Skocz do zawartości

HiFiMAN HM-802


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Pod naciskiem jednego młodego kolegi (pozdrawiam Michała), postanowiłem zamienić swojego HM-901, na tańszy odpowiednik ze stajni HiFiMAN'a, model HM-802. Skoro nie mam prawa słyszeć genialnej jakości HM-901, i tak naprawdę tylko mi się wydaje, to niechże wydaje mi się za mniejsze pieniądze. Rozsądne podejście jak na idioto-zboczeńca. Zgodziłem się zatem i tak, zostałem właścicielem tytułowego urządzenia.

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2014/06/hifiman-hm-802.html

 

2014-06-10 08.16.10.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

No i mam. Pierwsze wrażenia dźwiękowe bardzo dobre, jest neutralnie, szczegółowo z dobrą, szeroką sceną. Trafia lepiej w moje gusta niż 901 i 650, choć przyznać muszę że hm-650 to świetny sprzęt w swojej cenie. Odpowiadając na pytanie Shakura odnośnie skoków głośności, wg mnie jest ok, nie zauważam żadnych dziur, działa płynnie. Podobnie jak w 650 nie ma gapless i występują wyraźne trzaski podczas ręcznej zmiany utworów. Na razie słucham na standardowej karcie i DT-1350.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

all999, jeszcze Cię pomęczę ze skokami głośności. Testowałeś na LE3? Wyczytałem że na bardzo niskiej głośności że nie dość że jest brak balansu to jest za cicho, podkrecenie potka powoduje że robi się dużo głośniej tj. że innymi słowy nie przechodzi to stopniowo tylko gwałtownie. Rozumiem, że Ty nic takiego nie doświadczyłeś.

 

te trzaski to są jak zaczyna grać każdy nowy utwór? czy jak skaczesz pomiędzy folderami i wybierasz pojedyńcze piosenki?

 

No i jeszcze jedna kwestia: jakie są różnice w dźwięku między standardową kartą a IEM czy minibox?

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolne. I przy kawce w Kawalerce - P1 plus MOE. Leci Rainbow Serpent 8th Nerve. Też super. Wbrew jękom Grubbego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz LE, są w serwisie, jak wrócą sprawdzę. Na razie nie sprawdzałem innych kart na 802, ale jeśli będzie jak na 650 to minibox dodaje sporo mocy zwężając nieco scenę, karta iem różni się tylko brakiem szumów i dobrze bo tu nie bardzo jest co poprawiać, standardowa karta gra bardzo dobrze...

 

Aaaa, balans się gubi jeśli zatrzymasz się pomiędzy skokami potencjometra, a to się czasem zdarza.

 

Traski występują zawsze przy ręcznym przełączeniu utworu.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jest w takim razie nie halo. Ja jestem na 100% pewien, że gapless był jeśli leciały kolejne utwory w katalogu. koncertu jarre słuchałem i nie było żadnych przerw.

A pamiętasz czy była taka opcja w ustawieniach?

 

Sprawdziłem notki do kilku aktualizacji i nigdzie nie znalazłem info o wprowadzeniu gapless, a na pewno nje było go w pierwszym sofcie...

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolne. I przy kawce w Kawalerce - P1 plus MOE. Leci Rainbow Serpent 8th Nerve. Też super. Wbrew jękom Grubbego.

Nie jekom... tylko masz dwa super grajki, a na prawde ze sluchawkami poszukaj bo jestem pewien ze da sie lepiej, jednoczesnie wpasowujac w Twoj gust. Bo to jest tu slabsze ogbiwo teraz...

Lepsze wrogiem dobrego, nigdy nie powiedzialem ze momow sie nie da sluchac i sa bezwzglednie slabe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

coś jest w takim razie nie halo. Ja jestem na 100% pewien, że gapless był jeśli leciały kolejne utwory w katalogu. koncertu jarre słuchałem i nie było żadnych przerw.

A pamiętasz czy była taka opcja w ustawieniach?

 

Sprawdziłem notki do kilku aktualizacji i nigdzie nie znalazłem info o wprowadzeniu gapless, a na pewno nje było go w pierwszym sofcie...

 

Nie ma opcji, ale na pewno jeśli miałem utwory w jednym katalogu i nie przełączałem utworu, to zmiana była płynna. Ten trzask przy zmianie to opróżnianie bufora, bo ten grajek buforuje całe utwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

coś jest w takim razie nie halo. Ja jestem na 100% pewien, że gapless był jeśli leciały kolejne utwory w katalogu. koncertu jarre słuchałem i nie było żadnych przerw.

A pamiętasz czy była taka opcja w ustawieniach?

 

Sprawdziłem notki do kilku aktualizacji i nigdzie nie znalazłem info o wprowadzeniu gapless, a na pewno nje było go w pierwszym sofcie...

Nie ma opcji, ale na pewno jeśli miałem utwory w jednym katalogu i nie przełączałem utworu, to zmiana była płynna. Ten trzask przy zmianie to opróżnianie bufora, bo ten grajek buforuje całe utwory.
Jest przerwa 0,5 sekundy między utworami. Wolałbym żeby znaleźli sposób na trzaski...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności