Skocz do zawartości

"Regulator" niskich, średnich i wysokich tonów/equalizer


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem przesiadkę z

Sansa SanDisk Clip+ ROCKBOX ----> Mikroforum 608 AMP ----> Superlux HD 681

na

Odtwarzacz CD ----> Mikroforum 608 AMP ----> Superlux HD 681

 

Zaskoczył mnie skok jakości w porównaniu z przenośnym MP3 playerem (z którego słuchałem plików w formacie flac i 320kbps). Muzyka stała się zauważalnie bardziej szczegółowa, dynamiczna i o lepszej separacji instrumentów, przy czym bas stał się głębszy i "mięsisty". Bywa jednak w niektórych utworach muzycznych (słuchając przez CD), że dźwięk jest zbyt surowy i za ostry (żyleta), przez co staje się nieprzyjemny w odbiorze, a czasami brakuje mi trochę niskich tonów, które chciałbym podbić, jednak ani mój odtwarzacz CD, ani wzmacniacz nie mają regulacji tonów.

 

Czy istnieje jakieś proste, tanie urządzenie, które dałoby się wpiąć w ten mój obieg i służyłoby tylko do regulacji przynajmniej trebli i basu? Dodam, że nie zależy mi na mobilności. Na allegro widzę tylko jakieś stare korektory z regulowanymi wszystkimi pasmami, ale strzelam, że raczej do słuchawek to się nie nadaje?

 

Np. takie coś: http://allegro.pl/kenwood-ge-46-prawdziwy-korektor-dzwieku-i4158344963.html

 

Wydaję mi się, że to raczej podpasuje się tylko do kolumn, mam rację? A czy ewentualnie taki korektor mógłby pogorszyć jakość dźwięku (przy ustawieniach FLAT)?

Edytowane przez khaki777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam model o oczko starszy, tj. GE-45 z lat 86-88 i efekty są z nim ciekawe, choć różne w zależności od tego, czy są to słuchawki, czy też kolumny, a także jakiej klasy są to urządzenia. Przy takich słuchawkach jak posiadane, efekty będą tylko pozytywne. Jedyną kwestią jest wpływ na kształt sceny, potrafi on niektóre źródła pozorne przybliżać, inne oddalać, ale zjawisko to rzucało mi się w uszy głównie na kolumnach. W słuchawkach bardzo często wykorzystywałem go jako sprzętowy korektor wpięty w tor i naprawdę nie narzekałem. Na FLAT nie powinien specjalnie broić, jeśli np. IC nie są kiepskiej jakości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydaję mi się, że to raczej podpasuje się tylko do kolumn, mam rację? A czy ewentualnie taki korektor mógłby pogorszyć jakość dźwięku (przy ustawieniach FLAT)?

 

Korektor bez problemu bedzie dzialac takze ze sluchawkami, ale nie zdziwie sie, jak slyszalnie pogorszy Ci jakosc dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wydaję mi się, że to raczej podpasuje się tylko do kolumn, mam rację? A czy ewentualnie taki korektor mógłby pogorszyć jakość dźwięku (przy ustawieniach FLAT)?

 

Korektor bez problemu bedzie dzialac takze ze sluchawkami, ale nie zdziwie sie, jak slyszalnie pogorszy Ci jakosc dzwieku.

 

Od około 20 lat mam korektor Pioneera GR-333 ale od dawna go nie używam. Nie wiem czy tak mają inne korektory ale ten ingeruje już w dźwięk jak tylko jest włączony bez ruszania hebelków. Dla mnie to go dyskwalifikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma kazdy korektor ktory nie bedzie posiadac ficzera zwanego "true bypass". Bez tego, dzwiek bedzie przechodzil caly czas przez elektronike korektora, a to czy ona bedzie w tym czasie modelowac dzwiek, to juz inna para kaloszy.

 

PS- Nie daje gwarancji, ze w jakimkolwiek korektorze znajdziecie ten "true bypass". Niektore efekty gitarowe cos takiego posiadaja, dlatego o nim wspomnialem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności