Skocz do zawartości

Który odtwarzacz do 1400zł


Rekomendowane odpowiedzi

Hej szukam czegoś po swoim iPodzie 160gb

 

 

Rozważam kilka opcji

IBasso dx50/dx90

Fiio X5

AK100 - widziałem że w przedziale się mieszczą.

 

 

Poszukuje używki więc na tej podstawie wybrałem możliwości.

 

Parametry które mnie interesują:

Trwałość (podobno w X5 to kółko nie jest zbyt solidne)

Możliwość pracy w trybie DAC USB

Łatwość obsługi

Obsługa kart pamięci lub pojemna pamięć wewnętrzna 64gb+

 

 

Jak widać szukam czegoś ekstra, co posłuży długo. Możliwe że są jeszcze inne alternatywy to prosze o polecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferencje muzyczne Blues Rock, Rock, muzyka filmowa etc.

 

Słuchawki aktualnie:

 

Superlux 668B

CAL!

Audeo 012

 

 

W niedalekiej przyszłości planuje coś z jednej/drugiej listy, zakup najpewniej przyszły miesiac:):

Izolatory do pracy:

D600

K550/551

Takstar Pro 80

HD6000

 

W niewiele dalszej przyszłości kanapowe domowe:

K/Q701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym patrzył na x5. Tak wiem, sam go mam i niektórzy pomyślą sobie, że co moje to najlepsze. Co do kółka to fakt nie wygląda na solidne ale jak na razie nic się z nim nie dzieje i te luzy chyba miały takie być. USB DAC to poezja i działa na wszystkim. Co do jakości dźwięku przez HO na ostatnim Fw jest bardzo dobra z nutą neutralności. W połączeniu z taksami i k550 brzmi bardzo dobrze i niczego nie brakuje. Ogromnym plusem jest też podwójny slot na karty microSD.

Jeżeli lubisz mocny bas i nie zależy Ci na funkcji DAC to poszedł bym w stronę dx90. Ten player ma niesamowity wykop, który według mnie jest lepszy niż w ak120. Ma też trochę więcej mocy od x5 co czasem się przydaje.

Ak100 raczej bym odpuścił, bo ta dwójka jest ciekawsza (moje zdanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bez wachania X5 :woot: + k612 pro.

 

Słuchałeś tego połączenia? :)

 

Mam x5, dx90 i k612 pro :)

 

 

Pytam bo interesuje mnie to połączenie. Możesz napisać kilka słów jak się te słuchawki zgrywają z obydwoma, a szczególnie jak wygląda zejście i impakt basu, oraz separacja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Bez wachania X5 :woot: + k612 pro.

 

Słuchałeś tego połączenia? :)

 

Mam x5, dx90 i k612 pro :)

 

 

Pytam bo interesuje mnie to połączenie. Możesz napisać kilka słów jak się te słuchawki zgrywają z obydwoma, a szczególnie jak wygląda zejście i impakt basu, oraz separacja. :)

 

Przepraszam, nie mogę napisać takiego trudnego tekstu, nie jestem Polakiem :) ale mogę ci powiedzieć, że to rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX90 na pewno nie ma dużo basu w porównaniu do X5 i AK100, rzekłbym, że z całej w/w trójcy ma najmniej, wg mnie to nie jest player, który zgrywa się dobrze ze słuchawkami o małej "ilości dołu", choć na różnych fw brzmi inaczej - na modzie lurkera audeo 012 niemal pozbawił dolnych rejestrów ale D600 brzmiały na nim wspaniale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem do posłuchania K550 + E17, powiem że K550 z dziurki laptopa/classica 7g słabo, ale już ze wzmacniaczem dźwięk naprawdę zrobił się przyjemny. Jutro testy CAL/668B z E17, potem będę szukał DAPów do potestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się jeśli mogę :)

Był iPod T 4gplus fiio e17 w podróży plus K09 stacjonarnie

A Sluchawki to sennheiser 550 x i denon 2000 w domu .

I teraz pytanie co zamiast iPoda ?

Ipod 5 G ? A może któryś z wymienionych tu odtwarzaczy ?

Radek

 

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK120 nie miałem okazji słuchać ale w ostatni weekend porównywałem DX90 z modem lurkera, RB, stockowym 2.1.0 i AK100 na fw 2.40

AK100 zdecydowanie cieplejszy i ciemniejszy niż DX90

Słuchawki - Harmony 8 Pro, D600 i Triple Fi.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Bez wachania X5 :woot: + k612 pro.

 

Słuchałeś tego połączenia? :)

 

Mam x5, dx90 i k612 pro :)

 

 

Pytam bo interesuje mnie to połączenie. Możesz napisać kilka słów jak się te słuchawki zgrywają z obydwoma, a szczególnie jak wygląda zejście i impakt basu, oraz separacja. :)

 

Przepraszam, nie mogę napisać takiego trudnego tekstu, nie jestem Polakiem :) ale mogę ci powiedzieć, że to rewelacja!

 

 

Szkoda, ale dzięki Tobie przynajmniej wiem, że jest wstanie to komuś zagrać. :)

Ja tam nawet nie chcę się bawić w porównania. Kupiłem X5 na próbę i stwierdziłem, że ma coś w sobie. A tak ogólnie to nie słyszę przepaści między w miarę miarę normalnie grającymi sprzętami. Ot jedne grają lepiej inne trochę gorzej, jedne mają coś w sobie inne po prostu grają, a cała ta zabawa to takie rozsmakowywanie się. X5 zdecydowanie "to coś" w sobie ma, ale zdaje sobie sprawę, że mogą komuś podobać się inne połączenia. Więc nie ma innego sposobu jak samemu posłuchać.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Bez wachania X5 :woot: + k612 pro.

 

Słuchałeś tego połączenia? :)

Mam x5, dx90 i k612 pro :)

Pytam bo interesuje mnie to połączenie. Możesz napisać kilka słów jak się te słuchawki zgrywają z obydwoma, a szczególnie jak wygląda zejście i impakt basu, oraz separacja. :)

Przepraszam, nie mogę napisać takiego trudnego tekstu, nie jestem Polakiem :) ale mogę ci powiedzieć, że to rewelacja!

Szkoda, ale dzięki Tobie przynajmniej wiem, że jest wstanie to komuś zagrać. :)

Ja tam nawet nie chcę się bawić w porównania. Kupiłem X5 na próbę i stwierdziłem, że ma coś w sobie. A tak ogólnie to nie słyszę przepaści między w miarę miarę normalnie grającymi sprzętami. Ot jedne grają lepiej inne trochę gorzej, jedne mają coś w sobie inne po prostu grają, a cała ta zabawa to takie rozsmakowywanie się. X5 zdecydowanie "to coś" w sobie ma, ale zdaje sobie sprawę, że mogą komuś podobać się inne połączenia. Więc nie ma innego sposobu jak samemu posłuchać.

Fakt nic tak nie pomaga w wyborze jak odsłuch

Kierowanie się opiniami innych zazwyczaj kończy się "żonglowanie" sprzętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia User Experience w Dx50/AK100/X5 wygoda użytkowania, jakoś wykonania, etc.

 

Jakość wykonania wszędzie bardzo dobra. Jeżeli chodzi o user experience to zależy od usera :). Generalnie jest wszędzie jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie dobrze, ale:

Dx w wykonaniu drugi po ak, na + sterowanie (tu chyba mi najbardziej przypadł do gustu) + baterie wymienne. Jak połatali rb to wypas (od jakiegoś czasu go nie mam).

Ak100 to tyle co sobie pomacałem - nie miałem na własność.

X5 nie zachwyciła mnie sterowaniem (brak dotyku), wykonaniem (wygląda ok, ale temu kółeczku to ja nie ufam), ale 2 sloty i dźwięk to wynagradzają.

Aktualnie gdybym miał wybierać to tylko i wyłącznie odsłuch z zaplanowanymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności