Skocz do zawartości
  • 0

Uniwersalne doki, dobry seal, SQ, izolacja, mocny dół, 250zł


JuRik99

Pytanie

Witajcie,
Kolejny raz kieruje się do Was z prośbą o pomoc a tym razem temat będzie dotyczył wyboru słuchawek dousznych/dokanałowych.
Chce na ten cel przeznaczyć max 250zł a jakie mam mniej więcej preferencje, postaram się opisać niżej.

 

- Dlatego szukam słuchawek uniwersalnych, ponieważ słucham wielu rodzajów muzyki po trochu z naciskiem na pop, rock, hip hop, muzykę filmową (o ile można to zaliczyć do osobnego rodzaju) oraz elektroniczną.

- Lubię ciepły dźwięk, z wyraźną średnicą, łagodną i nie za jasną górą (M50 dały mi już w tym temacie nieźle popalić), potężnym (nie punktowym) dołem z zachowaniem szerokiej sceny. Bardzo ważną cechą będzie również izolacja.

- Za playera służy mi poczciwy Clip, gdyż Nexus 4 czy 7 nie wypadają jakoś szczególnie dobrze :) Z tego właśnie względu nie widzę sensu kupowania czegoś dużo droższego.

- W słuchawkach śpię, podróżuję, biegam dlatego bardzo cenię ich wygodę użytkowania.

- Do tej pory z lepszych "pchełek" posiadałem Shure SE215 i bardzo miło je wspominam mimo słabiutkiej góry i pojawiającego się bólu małżowiny po kilku godzinnym ich noszeniu. Nie wiem czy nie była to kwestia tych prowadnic w miejscu połączenia kabla ze słuchawkami.

Aktualnie dzięki dobroci kolegi słucham yamah EPH-100 jednak nie mogę sobie ich za pierony włożyć do uszu... Albo mi wypadują albo zatykają ucho. Przyzwyczaiłem się również do pancernego kabla w szczurach, dlatego ten wydaje mi się za delikatny. Kolejną sprawą jest to, że raczej wolę pianki niż gumowe tipsy. Biorąc dodatkowo pod uwagę ich wyższą cenę, raczej się na nie, nie zdecyduje dlatego proszę o Wasze propozycje.

 

Rozpatruje także kupienie samych słuchawek Shure SE215 i późniejsze dorobienie jakiegoś fajnego kabla, który wyeliminowałby efekt mikrofonowy :)

Nigdy nie słuchałem phonak audeo, logitech'ów czy brainwavz dlatego z chęcią poczytam Waszych rad i opinii, za które z góry bardzo dziękuję :)

Edytowane przez JuRik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

FA Eterna też mogę polecić. Dźwiękowo powinny pasować, mocny bas, dobrze tłumią i całkiem wygodne.

Phonak Audeo odradzam do takich zastosowań. Są co prawda bardzo wygodne (10h dla mnie bezproblemowo) ale mają kiepską izolację i mało basu(nawet na zielonych, basowych filtrach daleko im do Etern)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Xiaomi Piston, nie pożałujesz, izolacja średnia, ale reszta się jak najbardziej zgadza.

Wydaje mi się, że podczas biegania lepiej egzamin zdadzą prowadnice dlatego Xiaomi odpuszczę :) Mimo wszystko dzięki za propozycję :)

Co do FAE - jakieś comply do nich pasują? I którą wersję wybrać? Bo widzę po opiniach, że wyszła V1 i V2 :P

I czy można powiedzieć o nich, że są lepsze od SE215? Bo szukając szczurów, kupiłem je kiedyś za 220zł z 22 miesiącami gwarancji a wykonanie, akcesoria z pewnością stoją na wyższym poziomie w porównaniu do Fisherów. Niestety musiałem je sprzedać :P

Edytowane przez JuRik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Comply T400 do Etern pasują.

Co do Clipa to z nim trochę za ciepło jest, tak jakoś "gęsto" się robi.

Może to tylko mi tak się zdaje bo clipa praktycznie nie używam, z nano 2g grają o wiele lepiej.

Piszę o starych v1.

Edytowane przez RafBar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu masz całkiem spoko porównanie Etern do Se215:

http://www.head-fi.org/t/573353/comparison-shure-se215-vs-fischer-audio-eterna

 

Zrockboxowałem clipa i posłuchałem pare h z eternami.

Gra całkiem fajnie. Ciepło nawet bardzo ciepło :P

Basu jest bardzo dużo ale np album The Last Lesort Trentemollera z tym połączeniem to poezja.

W eternach masz mocno wysunięte wokale co nie każdemu się może spodobać (mi tego w Consonance brakuje).

Eterny na zimnych źródłach grają lepiej, ale już tyle funu nie ma jak na clipie.

Z nano 2g masz o wiele mniej basu czasami aż za mało, ale za to scena robi się ogromna, lepsza separacja i więcej góry.

Edytowane przez RafBar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności