Skocz do zawartości

HiFiMAN HM-901


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

"Na koniec cena. Koszt 4449 za urządzenie w wersji podstawowej i aż 5749 za wersję z kartą zbalansowaną to jakaś masakra. O niebo bardziej funkcjonalny, grający na tym samym poziomie, AK120 został za cenę potraktowany jak sposób na dojenie klientów. W tym świetle HM-901 jawi się jako robienie sobie z klientów jaj. I to w pełnej krasie."

 

I ja tobie drogi Miłoszu, za te zdanie bardzo dziękuję ! Naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Lordzie wszystko jest kwestią subiektywną i nie ma prawd objawionych, do tego na wiele opinii nakłada się wiele czynników.

 

A jeżeli chodzi o tę reckę to jakoś info nt hm-901 w niej zawarte mnie nie dziwi.

 

Mam zaś prośbę do Fatso - czy mógłbyś bardziej szczegółowo opisać jak dźwiękowo wypada porównanie 901 do Studio V, szczególnie interesuje mnie separacja, napowietrzenie i transparentność (bo tonalność często w DAPach jest podobna mniej lub bardziej).

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że Miłosz już tego DAPa nie sprzeda, to jakbyś chciał go 'ewentualnie' oddać, to ja się zgłaszam.

Nie musi być w najbliszym czasie. Myślę raczej o nim jako podgrzewaczu do rąk na zimne jesienno-zimowe wieczory.

 

Jak coś, pamiętaj o mnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy te wszystkie the best oceniać bez pryzmatu ceny - tak jakby wszystkie kosztowały identycznie. Dopiero w podsumowaniu określić cenę nasz stosunek do aspektu cena jakość. Tak aby nie było wrażenia że cena wpływa na nasze widzenie.

Wszyscy idą teraz za ciosem i tworzą flagowce głównie ich jakość kształtuje cena. Tak widzę 901 - napompowaną bayerami zabawkę, której do końca producent nie umie rozgryźć co z nią zrobić, ale jest high droga i dziwna więc znajdzie swoich zwolenników. Troszkę lepiej jest z AK120 - tu cena ma dać wyraźnie znać klientowi, że to produkt masakrycznie lepszy od AK100, a róznica tak naprawdę jest procentowa góra 5/10% .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brakuje tu jeszcze choćby Altmann Terra Player, Sony ZX1 no i jeszcze całej serii najnowszych zabawek jak AK240, Calyx.
Jesli tylko ktos mi dostarczy ww sprzety to na pewno beda.

Wiesz Lordzie wszystko jest kwestią subiektywną i nie ma prawd objawionych, do tego na wiele opinii nakłada się wiele czynników.

 

A jeżeli chodzi o tę reckę to jakoś info nt hm-901 w niej zawarte mnie nie dziwi.

 

Mam zaś prośbę do Fatso - czy mógłbyś bardziej szczegółowo opisać jak dźwiękowo wypada porównanie 901 do Studio V, szczególnie interesuje mnie separacja, napowietrzenie i transparentność (bo tonalność często w DAPach jest podobna mniej lub bardziej).

Nie mam juz studiov a to niestety z pamieci zbyt ciezkie do porownywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Fatso kurcze że nie możesz czegoś napisać o hm-901 vs Studio V - bardzo jestem tego ciekaw; używki 901 chodzą w niezłych cenach więc to sprzęt dla mnie do rozważanie na przyszłość.

 

A co jest bardziej neutralne 901 czy Ak120? Czytam w wielu miejscach, że AK120 ma jednak deko podbity bas, czy coś podobnego jest w 901?


Powinniśmy te wszystkie the best oceniać bez pryzmatu ceny - tak jakby wszystkie kosztowały identycznie. Dopiero w podsumowaniu określić cenę nasz stosunek do aspektu cena jakość. Tak aby nie było wrażenia że cena wpływa na nasze widzenie.

good point

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm-901 ma podbity delikatnie midbas, co daje wrażenie większego powera. AK-120 jest dla mnie do bólu neutralny. Pojawia się delikatne ocieplenie przy słuchawkach z p****ną impedancją falową, mnie się to wydarzyło ze 2 razy, i było to po prostu delikatne wrażenie podbicia najniższych cześtotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności