Skocz do zawartości
  • 0

Temat rzeka, słuchawki nauszne/wokółuszne 150-250zł. Zamknięte


Szulek

Pytanie

Witam!

Jestem nowy tutaj na forum i w sumie założyłem konto żeby się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy o słuchawkach. Mianowicie poszukuję jakiegoś dobrego sprzętu (w stosunku cena-jakość, wiem że za 250 zł nie dostanę nic takiego wow). Chciałbym żeby były to słuchawki nauszne zamknięte, ponieważ lubię słuchać muzyki w autobusie, na spacerze, ale czasem też w domu. Osobiście posiadam Creative fatal1ty HS-1000 i sądzę że każde inne słuchawki będą grały lepiej. Kiedyś po prostu grałem w różnego rodzaju gierki, lecz teraz nie potrzebuję już headsetu. Muzyki słucham z zintegrowanej karty z laptopa (szału nie ma) i z Sony Xperii S.

Słucham głównie Rocka, lecz czasem zdarzy się jakiś dobry rap czy dubstep dla zmiany klimatu. Zależy mi na czystości dźwięku, niezłym basie, na łączu wychodzącym do L (łamane - użytkuję słuchawki do telefonu) oraz na tym żeby słuchawki były duże i wygodne i ich pałąk dopasowany jako tako do głowy (nie koniecznie, ale moja głowa nie należy do małych a w takich odstających słuchawkach wyglądam... idiotycznie)

Moje propozycje to:
-Sony MDR-ZX600 http://allegro.pl/4-kolory-sony-mdr-zx600-od-dealera-gwar-2-lata-i4174879580.html
-SONY MDR-V55 http://allegro.pl/sluchawki-nauszne-sony-mdr-v55-niebieskie-i4159457186.html
-SONY MDR-XB600 http://allegro.pl/sony-mdr-xb600-extra-bass-2kolory-zloty-i-czarny-i4155892809.html (tu słyszałem o odchodzącej skórze z padów, nie wiem czy to prawda, ale chce użytkować słuchawki przez około 2 lata)

Krytyki wyborów się nie boję (jestem w tym zielony). Jestem otwarty na wszelkie rozsądne propozycje i wasze opinie na temat moich wyborów. Przeczytałem sporo tematów chwalących AKG, CAL! i inne firmy o których w sumie mało słyszałem, bo się nie reklamują za bardzo jak cała reszta.

Z góry dzięki za pomoc, chętnie postaram się coś doradzić jeśli będę mógł.

Pozdrawiam, Szulek
Edytowane przez Szulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Poszukam tych Takstarów, albo dołożę troszkę do budżetu i poszukam tych AKG (myślę że 50 zł by się znalazło). Osobiście myślałem o Denonach jeszcze, ale jak poczytałem to spora część ceny to nazwa i te w budżecie do 500zł grają jak konkurencja za 250 ;)

 

@down32 myślisz ze telefon i zintegrowana karta pociągnęłyby bez broblemu 60 Ohm z Taków Hd6000?

Edytowane przez Szulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja Ci polecę Denonki ah-d1100. Bardzo przyjemne sluchaweczki, aczkolwiek podobno łamliwe. Do tego standardowo polecę marshall majory - bardziej portablem, jakościowo jesli chodzi o dzwiek gorsze, ale tez ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up d1100 grają bardzo dobrze ale niestety lubią pękać, a szkoda bo to na prawdę ciekawe słuchawki.

 

@Szulek zintegrowana uciągnie hd6000 ale nie usłyszysz w 100% ich potencjału. Co do telefonu to napisz do jakiego chciałbyś je podpiąć. Np. htc one, sgs , iphone 4 spokojnie dają sobie z nimi radę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

D1100 dobrze to grają dopiero po modach i potrzebują dobrego wzmocnienia żeby się rozbujać. Tak to mulaste są strasznie. Pewnie, mogą się podobać, można się przyzwyczaić, ale chyba nie o to chodzi. Warte tych pieniędzy byłyby moim zdaniem tylko jeśli byłyby bardzo wytrzymałe - jak wiadomo nie są,a szkoda, bo mają potencjał i są mega wygodne. No i są spore i odstają od głowy, więc autorowi średnio pasują...

AKG dobra propozycja, ale jak masz wielką głowę to może być problem. Może jeszcze Beyerdynamic dtx 501p. To z takich małych typowo portable.

Takstarów hd6000 akurat nie słyszałem, ale opinie mają bardzo dobre więc na pewno warto bliżej się im przyjrzeć.

CAL! na starcie grają na pewno lepiej niż D1100, ale też przydają im się mody i wzmocnienie żeby pokazały co potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No jak pisałem, chciałbym podpiąć słuchawki do Sony Xperia S, ale skoro konkurencja daje radę to i mój sprzęt sobie poradzi :) Odnoście CAL! to nie podobają mi się wyglądowo, niestety :( Odnośnie wielkości i odstawania, to jest już taki ostatnia rzecz na którą będę patrzał. Słuchawki mają być duże i wygodne żeby po 2-3 godzinach nie mieć zmiażdżonych małżowin. A niech sobie nawet odstają jak mają dobrze grać :P

 

Zaciekawiły mnie te Takstary HD5500. Są ty jacyś użytkownicy? Warte są swojej ceny?

 

edit: Co myślicie o Audio-Technika ATH-SJ55? Czytałem kilka pozytywów o nich i chciałbym znać jakąś niezależną opinie

Edytowane przez Szulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli mają być wygodne na długie odsłuchy, to odrzuciłbym sj55. Co prawda ostatni raz miałem je na uszach ponad rok temu, ale z tego co pamiętam są tylko odrobinę wygodniejsze od akg k518 (aka imadło). Co do wygody CAL! to zależy w dużej mierze od wielkości ucha, dla większości osób są dość wygodne, a jeszcze jak masz te fatal1ty to można pady welurowe przełożyć i w ogóle byłoby cacy. No ale skoro je odrzucasz to jałowa gadka w sumie. Przyjrzyj się takstarom. Ja mam 2 inne modele i jestem na prawdę zadowolony z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak masz dużą głowę to skreśl HD6000 z listy, lepiej zainteresuj się nowa wersją pro80 (z dłuższym pałąkiem).

Co do D1100 to po modach są całkiem łatwe do napędzenia/okiełznania, na pewno łatwiejsze niż CAL. Imo po modzie prezentują wyższy poziom niż Takstary (wszelkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po modzie tak. Bez moda nie. One mogą się podobać, kwestia gustu. Mnie się na początku bardzo podobały. Później przeleciało mi przez ręce trochę innych słuchawek, zacząłem skromną przygodę z armaturami, zaczęło mi się podobać brzmienie bardziej neutralne i teraz d1100 bez modów są dla mnie nie do zniesienia. Co nie zmienia faktu, że bez moda, jak za swoją cenę grają słabo, i można znaleźć coś lepszego z podobną sygnaturą.

Pytanie, czy autor chce się bawić w modowanie słuchawek, czy chce dostać gotowy produkt przystosowany do jego wymagań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej nie chciałbym bawić się w mody. Jestem człowiekiem u którego wszystko potrafi się zepsuć z niewiadomych przyczyn i praktycznie połowa mojego sprzętu elektronicznego trafia po roku na reklamacje (po modach gwarki nie ma na wstępie :( ). Ogólnie jestem zielony w temacie więc nie mam zielonego pojęcia o modowaniu słuchawek. Zawsze słuchałem sprzętu fabrycznego i mi wystarczał. Może po próbie zmienienia czegoś bym sądził inaczej :) I jeszcze to, że sam modów nie zrobię, a zlecenia kosztują...

 

+ w Denonach niestety kabel to byłoby dla mnie utrapienie. Z tego co widziałem, strasznie duża wtyczka wychodząca na prosto. Zależy mi na wyjściu do "L" bo proste bardzo łatwo łamią się w kieszeniach (tak padły mi już 3 gniazda w telefonie). W Takach HD5500 jest wymienny kabel więc kupienie jakiego dobrego 1,2/1,5m z "L" nie będzie problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mod w D1100 jest odwracalny, więc w razie problemów go usuwasz i oddajesz na gwarancję :) , do tego jest prosty do zrobienia. Odczepiasz pad (jest na zatrzaski, więc wystarczy pociągnąć), odkręcasz 4 śrubki i przyklejasz w środku (na taśmę dwustronną) trochę gąbki i pianki - to wszystko. Dokładna instrukcja tutaj http://pokazywarka.pl/d1100mod/ . Obecnie zrezygnowałem z zaklejania otworu w przetworniku gąbką, za to w miejsce dziury w dużej gąbce wkleiłem kawałek pianki.

 

Co do wtyczek na prosto to praktycznie każde słuchawki taką mają - najlepiej kupić sobie, albo zrobić, krótki przedłużacz z kątową wtyczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam do końca nie wiem, bardziej osobiście do mnie przemawiają Taki. Może to 50 zł różnicy, może ten wymienny przewód i ta dosyć duża liczba negatywnych opinii o Denonach. Musiałbym zobaczyć je na własne oczy i samemu ich przesłuchać i wtedy może bym wybrał. Z tego co wiem w Gda jest przedstawicielstwo mp3store. Może jakoś z nimi bym się dogadał, żeby rozwiać moje wątpliwości. :)

 

Wspomniałem kilka odpowiedzi wyżej o słuchawkach Audio-Technika ATH-SJ55. Wie ktoś coś o nich? tak tylko orientacyjnie, bo wyglądają ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem kiedyś ATH SJ5 czyli poprzednik SJ55 (trochę odświeżyli wygląd). Imo nic ciekawego, dużo pogłosów i kiepskiej jakości góra - nie mają startu do Takstarów a tym bardziej do modowanych D1100. Jedynie co w nich było fajne to dość przyjemna charakterystyka. Podobno "młodszy brat" SJ33 jest bardziej udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie, jeszcze pytanie z innej beczki, czy recabling Fatal1ty hs-800 byłby trudny? bo pękła mi izolacja i teraz wszystko działa na szarą taśmę (najlepsze rozwiązanie, jeśli ma działać, a ma się lenia).

 

Wiadomo, że jest w nich mikrofon na tym samym kablu i na końcu rozejście na 2 Jacki więc z tym moze być problem. Po zakupie innych słuchawek chciałbym poćwiczyć właśnie coś w tym stylu. Z tego co zauważam kończy się ich żywot, więc jak się nie uda to nic nie szkodzi ;) Przy rockowych dźwiękach zaczynają charczeć przeraźliwie i zapewne nie jest to wina kabla. Ciężko byłoby to zrobić?

Edytowane przez Szulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Robiłem rekabling Fatalitkom, tylko że w moim zamyśle nie było zachowanie mikrofonu http://forum.mp3store.pl/topic/89926-badz-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobilem/page-59#entry1035254 ale jeśli mikrofon to jedna żyła to kablem the ssnake w oplocie, albo Cordialem CMK422 bez oplotu, da radę zrobić i z mikrofonem, .

Ogólnie te słuchawki po modzie http://forum.mp3store.pl/topic/112922-creative-fatal1ty-antybas-mod/ prezentują naprawdę wysoki poziom i za 150-250zł raczej konkurenta im nie znajdziesz (zwłaszcza fabryczne słuchawki bez modu, rekablingu itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności