Skocz do zawartości
  • 0

Następca HD201 za ok. 100 PLN


asemb

Pytanie

Witam :)

Jako, że moje Sennheiser'y HD201 się zepsuły (jeden z nauszników przestał grać - da się to naprawić?), postanowiłem sprawić sobie nowe słuchawki.

Chciałbym przeznaczyć na ten zakup ok. 100 PLN (raczej mniej niż więcej, chyba że naprawdę będzie to uzasadnione).

Czego słucham?

- Alternatywny Rock/Space Rock/Symphonic Rock/Rock (Imagine Dragons, Muse, Queen)

- trochę popu/elektroniki

- muzyki Lindsey Stirling <3 (nie wiem jak nazwać gatunek :P )

Często też zdarza mi się przesłuchiwać soundtracki z filmów/gier.


Dodam, że dźwięk w HD201 mi się podobał, ale nie mam porównania do innego sprzętu, bo były to moje pierwsze, stosunkowo dobre, słuchawki.


Proszę o pomoc w wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Superlux 681 (jeśli nie przeszkadza jazgotliwa góra)

Maxell retro dj

Od tych 2 par naprawdę ciężko coś lepszego znaleźć w tej cenie.

 

Moim zdaniem dźwięk w hd 201 jest koszmarny więc cokolwiek wybierzesz z tego co podałem powinieneś być zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD201 to tragedia absolutna, cokolwiek weźmiesz będziesz zadowolony. proponuję Maxell Retro DJ (bardzo fajne uniwersalne słuchawki, nie mają wyraźnie podbitego żadnego pasma) oraz różne wyroby Philipsa

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Zapomniałem napisać, że słuchawek używam głównie w domu i przy podróżowaniu między uczelnią, a mieszkaniem.

Co do wskazanych kandydatów:

Zauważyłem, że istnieją dwie wersje Suprlux HD: 681 i 681B. Którą wybrać?


Przeglądając oferty, natrafiłem też na wersję Evo. Czy jest odczuwalny duży przyrost jakości w stosunku do zwykłych HD 681?

Jeżeli tak to, w ostateczności, mógłbym dołożyć to 50 zł.


Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Zapomniałem napisać, że słuchawek używam głównie w domu i przy podróżowaniu między uczelnią, a mieszkaniem.
Co do wskazanych kandydatów:
Zauważyłem, że istnieją dwie wersje Suprlux HD: 681 i 681B. Którą wybrać?
Przeglądając oferty, natrafiłem też na wersję Evo. Czy jest odczuwalny duży przyrost jakości w stosunku do zwykłych HD 681?
Jeżeli tak to, w ostateczności, mógłbym dołożyć to 50 zł.
Dzięki za pomoc :)

 

B jest to wersja zbalansowana.

Osobiście wolę zwykłe 681.

Jeśli lubisz jak jest dużo basu to możesz dołożyć do evo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są nawet 3 wersje. HD681, HD681B, HD681F.

Evo to nie lepsze jakościowo słuchawki, one poprostu grają z większym basem i mają większe możliwości modowania.

 

Z designu kopia AKG K 240, z jakości użytych materiałów- bazarowa chińszczyzna. Mimo wszystko jak na wydane (celem zapewnienia sobie zastępstwa podczas wizyty moich "normalnych" słuchawek w serwisie) 130 zł podobają mi się z wyglądu.

 

Przejdźmy jednak do dźwięku. HD 681 grają charakterystycznym "V", to znaczy z podbitym dołem i- szczególnie- górą. Bas jak i reszta pasma brzmią naturalnie, przy czym wysokie tony na początku nieco gryzły mnie w uszy, potem jednak doceniłem ich szczegółowość i dokładność- czuć tu dobre, wysoko odcięte pasmo przenoszenia, w dowolnej "empetrójce" usłyszymy wyraźnie śmieci, jakie format ten serwuje powyżej ~17 kHz i ogólną kompresję. Jednym słowem solidne, analityczne brzmienie, raczej jasne (z Prodigy Cube grały bardzo "akuratnie") i o zrównoważonej temperaturze. A moje nawet się jeszcze nie dotarły. Kupiłem za 89 zł: http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/3458974#from35101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałem dzisiaj je sobie obejrzeć z bliska i posłuchać jak grają, ale niestety nie mieli ich ani w Media Markt'cie, ani w Saturn'ie :(

Finalnie, pewnie się zdecyduję na Superlux'y HD 681B albo dołożę do Evo.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD201 tragedia? :blink:

Na co dzień używam DT860, ale w potrafię odnaleźć wiele przyjemności ze słuchania muzyki w HD201 - oczywiście to nie to samo, ale cena też z lekka różna.

hd 201 napewno grają lepiej niż chińczyki za 10 zł ale jeżeli mam dawac za nie 80 zł to wolę kupić w tej cenie dużo lepsze tj maxell retro dj czy superluxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bierz wersje B dla mnie jest lepsza.

Evo to inna bajka grają ciemno, zwykle 681 to jasne granie do klasycznych utworów gdzie liczy sie szczegółowość, wersja B umożliwi Ci wogóle słuchanie rocka bo po zwykłych 681 rozbolała by Cię głowa.

W evo góra jest baaaardzo złagodzona ewidentnie słychać jak ciemno jest, do tego ten bass.. jeśli lubisz bass bierz evo, mozna je fajnie modowac przez co albo się odkryją albo dodasz im bassu.

Zwykle 681 B rowniez mozna zmodowac pod bass więc nie ma problemu.

 

681 i 681 B nie mają dużych wymagań i wystarczy integra, swojego czasu sluchalem na integrze i bylo OK

 

w evo masz lepszej jakosci pady do tego dodatkowe welurowe pady, przez co wygoda jest wyższa od zwyklych 681, dodam że rapu na nich slucha sie naprawde super

 

up. jeśli będziesz miał mało basu: http://forum.mp3store.pl/topic/115841-681-evo-mk2-malo-basu/

Ten mod możesz również zastosować w 681 B, polecam.

 

Jeszcze porównanie:

wersja 681 posiada więcej góry przez co ma nieco większą ilość szczegółów, np. gitarka w klasycznej czy skrzypce lepiej brzmią, do tego posiadają więcej basu (marginalnie) od 681 B

wersja 681 B posiada "oczyszczoną górę" nieco mniej szczegółów(jednak różnice są marginalne) rocka słucha sięzdecydowanie lepiej, oraz basu mają odjęte - co można nadrobić modem

 

Jeśli robię prezent rodzince czy znajomym zawsze kupuje 681 B.

Edytowane przez bols244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ld system to rebrand takstara czyli te same słuchawki tylko pod inną nazwą. Słuchawki według mnie brzmią lepiej od CAL! po modach. Za taką cenę to chyba najlepsze słuchawki. Ja jednak zostanę przy pro80 ale gdybym szukał słuchawek do 100 zł to długo bym się nie zastanawiał nad hd2000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności