Skocz do zawartości

Na przekór logice… czyli Citrone Tube DAC + AMP


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie – na przekór logice. Bo po co do cholery kolejny (chyba już czwarty) tekst o „cytrynce”? Bo jak lampa może się spodobać mi, „scenolubowi”. Owszem – uwielbiam naturalny, ciepły, analogowy przekaz, ale nienawidzę mułu i zagęszczenia. Kiedy między intrumenty włazi dym z papierosów albo znienawidzony w przedszkolu kisiel. Po cholerę mi ten sprzęt…

 

Nikt się nie zgłasza więc odpowiem sobie sam :)

 

Recenzja: http://muzostajnia.wordpress.com/2014/08/21/na-przekor-logice-czyli-citrone-tube-dac-amp/

Edytowane przez grubbby
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Już można pisać... :)

Cóż, grubbby, kiedy czytałem tą reckę, to mało mi kapcie nie spadły, choć to juz trzecia w Muzo na temat citrone - i piąta w Polsce chyba... Bo pierwszy był Pacuła, drugi Jd1210 w muzo, trzeci Fatso , czwarty Siara... A każdą recenzję znam...

Miałem nosa dając Ci redaktora top hifi w muzo. W przyszłości, czuję, Ryka i Pakuła będą mocno o ten dział zazdrośni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dlatego top hifi pod Twoim kierownictwem bedzie lepsze :)

A czyta się Twoje recenzje znakomicie, wiadomo jak sprzęt gra, precyzyjnie, czego czasem u wzmiankowanych ... brak, a i humoru nutka i budowanie napięcia jak u Hitchcocka jest...

Ja Ci mogę tylko zazdrościć, trzy recenzje przede mną, a poprzeczkę tak wysoko podniosłeś, że czuję, że nie przeskoczę. Ale o to chodzi :)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam bardziej dosadne stwierdzenie - język bełkotu :)

To miał zdaje sie Grubby na myśli , że takiego języka w top hifi audio pod jego redakcją w Muzostajni nie bedzie :)

 

a to sie o to rozchodzi...

@shakur1996 - tak, to miala byc parodia i potwierdzenie, ze raczej nie z tymi Panami chce sie rownac :) acz pisac po swojemu co slysze i czuje... nic mniej nic wiecej.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem, strasznie mnie męczą takie teskty w stylu tych, które zacytował grubby, bo one są zaproszeniem o dupie Maryni.

 

Ad rem - fajna recka, ciekawy sprzęt.

 

Ps Widzę, że dziecko manuela rozwija się w szybkim tempie i nabiera rozmachu, robi się z tego powoli profesjonalny blog audio z regularnymi tekstami. Tak trzymać, chętnie sobie poczytam o różnych wynalazkach :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shakur, Compton - dzieki :)

sprzet na prawde ciekawy. zwlaszcza ze nasz rodzimy. Mam straszny szacunek dla naszych konstruktorow, ktorzy coraz czesciej pokazuja ze gra nie tylko audiofilskie powietrze ale przede wszystkim pasja i wiedza...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz , Grubbby, bracie, jak dobrze się złożyło, żeś Ty cytrynkę ugościł w moje miejsce? Choć oboje mamy teraz ten sam problem- tobie rDac jest po Cytrynie w górze za ostry, a mnie dacMagic100 z Mikołaja zasilaniem po przerwie od niego półtoramiesiecznej, gdzie źrodlem był wówczas cieplejszy sporo iPod touch5 i IPad. Na domiar "złego" IC solid core 6n 24awg, gold plated od Jimmiego Dragona, pokazał w całej rozciągłości z Rapture tą ostrą górę Magika, za ostrą, na conducfilu sonolene znośną, na IC 6n solid core już nie. Co robić Panie Bracie, myślę, kiedy prawda boli, a dokładniej kłuje w uszy? Citrone kupować, gdy człowiek po remoncie nie ma na węgiel a długi ma za to? Za co? Ale w Twoim tekście było o zabawie IC , to myśle pobawię się i ja , wyjąłem rzadko używany chord cobra 2 wpiąłem w za ostrego Magika i przeźroczystego Rapture i cóż, ból uszu minął, krew nie leci... Czy lepszy jest od conducfil sonolene? Nie wiem będe testował, na razie słucham, jak wcześniej IC solid core, na wszystkich słuchawkach, wreszcie przyjemność mam, która trwa, a znika po paru minutach. Nie winą to kabla solid core, bo ten prawdę pokazał, szlachetnomiedziny po prostu, o tym, ze Magik gra w gorze za ostro. I maskować to muszę z powrotem. Także do zabawy kablami mnie zainspirowałeś, za co Ci dziękuję, bo znów mogę słuchać z przyjemnością.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tej zimy będę grzał się przy tych ruskich lampach, węgla na złość nie kupię. :ph34r:

Edytowane przez jd1210
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ic na sonolene to zadna rewelacja.
nie zdziwilbym sie jakby chord go bil na glowe.

jak dlugow masz za malo to nordost red dawn polecam... o ostrosci na nim nie ma mowy... no poza nozem malzonki po zobaczeniu rachunku :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ic na sonolene to zadna rewelacja.

nie zdziwilbym sie jakby chord go bil na glowe.

jak dlugow masz za malo to nordost red dawn polecam... o ostrosci na nim nie ma mowy... no poza nozem malzonki po zobaczeniu rachunku :)

Rąbnąłem się, przecież sonolene to ja mam w ts671 :D conducfil speakfil 8896 mam IC, nie jest zły, solid core 6n 24k od Jimmiego obiektywnie jest dużo lepszy, więcej szczegółów pokazuje, niestety - nie do pary z Magikiem100, gdzie po prostu odarł i obnażył jego ostrość w gorze. Z kolei chord cobra 2 w parze z klonem i magikiem - czas jakiś temu, teraz może byłoby inaczej, mulił mi dźwięk, więc poszedł do za jasnego zestawu marantza ( 5003 + cd5004) Teraz bez specjalnej nadziei podłączyłem cobrę miedzy magikiem a Rapture i efektu zmulenia nie ma. Jest ocieplenie, szczególnie góry, mogę wreszcie słuchać bez bólu na wszystkich słuchawkach. Solid core 6n od Jimmiego jest bardziej szczegółowy i przejrzysty, bez porównania to wiem, choć i tak, z ciekawości porównam.

3 kable - 3 trzy zupełnie różne prezentacje dżwiękowe toru. Pocieszam się, że będe miał 7n IC na testach, to może potem kupię na kredyt ;) i jest jeszcze szansa na to, że po prostu nagrania których słuchałem, gdzie na 6n solid core z Magika kłuło mnie w uszy, po prostu mają spieprzona górę, co speakfil bardziej maskował. I nie magika mam tu winić, tylko realizatora dźwieku :) jedno z nich pokłuło mnie wczoraj przed snem nawet z zestawu touch5 - hd631 (co mieć miejsca zdecydowanie nie powinno, a co sprawiło, że zacząłem się zastanawiać nad swoim słuchem, który jakby się wyostrzył ;) tudzież nad fatalną realizacją nagrań - kierowanych chyba pod cienki sprzęt.)

P.s. Małżonka rachunków nie widuje, konta mamy osobne. Inaczej straciłbym już wszystkie 7 żyć ;)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaktualizowalem w recenzji.

W urządzeniu zaimplementowany jest przetwornik Cirrus Logic CS4398, natomiast wejścia cyfrowe obsługują kolejno sygnały 16/48 (USB) i 24/192 (Coaxial).

Jaki jest odbiornik niestety nie dostalem informacji - trzeba podpytac konstruktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności