Skocz do zawartości

Kindle Classic - jak ruszyć łobuza ?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy Kindle każdą stronę czyta z takim "mrugnięciem" ? Jakby następował jakiś mix między stroną obecną a następną. Jest też przejście przez czerń. Albo co stronę albo co kilka stron. Zalezy to od ustawienia REFRESH w Settings (Turn off lub On)

 

Edit : http://swiatczytnikow.pl/dlaczego-kindle-miga-przy-zmianie-stron-i-co-to-jest-ghosting/ - to jest to zjawisko ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak @Lordzie dokładnie tak jest przy e-ink. Ja mam w Kindle Keyboard takie czarne mignięcie co stronę. W Classic możesz to właśnie sobie ustawić, żeby było co stronę czy 6 stron. Po prostu odświeżanie ekranu.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka nie jest chyba oryginalna. Kosztowała na Allegro 29,90 zł .

http://allegro.pl/etui-amazon-kindle-4-i-5-classic-futeral-slim-fv-i4210628803.html

 

Czyta się fajnie - na razie testowo bo musiałem skończyć papierowego "Fulgrima" z serii Herezja Horusa. Papierowego bo ebooka nie uświadczysz...

 

Dzięki okładce mogę Kindla brać ze sobą.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taka zwykła z mikrowłókna wystarczy. Jak bardzo Ci zależy na ochornie wyświetlacza to możesz kupić folię, ale przy etui i typie wyświetlacza to raczej średnio potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko czyszczę, staram się nie dotykać ekranu, ale jeżeli już to wystarczy zwykła chusteczka higieniczna, ewentualnie przy jakimś większym zabrudzeniu można użyć płynu do ekranów LCD (najlepiej bez alkoholu), bez przesady nic się nie stanie, tylko żeby nie przesadzać i nie pryskać na ekran a na chusteczkę/szmatkę. Mikrofibra może być.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kindle Keyboard Wi-Fi od lipca 2011 plus do tego Tuff-Luv Eco-nique. Czytnik używany tylko w domu, od tego czasu przeczytałem 182 książki, czyszczenie raz na dwa miesiące wilgotną (czysta woda bez dodatków) niepozostawiającą kłaczków szmatką. Dodatkowo co miesiąc do akcji wchodzi odkurzacz z założoną okrągłą ssawką do kurzu. Efekt? Sprzęt jak nowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro.pl/amazon-kindle-5-classic-futeral-pokrowiec-etui-i4181270452.html

Ciekawe etui transportowe do Kindle (lub tabletu). Mam nadzieję że wlezie do niego (za ten pasek) Kindle w twardym etui "czytelniczym" czyli okładce. Do wożenia w torbie, plecaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesadyzmu mój kindle lata ze mną po całej europie. Przerzucany jest z torby do plecaka i odwrotnie, jakoś specjalnie nie dbam o jego bezpieczeństwo :). Spakowany jest only w okładkę ze sztywnym frontem co by chronić ekran. Służy dzielnie od dawna i nic się złego nie dzieje, więc nie przesadzałbym z zabezpieczeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności