produkcje simbada

https://soundcloud.com/simbad/domu-dangerous-times-simbad-remix-coop-2005

 

a jesli chodzi o klasyki to na mnie orgomny wplyw wywarla ta kompilacja:

R-432090-1205878256.jpeg.jpg

 

ja wiem ze kawalki maja ponad 15 lat na karku ale ja ta plyte dorwalem jak tylko sie ukazala i odrazu se zamowilem pod choinke:D dla mnie to wciaz super house

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze zes zostawil bo przypomniales mi o pewnej plycie GU a mianowicie Black Resurrection :D

no i.. przyszlo mi do glowy ze warto by wyroznic jeszcze jeden styl, wywodzacy sie z us garage, jersey ktory sie wykrystalizowal w 2000 roku i byl popularny jeszcze jakis czas. nie wiem (nie pamietam) jak dokladnie sie nazywal, powiedzmy ze SPIRITUAL DEEP HOUSE. pamietam za to ze to byly poczatki moich klubowych potancowek - nujazzowi dje wplatywali taki house w swoje mixy, pewnie zeby dac troche wytchnienia od bardziej wymagajacych kawalkow;)

czym sie charakteryzuje - jest to mega organiczny garage, tony zywych intrumentow, perkusji, glembokich wokali. kilka przykladow:

https://www.youtube.com/watch?v=bmgdw4_KIgs







Edytowane przez Brombo Turtle
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności