Skocz do zawartości
  • 0

Takstar Pro 80 vs SL HMC631


sqill

Pytanie

Witam! Szukam sluchawek glownie do muzyki. Ogolnie slucham wszystkiego, ale przewaza rap, muzyka klubowa i klasyczna. SLuchawki beda podlaczone do kompa poprzez Fiio e07k. Generalnie uzytkowane beda w ten sposob: muzyka>filmy/seriale>gry. Zastanawiam sie nad tymi dwoma modelami, jednak nie wykluczam innych propozycji. Niedawno chcialem wziac Denony D1100, ale mozliwe ze zrobily na mnie wrazenie bo sluchalem w ich oficjalnym sklepie gdzie kosztowaly 999zl :v Po kilku recenzjach i opiniach zrezygnowalem. Co poradzicie? Czekam na pomoc ;) Budzet to okolo 300zl.

Edytowane przez sqill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z tego co mi wiadomo oba modele sa zamkniete i takie bym preferowal. Zestawiam te poniewaz o obu slyszalem bardzo duzo dobrego, z tym ze SL czesciej w kontekscie gamingu. Po prostu chcialbym sie dowiedziec co bedzie dla mnie bardziej odpowiednie bo takiego zestawienia jeszcze nie widzialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po prostu chcialbym sie dowiedziec co bedzie dla mnie bardziej odpowiednie

 

Tymczasem niestety nie zawarłeś żadnych dodatkowych informacji, które mogłyby dać chociażby cień wskazówki w zakresie odpowiedzi na to pytanie, mimo to oczekujesz, że wszyscy w ciemno będą wiedzieć z góry co będzie dla Ciebie bardziej odpowiednie. W taki sposób będzie można się tylko rozczarować i wydać niepotrzebnie pieniądze ;).

http://www.audiofanatyk.pl/jak-poprawnie-pytac-o-zakup-sluchawek-na-forach/

 

Z tych dwóch mimo teoretycznego dedykowania pod gaming, wolałbym HMC. To właśnie te słuchawki stawiałbym jako wzór uniwersalności - aczkolwiek jeśli coś jest dobre we wszystkim, rzadko kiedy jest bardzo dobre w czymś jednym. Ich recenzja jest u mnie, warto przeczytać przed zakupem i zastanowić się na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki zupełnie od siebie różne, także faktycznie trudny wybór. Mimo wszystko polecałbym 631, bo nie dość, że tańsze, to mają jeszcze mikrofon, a do muzyki klubowej sprawdzą się lepiej. Są nieco bardziej nadmuchane, bo posiadają więcej basu, a zwłaszcza tego nieco wyższego i bardziej utemperowaną górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do charakterystyki dzwieku powiem moze tak: w korektorach zawsze podbijalem basy i jeszcze bardziej wysokie tony. Z tego wzgledu zakupilem K518DJ i rozczarowalem sie bo przytlumily mnie swoja basowoscia. Po modzie perula bylo o wiele lepiej. Aktualnie mam doki BrainWavz ProAlpha i sprawuje sie calkiem dobrze. Uzywam ich na telefonie(Galaxy Note), gdzie mam wgrany program ViperFX, tam korektor ustawiony na "klasyczna", a basy podbite o 10dB i wysokie o 8dB. Mozna tam ustawic nawet cyfrowe wzocnienie, ktore dalem na "srednie".

Oczekiwalbym grania troszczke szerszego, bardziej przestrzennego, z duzym zakresem basu, lekko wyeksponowanym wokalem oraz wysoko lapiaca gora, bo czesto sa tam ciekawe zabiegi muzyczne, ktorych na niektorych sluchawkach nie slychac :) Tak na szybko na uszach oprocz Denonow mialem jeszcze Senki HD380, uzywane na telefonie bez zmian korektora. Zdecydowanie spodobaly mi sie, ale doczytalem ze sa to sluchawki ktore dobrze potrafia zagrac nawet z kiepskiego zrodla. Nie wiem jak byloby porownujac reszte sluchawek na e07k. Mam nadzieje ze teraz bedzie latwiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pro80 mają sporo basu, może nie tyle, co HD-330 i na pewno mniej niż 518-ki, za to ma ładne zejście i jest łupnięcie. Do tego fajnie wyeksponowana góra, typowa V-ka. Także te zabiegi z equalizerem przy Takstarach Pro80 nie byłyby chyba, aż tak dramatyczne :) Takstary Pro80 zagrały fajnie już z Clipa Sport, do tego głośność też spora, także nie są też specjalnie wymagające.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osobiście mam i po raz kolejny wybrałbym takstary pro 80. Fajne uniwersalne słuchawki o wciągającym charakterze dźwięku. Mają swoje wady, ale za swoją cenę są bardzo dobre. Konkretnego modelu superluxa nie słuchałem, ale słuchałem kilku popularnych i nie przemówiły do mnie zarówno pod względem dźwięku jak i wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki zupełnie od siebie różne, także faktycznie trudny wybór. Mimo wszystko polecałbym 631, bo nie dość, że tańsze, to mają jeszcze mikrofon, a do muzyki klubowej sprawdzą się lepiej. Są nieco bardziej nadmuchane, bo posiadają więcej basu, a zwłaszcza tego nieco wyższego i bardziej utemperowaną górę.

 

Bynajmniej. HMC631 nie grają tak jak HD631, a to właśnie te opisujesz sądząc po opisie. HMC są słuchawkami dosyć płaskimi, wiele osób narzekało mi w komentarzach że nie ma tam basu jak w EVO, który z kolei dla mnie był po prostu przesadzony. W klubowej HD631 faktycznie z kolei się ładnie sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Serio?! No ja faktycznie opisuję 631. Ale 631 to zdecydowanie nie jest granie puste i tłukące, jak by się mogło zdawać, bo są one co prawda zaciemnione, ale góra jest i to całkiem dobra. Basu jest więcej takiego z zakresu 80 - 150 Hz niż subbasu, ale zejść też potrafi. Grają ciepło z bliższym wokalem. Jakoś mi trudno uwierzyć, że zmienili ich brzmienie. Mam HMC660 i to jest toczka w toczkę HD660.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm... Poczytalem dosc duzo i chyba zdecyduje sie na Takstary. Dowiedzialem sie ze wyszla poprawiona wersja v2 z poprawionym palakiem i prostym kablem. Chodzi o sam wtyk czy kable na calej dlugosci jest prosty, "niekrecony"? Ewentualnie jak rozpoznac te poprawiona wersje?

edit: zastanawiam sie jeszcze nad wersja hp800 ale jeszcze nie wiem czym sie roznia i nie mam czasu grzebac, nie karccie, pozniej doczytam.

Edytowane przez sqill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności