Skocz do zawartości
  • 0

SL HD681 czy HD681 EVO?


Jacotey

Pytanie

Moje aktualne słuchawki zupełnie się już rozwaliły i potrzebuje nowych. Jednak nie wiem, na które Superluxy się zdecydować. HD681 mają ponoć bardzo duży bas, ale za to wydają się być lepiej wykonane, mają wymienny kabel i dodatkowe pady. Zwykłe HD681 mają mniejszy bas i są tańsze, ale ponoć mniej wygodne oraz design, aż tak nie powala, chociaż to mnie najmniej interesuje.

 

Najbardziej mi zależy na słuchaniu muzyki - synthpop, pop, pop z domieszką rocka, electropop.

 

Po prostu najbardziej obawiam się o te basy w HD681 EVO, że będą zbyt duże jak na te gatunki. Czy moje obawy są uzasadnione?

 

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja bym wziął zwykłe + zmodował. EVO mi w ogóle nie podeszły i mają mdły charakter rodem z supermarketu... ale po modowaniu ponoć też zyskują, więc jak wygląd Ci odpowiada to można zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym wziął zwykłe + zmodował. EVO mi w ogóle nie podeszły i mają mdły charakter rodem z supermarketu... ale po modowaniu ponoć też zyskują, więc jak wygląd Ci odpowiada to można zaryzykować.

O jakie mody dokładnie chodzi? Nie jestem specjalnie obyty w rzeczach typu lutowanie itp., więc dobrze by było gdyby nie było to tak skomplikowane. I kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poszukaj na forum, szczególnie posty Perula, bo On u nas jest Fachowcem od takich spraw (sprawdź też na jego stronie http://forum.mp3store.pl/user/36702-perul/). Trzeba by było znaleźć jakiś aktualny wątek, bo te mody ewoluują łączą się i mieszają, więc ciężko się zorientować. Właściwie to dużo rzeczy można już wykonać wedle gustu.

 

Ogólnie wszystko zależy od tego jakiego brzmienia szukasz i jakie masz porównanie, a inaczej mówiąc uwzględniając ilość dobrych słuchawek w tych cenach + mody, wybór jest dość spory i całkiem niezły. Możesz np. zainteresować się słuchawkami Fatality z modem Perula, lub Srh240 z basportami. itd itd.

 

Ostatecznie HD681 to tez fajne słuchawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie teraz używam Fatality (kabel przy regulacji głośności się rozwalił, tak jak między innymi trzem moim kolegom i to nie raz, więc jest to chyba częsta dolegliwość). Posklejałem coś tam taśmą i działa, chociaż coraz częściej kabel po prostu nie styka i jest strasznie zdeformowany dźwięk.

 

Słyszałem, że te słuchawki są raczej słabe, ale kupiłem je ze względu na gry i mnie to za bardzo nie interesowało. W temacie Perula przeczytałem, że mają dużo basu. Czy ktoś może porównać bas z Fatality oraz HD681 EVO? Jest go więcej czy mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak mi Perul i Under powiedzieli, że Fatalitki są takie dobre to nie chciało mi się wierzyć. Ale Maciux też je już testował i pozytywnie się wypowiadał. Mówiąc w skrócie. Fatalitki możesz dać na rekabling i mody (lub samemu to wykonać jeśli masz trochę wprawy z majsterkowaniem i lutownicą), a HD681 też są fajne i w dodatku tanie (można mieć je już za 80-90zł) więc możesz sobie je jako urozmaicenie kupić. Lub zamiast nich Mikroforum lub P1113 aby napędzić lepiej fatalitki (chociaż to tutaj trzeba byłoby się zapytać czy potrzebują wzmocnienia).

 

HD681 były czułe na źródło, potrafiły mieć dużo basu ale jest takiej jakości, że nie przeszkadza w żaden sposób. Fatalitki stockowe, mają ten bas bardziej dociążony i wypełniony, ale brzmiał jak dla mnie trochę kartonowo (po modach już ponoć lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności