Skocz do zawartości
  • 0

Wybór słuchawek/coś co wyciszy otocznie-proszę o poradę


piotrek45

Pytanie

Witam,

Poszukuję słuchawek (jako formy zatyczek) do wytłumienia dźwięków otoczenia w pracy (rzadziej Spotify)

Głośność otoczenia z tego co mi się wydaje to jakieś 70-80dB.

Kwota jaką dysponuję na ten cel to max 1500zł.

Chodzą mi po głowie słuchawki firmy Etymotic oraz może jeśli są z wytłumianiem elektronicznym.

Z drugiej strony nie wiem jak to wpływa na zdrowie, słuchawki 6-7h na dobę w uszach.

Pozdrawiam,

Piotrek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dobry kierunek. Jeśli chodzi o jak największą izolację to raczej nic lepszego od Etymotic się nie znajdzie. W aktywne wygłuszanie bym się nie bawił. Najlepiej podaj jeszcze jakieś bardziej szczególowe informacje, czy na czymś Ci zależy oprócz izolacji, z czego będziesz słuchał itd a na pewno ktoś jeszcze tu pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie polecam żadnych "zatyczek" na tak długi okres używania. W zatkanym uchu bakterie namnażają się dużo szybciej. Kiedyś zdarzyło mi się zasnąć w dokanałowych i dopiero koło 3 w nocy je wyjąłem po krótkim przebudzeniu (czyli max 4 godziny w uchu) - rano miałem lekkie zapalenie ucha.

Jakiego rodzaju jest ten hałas? Miałem kiedyś Sennheisery PXC150 i całkiem dobrze sobie radziły z wycinaniem hałasu jak szedłem przy ruchliwej drodze, praktycznie tylko szum opon po asfalcie było słychać. Jakby były to wokółuszne słuchawki (np PXC360) to pewnie i te wyższe częstotliwości by dobrze wycinało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę o podłączeniu ich tylko i wyłącznie do komputera.

Hałas może i nie jest aż taki szczególny-biuro i rozmawiający ze sobą od czasu do czasu ludzie, komputery etc

Chodzi mi głównie o to żeby czasem odciąć się na chwilę od hałasu i móc skupić bardziej się na pracy :P

Obecnie mam Sennheisery (jakiś tańszy model-coś za około 120zł) ale niestety żeby wygłuszyć otoczenie muszę włączyć muzykę, co mija się u mnie z celem.

Teraz mam dylemat które wybrać douszne czy wokółuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To niezłe masz biuro, że hałas na 70-80dB szacujesz, tyle to na ruchliwym skrzyżowaniu jest ;)

Mi w biurze wystarczają zamknięte słuchawki, ale trzeba muzykę włączyć, żeby otoczenia nie słyszeć. Jak chcesz tylko się odciąć, bez muzyki, to przecież zwykłe zatyczki do uszu wystarczą, nie trzeba 1,5k PLN wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności