Skocz do zawartości

S?uchawki Bezprzewodowe


Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nikt nie zainteresowal si? dotychczas sluchawkami bezprzewodowymi? IMP-550 spokojnie sobie lezy w dowolnym miejscu domu a my bez wypchanych kieszeni, nie uwiezieni kabelkami wykonujemy codzienne czynnosci i prace. Zdarzylo ju? mi si? kilka razy(3x) ,ze moj IMP upadl mi na podloge, ale na szczescie nic sie mu nie stalo. O taki upadek nie jest trudno-pracujesz przy biurku lub kompie sluchajac Impka, ktory sobie lezy spokojnie na biurku obok ciebie, plynie z niego muzyczka a tu nagle ktos puka do drzwi, a ty nagle podrywasz sie chcac otworzyc.........

:huh::o, :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dlaczego?? Bo to jakaś pomyłka. Słuchawki bezbrzewodowe, nawet takie drogie ja te które podałeś za przykład, nie dorównują jakością dwukrotnie tańszym przewodowym. Sennheiser RS85 kosztują ok 1000zł a brzmią jakby były 10x tańsze. Słychać wyraźnie szymy, dźwięk jest nieprzyjemny i przeszkadza beznadziejna dynamika. Do tego dochodzi kiepski bas i słabe pasmo przenoszenia (20-22000 hz - to jakaś pomyłka!). O dziwo w tańszym modelu (RS65 - ok 800-900pln) jest trochę lepiej ale i tak kiepsko jak na swoją cenę. Szumów troszkę mniej a brzmienie znacznie bardziej przyjemne i "miękkie".Pasmo przenoszenia jest też śmieszne: od 20 do 20000hz. Za tę cenę oczekuje się dużo więcej. Znacznie lepiej kupić niesamowite słuchawki Beyerdynamic DT 150 - kosztują w granicach 800 zł a brzmią doskonale, mają potężny, nie męczący i szybki bas. Wyjątkowo czysto i klarownie przenoszą wokale i wszelką mowę. No i są bardzo komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kiepski bas i słabe pasmo przenoszenia (20-22000 hz - to jakaś pomyłka!)...

Spokojnie panowie, bezprzewodowe maja swoje zalety i dlatego wcale sie Darkowi nie dziwie ze o tym pisze. Ja czasami takich wlasnie uzywam (mam jakies Sony, nawet juz nie pamietam dokladnego numeru...) i to nie szczegolnie do iRivera lecz generalnie do odsluchu audio i jest to czasem wygodne (zasilanie nadajnika jest podlaczone na stale na listwie obok wiezy audio i nie jest to zadnym problemem)

 

Rozumiem ze ortodyksyjni audiofile takiego rozwiazania nie moga zaakceptowac, ale z drugiej strony mnie smiesza deklaracje typu "20-22000 hz - to jakaś pomyłka!" - daj Boze takie pasmo kazdemu przecietnemu sluchaczowi!

 

Utarlo sie chyba, ze uzytkownicy iRiver'a to jacys szczegolnie wyrafinowani audiofile. Jest w tym cos, ale kto wie (prowadzil ktos badania?) ile w tym prawdy a ile autosugestii :) No bo co to za audofil co slucha mp3!!!??? Prawdziwy hi-endowiec posikalby sie ze smiechu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym "20-22000 hz - to jakaś pomyłka" chodziło mi o to, że słuchawki nie posiadają praktycznie żadnego zapasu pasma szczególnie w basie, co w takiej klasie słuchawek jest nie do przyjęcia. Krańcowe częstotliwości przenoszenia są podawane ze spadkiem (zazwyczaj -3 lub (częściej) -6 db). Ten zapas jest mimo wszystko potrzebny, gdyż świadczy on także o ogólnych zdolnościach słuchawek w zakresie niskich częstotliwości. A poza tym to 20 hz słyszy sporo ludzi (w tym np. ja).

 

Audiofil to nie koniecznie "hi-endowiec". Wielu audiofilów nie stać na sprzęt za kilkanaście lub kilkadziesiąt (czy tym bardziej kilkaset) tysięcy zł, więc kupują tańszy sprzęt np "miniwieże" typu Yamaha Piano Craft E-300 za niecałe 2300pln - to początkującemu audiofilowi w wielu przypadkach wystarcza. Poza tym w przypadku MP3 z bitratem 320 to między nim a utworem w CDA nie ma praktycznie różnicy (dla większości ludzi, w tym wielu audiofilów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchawki bezprzewodowe RS-65 zdobyly tytul "Produkt Roku" w prestizowym pismie "Sound and Vision". Chyba nie jest z nimi tak zle? A moze jakis inny model-lepszy ktos zaproponuje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dlaczego?? Bo to jakaś pomyłka. Słuchawki bezbrzewodowe, nawet takie drogie ja te które podałeś za przykład, nie dorównują jakością dwukrotnie tańszym przewodowym. Sennheiser RS85 kosztują ok 1000zł a brzmią jakby były 10x tańsze. Słychać wyraźnie szymy, dźwięk jest nieprzyjemny i przeszkadza beznadziejna dynamika. Do tego dochodzi kiepski bas i słabe pasmo przenoszenia (20-22000 hz - to jakaś pomyłka!). O dziwo w tańszym modelu (RS65 - ok 800-900pln) jest trochę lepiej ale i tak kiepsko jak na swoją cenę. Szumów troszkę mniej a brzmienie znacznie bardziej przyjemne i "miękkie".Pasmo przenoszenia jest też śmieszne: od 20 do 20000hz. Za tę cenę oczekuje się dużo więcej. Znacznie lepiej kupić niesamowite słuchawki Beyerdynamic DT 150 - kosztują w granicach 800 zł a brzmią doskonale, mają potężny, nie męczący i szybki bas. Wyjątkowo czysto i klarownie przenoszą wokale i wszelką mowę. No i są bardzo komfortowe.

Jaksc RS-65 sprawdz tutaj-http://www.soundvision.pl/?art=/sv/200403/1_hard/0_0/index&SID=afc3e5d84b26f3ba17db7436679412cc[/img]A

Cena wznosi 749zl sprawdz tutaj http://www.playmp3.pl/tep/catalog/product_.../products_id/43

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem tylko były tylko jedne słuchawki bezprzewodowe naprawdę chwalone. Sennheiser jakieslitery850. Przesył był na podczerwień (bez wychodzenia z pokoju) a sygnał był w nadajniku zakodowywany na cyfrowy i odkodowywany w odbiorniku w słuchawkach. Więc tor praktycznie nie dodawał szumów. A słuchawki to były HD580 więc też niezła klasa. Ale się też nie za bardzo przyjęły, przypuszczam, że ze względu na cenę, podczerwień i rozmiary (HD580 same są spore choć niewiarygodnie wygodne imho, po dołożeniu elektroniki odbiornika i baterri pewnie było nieciekawie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności