Skocz do zawartości

problem z Xonarem DX


TrueFaith

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę w tym dziale, bo jest chyba najczęściej odwiedzany. Niedawno do mnie doszedł używany Xonar DX ale jest z nim problem, jedyny dźwięk jaki się wydobywa to trzaski, piski, brum i inne zakłócenia, dźwięku nie ma.

W tych całych trzaskach, piskach i szumie słychać bardzo cicho np. puszczoną muzykę. Wtyczkę inną próbowałem, odinstalowałem i wyłączyłem integrę, sterowniki przeinstalowywane 2 razy (ze strony asusa oraz UniXonar)

 

Karta przy okazji robi się potwornie gorąca (złącze PCI-E karty także się potwornie grzeje), bije od niej ciepłem na kilka centymetrów. Próbowałem lekko ją ruszać w slocie, nic to nie daje.

Jak zmienię lekko położenie karty wtedy wszystko cichnie i pojawia się brum.

 

Próbka zakłóceń:

http://www7.zippyshare.com/v/78440211/file.html

 

Jakieś pomysły ?

 

Dodaję jeszcze zdjęcia (możecie popatrzeć na kondensatory etc.):

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy może od tego, czy masz uziemienie? Sprawdź, czy masz bolec w wtyczce zasilania.

Być może to też wina kiepskiego zasilacza. Kondensatory na tej karcie są poprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory na karcie idealne, zasilacz też dobry (Deus G1 500), uziemienia nie ma, w moim mieszkaniu jest tylko w łazience i to nie wiadomo czy podłączone czy tylko bolec jest aby był.

 

@EDIT

 

dodane foty

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj go w innym komputerze i sprawdź, skoro grzeje się jak diabli to jak dla mnie potencjalne uszkodzenie, wszak może masz gdzieś tam zwarcie. Możesz też teoretycznie spróbować kupić inną listwę zasilającą, ale nie wiem czy to może mieć przełożenie :D

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory na karcie idealne, zasilacz też dobry (Deus G1 500), uziemienia nie ma, w moim mieszkaniu jest tylko w łazience i to nie wiadomo czy podłączone czy tylko bolec jest aby był.

 

Hmm skoro Deus M1 to podobno nowszy brat G1, a PCB mają identyczne, to nie uważasz że to może być jednak wina zasilacza? :D

 

http://overclock.pl/articles/show/id/627,5,15,wnetrze

 

Szczerze to ja bym się bał podpinać taki zasilacz do prądu. Na forum OC.pl chyba pisali że razem im padło 9 sztuk M1 i G1...

Polecam przeczytać cały test.

Edytowane przez trubul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam taki problem z tą kartą - bardzo proszę o pomoc...

Asus Xonar DX na nowym kompie (płyta Gigabyte GA-B85M-D2V) nie odpala się nieraz i potrzebny jest restart systemu... Na starym kompie stało się tak z dwa razy przez 5 lat a teraz dzieje się to dosyć często, na oko raz na 5 uruchomień. Aż się zastanawiam nad sprzedażą tej karty i kupnem innej, bo mnie to naprawdę denerwuje. Tak od maja jest, odkąd zmieniłem kompa. I zrobiłem to po to, żeby wszystko śmigało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności