Skocz do zawartości
  • 0

Creative Aurvana live, a nowe przetworniki ?


MaxiliosPL

Pytanie

Witam! Mam parę pytań

Czy jest ogromna różnica, między tymi starymi (z denona), a nowymi ?

Czy można jeszcze dostać starszy model w normalnych sklepach typu rtv euro agd, mediamarkt itd. ?

Jeśli tak, to czy można to jakoś sprawdzić ? Oraz jakie jeszcze słuchawki polecilibyście do 200 zł do słuchania muzyki i grania w gry ?

Czy Shure SRH240 są podobne do Aurvany i byłyby dobrą alternatywą ? Zależy mi głównie na mocnych bassach, do muzyki klubowej i elektronicznej ?

Mam kartę zintegrowaną. Czy słuchawki Superlux hd668B grałyby dobrze na zintegrowanej karcie, skoro impedancja wynosi 56 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

CAL dzisiaj to loteria - mozesz trafic sztukę ktora gra raz tak, raz inaczej. Przetworniki ma takie same jak zawsze, tylko kontrola jakości się zmieniła.

 

Ani Shure ani HD668B bym nie polecał ani do integry ani do muzyki elektronicznej, gdzie potrzebujesz niskich basów. Już najbardziej HD681 Evo + przedłużka Prolink Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CAL dzisiaj to loteria - mozesz trafic sztukę ktora gra raz tak, raz inaczej. Przetworniki ma takie same jak zawsze, tylko kontrola jakości się zmieniła.

 

Ani Shure ani HD668B bym nie polecał ani do integry ani do muzyki elektronicznej, gdzie potrzebujesz niskich basów. Już najbardziej HD681 Evo + przedłużka Prolink Audio.

Bujda, sa jedne przetworniki, zostało to już ustalone, po prostu mogla się zdarzyć jakas wadliwa sztuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najprawdopodobniej kupię Cal'e, ale przed zakupem będę musiał je sprawdzić.

Mam jeszcze ostatnie pytanie. Czy ktoś miał do czynienia kiedyś z tymi słuchawkami/firmą ?

Ozone Rage ST

http://www.ozonegaming.com/product/rage-st/

Dobrze wiem, że produkty 4gamers są najczęściej przereklamowane, ale te mnie dość zaciekawiły, lubię grać w gry, a one mają mikrofon. Co o nich sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To samo co o innych 4gamers, znajomy kiedyś kupił "bo on chce do gier". Zdziwił się jak dałem mu posłuchać CAL.

 

Osobiście nie przepadam za CAL, powiem więcej, to jedne z gorszych słuchawek które miałem w rękach (a takich było może 10, o wartości nie przekraczającej 250 zł). Były po rekablu, mimo to zamulony syf ze słabą średnicą i górą, zero sceny i dobrego pozycjonowania, dodam że miałem te stare przetworniki, ponoć jasno grające. Po swoich doświadczeniach nie poleciłbym nikomu, chyba że za 100 zł lub mniej. Natomiast szczerze polecam Shure SRH240 i żałuję że od razu ich nie kupiłem, zakochałem się w tym brzmieniu. Scena jak na koncercie, może to nie poziom kolumn ale CAL grają MONO w porónaniu do Shure. Piękny wokal, mam pady HM5 i bass moda więc tutaj też jest poezja. Góra taka jak lubię, nie przeszkadza ale jest.

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do integry lepsze będą Shure. CAL dopiero po rekablingu i modzie pokazują na co je stać. A przede wszystkim na mocnym wzmacniaczu, który je utrzyma w ryzach. Jedyny minus Shure względem CAL (pędzone z integry) to słabsza jakościowo góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A co powiecie na zewn. karte dzwiekowa podpinana pod usb. Ile taka kosztuje i czy w ogole oplaca sie ? Co jak co, ale nawet jakbym mial karte dzwiekowa np dx'a to nie za bardzo wiedzialbym jak podlaczyc to ustrojstwo.

 

W przypadku kart/daców na USB(droższych, zaczynających się także od większych pułapów cenowych) po prostu podłączasz pod USB i instalujesz stery z płytki/neta, w przypadku karty na PCI lub te drugie złącze musisz wyjąć/wykręcić jednego śledzia z obudowy, wsadzić kartę do slotu, podłączyć ewentualne dodatkowe zasilanie, potem tylko instalacja sterów z płytki. Osobiście brałbym kartę wewnętrzną, tym bardziej w małym budżecie gdzie masz chyba tylko Maykę U5.

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności