Skocz do zawartości
  • 0

Alternatywa dla Audeo do 100-200 zł.


TvSuperStar

Pytanie

Witam,

 

Chciałbym jakieś słuchaweczki, które zgrają mi się z Lumią 720, a będą tańsze od Phonak Audeo.

 

Oczekuję mocnego, wybrzmiewającego basu i ciepłego dźwięku w całości, jednak nie zamulonego. Przydałaby się dobra separacja instrumentów. Scena nie musi być za wielka, ale chciałbym ją czuć. Ważne są średnie i niekłująca góra.

 

Na 99% będę posiadał również Shure SE215, ale z tego co pisze Inszy mogą się nie zgrać. Tutaj cały temat na którym opieram swoje opinie: http://forum.mp3store.pl/topic/115560-nokia-lumia-720-ktos-sluchal/

 

I teraz właśnie: jakie słuchawki lub czy Shurki się zgrają i nie muszę kupować innych lub czy nic co dorówna chociaż w jakimś stopniu Audeo nie znajde.

Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dobra, przesłucham jutro tych shurow. Jesli mi sie z iPodem zgraja i beda wygodne to je chyba wezme. A jak bede miał Lumie to bede sie najwyżej Eq ratował. Jesli jednak nie podejdą to najpierw Lumie zamówie i potem zobaczymy. Juz mam taki mętlik w głowie. Jedyne co wolałbym, to zeby znaleźć jakies tańsze słuchawki, koło 150 zł. 280 to jednak wciąż 280 ;)

 

A brainwavz delta albo alpha, albo m4/m5.

Byłem dzisiaj w Saturn Connect. Miałem okazje porównać dwa odtwarzacze (nano oraz lumie). Wybrałem z pośród słuchawek dostępnych te, które były najlepsze.. no dobrych nie było. Słyszałem, że Tyll mówił coś, że Aviatory dobre, to je wziąłem (uczucie zakładania skullcandy na głowę to tragiczne uczucie). Przesłuchałem na ipodzie, po czym podłaczyłem do Lumii.. włączyłem.. youtube (uhu, jakość) i troche brakowało mi basu. W sensie był taki głuchy i pusty. Reszta w sumie ok. Macie teraz mniej wiecej mój punkt widzenia, a plan działania obecnie to najprawdopodobniej zakup xkdun ck700 (play mówił, że się zgrywają, a w reckach są dosyc okej) i odniesienie sie do tego czego potrzebuje, po czym zakup czegos drozszego. Gdzies w kwietniu moze ;)

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@UP Nie rozumiem, żeby być uczciwym :P

 

Podobno mają masę basu, ale tak jak wspominałem dzis mi go trochę brakowało w porównaniu do nano. Choć to był szybki odsłuch i na różnych jakościach, nieznanych słuchawkach. Play jednak wspominał, że dobrze się zgrywają więc chętnie bym spróbował. Alternatywnie coś tańszego od brainwavz albo jak mówił Inszy te Xiaomi tylko ciężko je dostać, a chciałbym coś na szybko. No i up to 80-90 zł, bo to będą słuchawki tymczasowe najpewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmmm.. A te CK700 to zły pomysł? Za psie pieniądze, z duza ilością basu, a jednakże zgrywaja sie podobno z lumia. Miał bym punkt wyjścia czy potrzebuje mniej tego basu czy taki charakter grania mi odpowiada, a moze by mi sluchaweczki starczyło spokojnie poki bym nie załatwił sobie czegos za 300-500 zł.

 

Jeszcze brainwavz m1 mi sie z opisu podobają. Mało midbasu, a bas ktory sie pojawia jest mocny, nisko schodzący, a skontrolowany. Sounds great?

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem czy CK700, to zły pomysł. Moja dziewczyna je ma, ale do Lumii nie podpinałem. Osobiście jednak bym wybrał Pistony - ciągle nie są specjalnie drogie, są lepiej wykonane od Xk-Dunów, jest gwarancja sklepu (chyba roczna) i grają na zauważalnie wyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mówią, ze xiaomi grają mocna V-ka. Moze bym poszukal grających w ten sposób? Z całym szacunkiem dla tej propozycji, ale te Xiaomi mnie nie przekonują :/ Po pierwsze to mega szerokie aluminium. Do tego kolor i dystrybucja. Nie jestem przeciwny Chińczykom, ale jednak do kupienia w Polsce od kogos "normalnego" z dostawa na drugi dzien :P Anyway. Do zakupu Lumii mam kilka dni i w tym czasie poszukam czegos niedrogiego z V-ka :)

 

PS. Jakbyś mogl przy okazji Inszy posłuchach tych Xkdunow z lumia i podzielić sie swoją opinia to rownież bedzie miło :)

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

fakt, przed modowaniem phona Viperem brakowało trochę dołu ale po modzie pojawił się nagle ten WOW

dół super schodzi, brak mu troszkę kontroli ale za takie pieniądze nie można dostać idealnych słuchawek ;)

za to góra jest bardzo dobra, wokale szczegółowe

świetne funowe brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie. Chyba jednak stanie na tych Xkdunach albo Sony MH1 (tylko nie wiem, które są oryginalne :/ ), a w kwietniu pomysle albo o sprowadzeniu czegos albo o sluchawkach za 200-400 czy moze wiecej złotych (przy okazj iprzesłucham juz z Lumia troche modeli i bede wiedział co mi pasuje do niej). Mogłby mi ktos podać które z allegro Sony są oryginalne? Niby wszyscy sprzedawcy mają pozytywne komentarze, ale zdjecia kazdy inny i rozrzut cenowy tez spory.

 

No chyba, że te Shury. Ale ich nie bede wymieniał szybko :P Natomiast są jedynymi na które mogę chyba teraz 280 zł wydać.

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności