Skocz do zawartości

Kindle Classic - jak ruszyć łobuza ?


Rekomendowane odpowiedzi

Przyniosłem do domu Kindle Classic 5. Szczelnie zapakowany i zamknięty. Wyjąłem z opakowania i włączyłem. Pokazał się obrazek z drzewkiem i pasek ładowania. No i stanąl na 1/5 może długości i stoi.

 

Zrobiłem reset przyciskiem włączania. 20 sekund. Zrobił to samo. uruchomił się i stanął na pasku ładowania.

 

i co teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ładuję więc zgodnie z poradą z tej strony : http://swiatczytnikow.pl/kiedy-na-kindle-cos-nie-dziala/

- "Restart przy użyciu przycisku

Jeśli Kindle nam się zawiesił, restart możemy wymusić. Przytrzymaj przycisk włączania Kindle przez około 15-20 sekund. Po tym czasie zawartość ekranu zniknie, a pojawi się ekran startowy (z drzewkiem). Restart będzie trwał około minuty.

(Uwaga: krótsze przytrzymanie, ok. 8 sekund wyłącza czytnik czyli wygasza ekran, ale go nie restartuje).

Jeśli mimo tego czytnik nie reaguje, podłączmy go na pół godziny do ładowania i potem ponownie spróbujmy restartu."

 

Po 12.00 zobaczę co z nim słychać. Aha - komputer widzi czytnik jako Kindle - dysk. Da się wrzucać ebooki (MOBI) do katalogu documents.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może długo leżał, bateria miała prawo się rozładować. Z Amazonu przychodzą zwykle naładowane. Pierwsze naładowanie powinno trwać parę godzin. Można w czasie ładowania korzystać, wtedy trzeba odłączyć Kindle jako dysk z komputera, chociaż lepiej trochę poczekać. Kiedy woła najpierw o podłączenie do sieci WIFI trzeba wybrać 'Set up later', żeby pominąć i przetestować.

http://swiatczytnikow.pl/recenzja-kindle-4-pierwsze-chwile-z-kindle-classic-unboxing/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, trzeba podejść do tego bez nerwów ;)

 

- kindle ładuje się z gniazdka usb komputera tylko jeśli jest odmontowany (ta ikonka "bezpieczne usunięcie urządzenia" czy jakoś tak)

- kindle ma problemy z ładowaniem z nieoryginalnych ładowarek, w szczególności z ładowarki apple (sprawdzone u mnie, ładowarka apple albo wcale nie ładuje albo ładuje nie do końca, od dawna nie używam - ładuję od komputera)

- spróbuj odmontować kindle od komputera, dać mu pół godziny na podładowanie, wtedy przytrzymaj włącznik i zaczekaj na efekt


strzelam że poleżał trochę i bateria jest rozładowana, jeśli nie, to trafiłeś na czytnik uszkodzony od nowości :( amazon wysłałby na miejscu nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego na nim nie widzę...

 

- Kindle jest naładowany - świeci zielona lampka.

- ładowałem przez USB komputera. Jakąś godzinę i zapaliła się zielona dioda

- zrobię jak piszesz KHRON.

- dzwoniłem do X-Kom - mają czytniki we Wrocku w magazynie. Jesli pracownik stwierdzi,że sprzet się nie uruchamia to mają mi dać nowy. Tak powiedziała mi Infolinia ogólna bo do wrockowego oddziału nie mogę się dodzwonić.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale napisałem wyżej - ładowanie ładowarką od iphone'a kończy się zielonym światełkiem... po czym kindle (jeśli był włączony) wskazuje koniec baterii i się wyłącza

 

zdarzyło mi się tak raz jak ładowałem kindle przez całą noc na wyjazd, delikatnie mówiąc byłem skrajnie w...ny


więc sugeruję tylko żeby się nie zdawać całkowicie na diodę, tylko zostawić go na pół godziny przy komputerze... choć jak piszesz już to zrobiłeś


z resetu przychodzi mi tylko "trzymać przycisk do skutku", jeśli bateria jest ok a wciąż się nie włącza, to może być uszkodzona pamięc... ale to nie jest nic, na co mamy wpływ niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym mu jeszcze szansę. Jeżeli była reakcja na początku jest szansa że nie jest dead. Możliwe że jak długo leżał gdzieś na magazynie potrzebuje dojść do siebie. Miałem raz tak jak dłużej go nie ruszałem swojego Kindle'a bo testowałem wtedy inny czytnik. Potem dlugo nie reagował nie włączał się, zostawiłem go na cały dzień i zaskoczył.

Ja zostawiłem podłączonego do ładowarki (1A).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem Kindle 5. Trzeci egzemplarz. Drugi startował ale obudowa (tył) była źle spasowana. Odstawała.

 

Teraz Kochani powiedzcie mi :

- wrzucać pliki to już umiem. Jak ominąć wifi i rejestrację (na czas testu i decyzji) i zacząć testowo czytać ? Żeby jakbym sie zdecydowal z nim zostać, móc wróciç do wifi, rejestracji, konta w Amazon ?

- jakąś foliè do niego się kupuje ?

- a jakaś tania okładka, twarda i nie za duża ? Do 20 zł.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie omijaj wifi i rejestracji, zawsze możesz zrobić "factory reset" i nie będzie śladu...

 

folię po co? będziesz dotykał wyświetlacza? czy boisz się że się mucha rozpaćka jak utłuczesz epapierem? :)


co do rejestracji jeszcze - jak raz zarejestrujesz się w amazonie, możesz podpinać do takiego konta dowolną ilość czytników, w szczególności każdy z tych czytników można "odczepić od konta" przykładowo po to, żeby przekazać go innej osobie (a więc podpiąć do innego konta)


sama okładka nie zabezpieczy czytnika w 100%, ja mam na czytnik twardy shell-futerał, tylko w takiej postaci wrzucam go bez obaw do plecaka... a okładki jako takiej nie mam, trzymam goły czytnik w ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam konta na Amazonie. Na Kindlu je stworzę czy na kompie ?

 

Jaki to futerał ? Koledzy do onyxow używają okładek i są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie wolisz, chyba wygodniej jest na komputerze a wtedy na kindle wpisujesz jedynie login i hasło (czy raczej pracowicie wyklikujesz przyciskiem pięciokierunkowym) :)


futerału nazwy nie podam, a zdjęcie jedynie poglądowe, chodzi o to że to nie "okładka otwórz i czytaj" tylko twardy futerał, taki jak czasem nosi się laptopa:

 

kindle-hardshell-4.jpg


w tym nie boję się kindle wrzucić do plecaka, zaś nawet "twarda okładka" nie zapewi bezpieczeństwa wyświetlacza - zawsze coś się wsunie i porysuje czy wręcz wgniecie i stłucze wyświetlacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/etui-slim-pokrowiec-futeral-kindle-4-5-classic-i4130290281.html

ja mam taki jest całkiem spoko jak na swoja cene, obudowa sie nie rysuje itp
a moim zdaniem kindle jest dosc pancerny sam z siebie co jest bardzo spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki i polecam. W sumie walał się w Torbie, plecaku itp... Chcesz zdjęcia jakieś- podeślij mi na pm e-mail.

 

@Khron od tego jest osobna kieszeń w plecaku, by tam nic więcej nie było... Zresztą ja mam razem z tabletem i daje radę. I jeżdżę rowerem, rzucam plecakiem i git.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Okładka, z racji na konieczność ochrony ekranu jest niezbędnym wyposażeniem podróżującego posiadacza Kindle" cytat ze strony swiatczytnikow.pl. :) Sam autor bloga R.Drózd przyznaje się do używania okładki. Niektórzy twierdzą, że okładka pogrubia, szpeci czytnik, moim zdaniem niedroga rzecz, nie zaszkodzi, przydaje się zwłaszcza w środkach komunikacji miejskiej, pociągu, pewniej się trzyma, czytnik wygląda i otwiera się jak prawdziwa książka, nie problem zdjąć w domu np. jak się chce. A w torbie też wkładam do osobnej kieszeni. Jest duży wybór, stylowych, ze stojakami, futerałami. Co się komu podoba.

@Lordzie

Rejestracja - kiedyś można było przez czytnik albo komputer ze strony Amazonu. Teraz generalnie jest tylko opcja rejestracji z czytnika ( a wyrejestrować można potem przez komputer albo czytnik), ale dla Classic została jeszcze opcja przez komputer.

 

Po założeniu konta na Amazonie jest zakładka Yor Account i Manage Your Kindle, potem z lewej strony ekranu są zakładki i Manage Your Device. Tutaj jest cały tutorial, popróbuj jak będzie łatwiej

http://www.ekundelek.pl/2012/12/rejestracja-czytnika-kindle-w-amazon.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności