Skocz do zawartości

KEF M500


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

 

Znalazł ktoś może podobne granie do M500 wśród słuchawek wokółusznych? Ciąnie mnie z powrotem do dźwięku KEFów ale nauszne nie bardzo...

 

Czemu nauszne nie bardzo? I czy mógłbyś napisać coś na temat izolacji w KEF M500? Noszę się z zamiarem kupna ich do pracy(biura) i zastanawiam się jak dobrze izolują z zewnątrz.

 

 

Chodzi o preferencje. Po prostu nie lubie nausznych. Jeśli Tobie to nie przeszkadza to polecam, bo to świetne słuchawki. Izolacja jest bdb.

 

Najtaniej przez niemieckiego amazona, wyjdzie cos ponad 1000. Niestety trzymają cene mocno.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam słabość do głośników Kefa - starych - uwielbiam ich brzmienie. Od dawna interesuje mnie ten model słuchawek ale na razie cena zaporowa. Jak ktos z Lodzi miałby do odsłuchu zapraszam na swoje PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najtaniej przez niemieckiego amazona, wyjdzie cos ponad 1000. Niestety trzymają cene mocno.

 

 

Ostatnio biłem się z kimś na allegro o używki (poszły za 700), chociaż przez kilka dni ten sam user oferował je na forum w komisie za 600 zł (niestety przegapiłem ogłoszenie). Chyba wolałbym dopłacić i mieć gwarancję na miejscu, ale te 1300 odstrasza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałe je tu właśnie forumowicz. Używki z zagranicy, bez gwarancji. Też o nich myślałem, ale w końcu dałem sobie spokój. Dlaczego ? Bo się nie sprzedawały i myślałem,że gdyby mi nie podeszły, byłby kolejny zamrożony, wtopiony pieniądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że słuchawki są dopiero od niedawna na rynku, ale jak z trwałością padów do nich? Wiem, że można kupić je na stronie

http://www.kefdirect.com/m500-ear-pads.html

ale wysyłają tylko do stanów.

Dystrybutorem na Polskę jest sklep q21(chyba) - myślicie, że mogliby sprowadzić przy okazji?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że słuchawki są dopiero od niedawna na rynku, ale jak z trwałością padów do nich? Wiem, że można kupić je na stronie

http://www.kefdirect.com/m500-ear-pads.html

ale wysyłają tylko do stanów.

Dystrybutorem na Polskę jest sklep q21(chyba) - myślicie, że mogliby sprowadzić przy okazji? :)

 

Sprowadzić sprowadzą, pytanie tylko za ile ;) Żeby się nie okazało, że nowe pady to połowa ceny używanych słuchawek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem w końcu, ale asekuracyjnie przez internet - w razie czego zwrócę w ciągu 14 dni.

 

Dźwięk rewelacja:) Moje drugie słuchawki męczą mnie czasami swoją szczegółowością, przez co ciężko mi jest 'robić' coś innego poza słuchaniem muzyki;) W KEF dźwięk jest bardziej naturalny, nie męczy, muzyka może być tylko tłem - i tego właśnie szukałem do pracy. Bas mnie zaskoczył, jest dobrze kontrolowany i w każdym utworze jest go w sam raz - w elektronicznej potrafi nieźle przywalić, w innych potrafi być punktowy i 'zwięzły'. Słuchawki nadają się do każdego typu muzyki.

 

Co do ergonomii... Tutaj niestety zawód:/ Być może moje uszy nie są stworzone do słuchawek typu nausznego. Po 30 minutach czuję wyraźny dyskomfort, by po 45 zdjąć je z uczuciem niesamowitej ulgi. Pady nieprzyjemnie uciskają całą małżowinę.

Czy coś się może zmieni w kwestii komfortu z czasem? Może pady się trochę wyrobią albo pałąk rozciągnie? Jakie macie doświadczenia z tym modelem lub innymi słuchawkami nausznymi? Jeszcze się trochę z nimi przemęczę, ale może podobnie jak @Karmazynowy będę zmuszony poszukać czegoś podobnego, ale o konstrukcji wokółusznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia odnośnie wygody po kilku dniach używania? Miałem podobnie, dyskomfort na początku, a po kilku użyciach mogę w nich siedzieć godzinami :)

Jak każde słuchawki, muszą się wyrobić i trzeba nauczyć się je zakładać. Nie centralnie a lekko poniżej. Jak do tej pory wszyscy chwalili wygodę, dopiero dziś trafił się kolega który narzeka na wygodę. Mam nadzieję że go przekonacie aby nie zwracał słuchawek bo są naprawdę zacne. Nie chodzi o to że nie chcę przyjąć zwrotu tylko mam wrażenie, że koledze brakuje cierpliwości i przez to straci fajne słuchawki. Gdy miałem pożyczone kefy ok 2 miesięczne były mega wygodne skórka zrobiła się miękka a szczególnie krawędzie. Zdarzyło mi się nawet w nich usnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtekC

Dwa razy licytowałem używki i niestety dwa razy przegrałem, a być może byłby to dla mnie lepszy scenariusz - bez możliwości zwrotu dałbym słuchawkom i sobie więcej czasu na 'dotarcie' (bo zdaję sobie sprawę, że nie zawsze jest to miłość od pierwszego założenia). Ale w przypadku nówek sprawa wygląda trochę inaczej. Słuchawki kosztowały 1300 zł (używki poszły za 700 i 950) i gdyby się jednak okazało, że po kilku tygodniach/miesiącach nic z tego, to samo ich przetestowanie kosztowałoby mnie jakieś 600 zł (zakładam, że poszłyby za jakieś 700 zł, zwłaszcza po ostatniej promocji w MP3Store). Zdecydowałem się na zwrot, ale przez te dwa tygodnie naprawdę chciałem się do nich przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Wpraszam się do klubu użytkowników M500. Kilka dni temu kupiłem te słuchawki i chciałbym podzielić się kilkoma uwagami.

Podoba mi się dizajn. Czysta minimalistyczna forma podporządkowana funkcjonalności i solidności konstrukcji.

Są średnio wygodne, ale jak na konstrukcje nauszne nie jest źle. Mogło by być lepiej gdyby były lżejsze. Kiedy pierwszy raz wziąłem je do rąk byłem zdziwiony ich wagą, zwłaszcza w konfrontacji z niewielkimi wymiarami.

Przed zakupem przeczytałem kilka recenzji i zaryzykowałem bez uprzedniego odsłuchu. Nie zawiodłem się. Zagrały dokładnie tak jak pisali recenzenci, czyli wyrównanym pasmem z nieco cofniętą górą. Ta góra jest rozdzielcza, szczegółowa, ale niesie jakby mniej energii niż reszta pasma. Jest to dla mnie pewien problem, ponieważ lubię jak sopranów jest więcej. Ustawiłem odpowiednio EQ w odtwarzaczu i jest OK. M500 podpinam do Fiio X5.

Ciekawe czy zmiana kabla otworzyła by trochę tą górę pasma. Chyba spróbuję coś upleść.

Tak więc podsumowując: słuchawki mają (jak dla mnie) dwie niewielkie wady - spory ciężar oraz trochę za mało energii w górze pasma. Poza tym same zalety.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy te słuchawki są wrażliwe na wygrzewanie, coś się zmienia w czasie??

 

Wysłane z mojego HTC One_M8

 

Zaraz po rozpakowaniu grały fatalnie. Przełom wyższego basu i niskiej średnicy nienaturalnie podbity, a soprany zupełnie zgaszone. Posłuchałem chwilę i odłożyłem podpięte do grajka. Po 6 godzinach - inne słuchawki - już wszystko było w normie. Po następnych kilku godzinach osiągnęły pełnię swoich możliwości. Później już nie zaobserwowałem zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności