Skocz do zawartości
  • 0

Alternatywa dla Audeo do 100-200 zł.


TvSuperStar

Pytanie

Witam,

 

Chciałbym jakieś słuchaweczki, które zgrają mi się z Lumią 720, a będą tańsze od Phonak Audeo.

 

Oczekuję mocnego, wybrzmiewającego basu i ciepłego dźwięku w całości, jednak nie zamulonego. Przydałaby się dobra separacja instrumentów. Scena nie musi być za wielka, ale chciałbym ją czuć. Ważne są średnie i niekłująca góra.

 

Na 99% będę posiadał również Shure SE215, ale z tego co pisze Inszy mogą się nie zgrać. Tutaj cały temat na którym opieram swoje opinie: http://forum.mp3store.pl/topic/115560-nokia-lumia-720-ktos-sluchal/

 

I teraz właśnie: jakie słuchawki lub czy Shurki się zgrają i nie muszę kupować innych lub czy nic co dorówna chociaż w jakimś stopniu Audeo nie znajde.

Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No mówiłeś, że się zgrywają :P A Shure będą? Mówiłeś, że należy unikać podbitego midbasu, bo może być trochę kluchowato i spokojnie, ale Shurki są podobno dosyć mocne. Nie wiem czy brać je do tej Lumii czy nie. A alternatyw nie znam póki co :/

 

Odpowiedni dźwięk dla mnie to ten np. którym częstują mnie Sony MD-1R, ale to nauszniki.

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Zgrywają" nie znaczy "mają mocny bas". W armaturach nie uświadczysz basu, który opisałeś w pierwszym poście.

 

Uświadczy ale w wielokrotnie droższych multi-przetwornikowych armaturach np. UE Triple fi.

Toć i Westone lub jakieś CIEMy mogę polecić, ale co z tego jak budżet oscyluje w granicach 200 zł? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

troche szkoda do audeo wkladac inne filtry niz szare, a kolga chce cieplego dzwieku, to jednak audeo nie beda dla niego dobrym rozwiazaniem wg mnie

 

nie wiem, na cieplych dokach sie nie znam... albo inaczej, 90% dokow jest dla mnie ciepla :>

 

poczekaj na se215, wala basem jak glupie, moze Ci sie spodoba, srednica jest spoko, a gora na pewno nie ostra, bo dobrze stlumiona lepkim basem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym zrobił tak - brał lumię, odczekał trochę, oszczędził odsłuchał shury (bo rozumiem, że idą do Ciebie), za zaoszczędzone $ dokupił audeosy na szarych filtrach. Po zakupach jakiś tydzień, dwa porównań i pozbywasz się tego, co mniej pasuje, strata łączna przy odsprzedaży wg mnie max 50 PLN a obie pary przesłuchane dogłębnie i masz jasność z tym co Ci bardziej podeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słabo, słabo trochę :/ Po pierwsze nie mam obecnie żadnych słuchawek na miasto co mnie do szału doprowadza, a po drugie wiesz jak to jest z odsprzedażą doków - straty trochę... nie, to kiepski pomysł - jakiś jest, ale trochę nie do przejścia. A co na Brainwavz R1, ProAlpha? Nie powinny tak zamulić muzyki jak boje się, że zrobią to Shurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Audeo to nie jest ciepły basowy dźwięk. A na innych filtrach niż szare to profanacja.

Edytowane przez mjuzikfrik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jejku popatrzcie: "nieco ocieplona i lekko relaksacyjna średnica, soprany łagodne, potrafiące łagodzić nieco zbyt ostre słuchawki. dół nieprzesadzony, tu - wedle preferencji for sure - warto podłączyć słuchawki nieco mocniejsze na dolnych rejestrach. scena gra z tyłu głowy, co przy spokojnych odsłuchach mnie strasznie irytuje, ale na mieście nie zwracam na to w ogóle uwagi" - tak to opisał Play, a w innych opiniach jest podobnie. Chodzi mi o to co się z tym zgra, bo bez Waszej pomocy to szukanie igły w stogu siana :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@ MF - Zgadza się - poza tym wybierasz z dwóch par słuchawek tak od siebie dźwiękowo odległych, ze szkoda gadać...z Twoich preferencji wynika, ze audeo możesz sobie odpuścić...a może inne niż shure, ale tez basowe słuchawki-np. FA Eterna?

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nasza pomoc też Ci niewiele da. Chcesz mieć pewność wyboru to musisz posłuchać. Ja już nie raz się zdziwiłem. A z łagodną górą w audeo to nie do końca się zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a może inne niż shure, ale tez basowe słuchawki-np. FA Eterna?

Z Eternami będzie zamuł.

W tym momencie chyba bym polecił zakup Xiaomi Piston Upgrade za 70-80 złotych i albo by się sprawdziły (z Lumią nie grają źle), albo byłby punkt wyjścia do bardziej odpowiedniego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, ale Lumii na razie nie mam, a jedynie iPod, jutro ide zobaczyc te Shurki, ale z iPodem. I wszystko sie ciagnie w czasie i ciagnie. Jak Shurki by sie zgrały z iPodem to z Lumią też powinny (dla tych co jej słuchali)?

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności