Skocz do zawartości

KEF M500


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Tascam'ów nie słyszałem (ale być może wkrótce to się zmieni), ale muszę przyznać, że niskie tony w Kef'ach są naprawdę zacne :)

 

Mam pytanie do osób, które podpinały Kef'y do wzmacniacza/odtwarzacza o wyższej impedancji wyjściowej. Czy te słuchawki są wrażliwe na niechciane zjawiska związane z impedancją? Pytam, bo czekam właśnie na dac/amp'a, który ma na wyjściu wg specyfikacji 10ohm i zastanawiam się, czy będzie odpowiedni, żeby bezproblemowo współpracować z Kef'ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok, mam na głowie Kefy od kilku dni, więc mogę już coś napisać. Jak zwykle skupię się na konkretach bez zbytniego lania wody.

 

Projekt, konstrukcja i wykonanie to coś, czego mogłyby uczyć się od KEFa inne firmy słuchawkowe, produkujące nauszniki od X lat. Wykonanie jest świetne. Wszystkie srebrne elementy to aluminium, zimne, matowe i przyjemne w dotyku. Nie łapie śladów palców. Pałąk i pady to wyrób skóropodobny. Same pady są ekstra miękkie - jakby były wypełnione powietrzem, po zewnętrznej stronie muszli też ekoskórzany materiał. Zawiasy stalowe. Konstrukcja zwarta i bardzo przyjemna w obcowaniu. Świetnie się składają, po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca. Utwardzane etui i komplet wyposażenia. Nawet złamany wtyk jack jest przemyślany w ten sposób, że przykleja się wręcz do telefonu lub odtwarzacza. Są to najwygodniejsze słuchawki nauszne z którymi miałem kontakt. Osobiście nie lubię się z takim typem konstrukcji ale w KEFach mogę wysiedzieć dłużej niż 60 minut a to już bardzo dobry wynik. Łatwe w napędzeniu. Izolacja typowa dla zamkniętych nauszników. Jedyne do czego można się przyczepić to, że dosyć lekko siedzą na głowie i bardzo szybkie ruchy głową powodują ich lekkie przesuwanie. Gdyby siedziały mocniej, zapewne odbiłoby się to komforcie. Płaski kabel jest ok, pilot jest jedynym słabym punktem konstrukcji - jest beznadziejny, nie czuć w ogóle skoku przycisków.

 

Co do dźwięku. Rozłóżmy go najpierw na części składowe. Bas: pełny, punktowy, mocny, skupia się w dolnym i średnim zakresie. Dosyć zróżnicowany. Nigdy (serio, nigdy) nie wlewa się na średnicę. Ilościowo dużo więcej niż w K550, z pamięci będzie to w okolicach Momentum. Średnica fantastyczna. Wokal zawsze z przodu, przed nami, wysuwa się przed resztę pasma. Sama średnica kontynuuje charakter basu. Jest pełna i spójna. Góra lekko zaokrąglona, może lekko przyciemniona ale Kefy nie skejają dźwięków w jedno pasmo. Nie są to super szczegółowe słuchawki ale nie przeszkadza to w żadnym stopniu, nie podkreślają mikrodetali. Sibilanty nie do uzyskania w tych nausznikach, a kiepsko zrealizowane płyty nadal dają przyjemność z odsłuchów. Czasem łapię się na tym, że po założeniu mam wrażenie, że słuchawki są ciemne, ale słuch (mózg?) szybko się adaptuje i po kilku minutach to wrażenie znika. Zdecydowanie nie polecam łączenia z ciepłymi źródłami.

 

Scena jak na słuchawki nauszne jest więcej niż bardzo dobra. Powiedziałbym, że jest nawet lepsza niż w niektórych słuchawkach wokółusznych. Dźwięk nie jest rzucany w twarz, mimo, że wokale są blisko to całość gra raczej z lekkiego dystansu, przed nami i nad nami ale średnio na szerokość i głębokość. W niektórych utworach mamy wręcz symulację słuchawek półotwartych, ale nie spodziewajcie się tutaj sceny czy powietrza między dźwiękami rodem z K550. Za to w ogóle nie czuć dyskomfortu, który dają słuchawki zamknięte, na co jestem dość uczulony. Momentum w tym aspekcie dla mnie leżą.

 

Podsumowując: KEFy są świetne. Całościowo dźwięk jest lekko ocieplony, pełny, naturalny i fantastycznie spójny od samego dołu do góry. Nastawiony na przyjemnosć z odsłuchów ale z klasą. Absolutnie nie ma żadnego przypadku w tych słuchawkach. Od projektu i wykonania aż wreszcie po sygnaturę dźwiękową wszystko jest przemyślane i dokładnie takie jak miało być. Dla mnie sygnatura dźwiękowa tych słuchawek w połączeniu ze świetną rytmiką jest stworzona dla zabrania ich w teren, na miasto. Nie za bardzo interesują mnie słuchawki portable, ale KEFy są najlepsze, wśród tych, z którymi miałem kontakt. Jedynie cena mogłaby być poniżej 1k.

 

Czekam na otwarte wokółuszne słuchawki od KEFa.

A i poważnie zainteresowałem się ich kolumnami.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dla porównania wielkość. Szerokość nauszników jest tylko minimalnie większa niż środkowego elementu w K550. :)

 

kef.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najsłabszym punktem KEFów był kabel. Pomijając kwestie pilota to i tak pozostaje płaski (ble,bble...;p) kabelek niezbyt wysokiej jakości. Zaś zastosowanie nietypowego wtyku to najgorsze co mogli zrobić panowie projektanci bo nie da się go praktycznie wymienić (kabel) na inny...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobały te słuchawki. Bardzo spójne brzmienie, jak dla mnie to niczego nie było ani za dużo ani za mało. Wygoda też na bardzo dobrym poziomie. Ciężko się do czegoś przyczepić, poza ceną...

 

Wystukane na parapecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem kupując je za 800zł nie powinienem być zawiedziony? :)

Jak najbardziej zgadzam się z recenzją.Największy mankament to właśnie zbyt luźne trzymanie się na głowy. Na dx90 gra bardzo fajnie, choć nie zawsze średnica jest tak wyeksponowana, a szkoda.

 

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho średnica nie jest ani wypchnięta ani schowana. Jest równa, ale pełna. Nic jej nie brakuje. :)

 

800 to bdb cena.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słucham od wczoraj, fenomenalny design i wykonanie. Brzmieniowo jest świetnie, na poziomie moich rekablowanych HD25 i DT1350, ale ze względu na ergonomię i wygląd, to jest nowy król nauszników portable.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A to jakiś bardzo nietypowy kabel, żeby się dorobić nie dało? Jaką ma wtyczkę od strony słuchawek?

A może wystarczy tylko wymienić wtyczkę, bo to kabel przy niej z reguły pada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kątowy micro-jack 2,5mm, więc raczej trudno o dorobienie zamiennika w oparciu o ogólnodostępne części... No chyba że totalnie DIY, można by wykombinować obudowę wtyczki odlaną z jakiejś formy, lub ulepioną z czegoś. Sam może pisał bym się na taki kabelek :)

 

A tu oryginał: http://www.gadgetguy.com.au/cms/wp-content/uploads/kef-m500-headphones-2014-review-05-450x230.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem jest przy tej drugiej wtyczce a nie tej 2,5mm? Jak tak, to spokojnie da się naprawić. Z resztą taki kablel DIY też da rade zrobić tylko sporo więcej z tym roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiny nic nie oferują ? Do Momentum są w sprzedaży kabelki np. na ebayu. Poza tym może trzeba spytać w serwisie KEF. Może to trochę kosztować ale powinni mieć. Do Momentum kabel bez pilota kosztowzł w serwisie Sennheisera 45 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazł ktoś może podobne granie do M500 wśród słuchawek wokółusznych? Ciąnie mnie z powrotem do dźwięku KEFów ale nauszne nie bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazł ktoś może podobne granie do M500 wśród słuchawek wokółusznych? Ciąnie mnie z powrotem do dźwięku KEFów ale nauszne nie bardzo...

 

Czemu nauszne nie bardzo? I czy mógłbyś napisać coś na temat izolacji w KEF M500? Noszę się z zamiarem kupna ich do pracy(biura) i zastanawiam się jak dobrze izolują z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności