Skocz do zawartości
  • 0

Nauszne z super izolacją do 200 zł


venom

Pytanie

Potrzebuje porady w wyborze słuchawek nausznych do max 200zł. Kryterium nadrzędne to izolacja, ponieważ leżę z 1,5 metra od tv i potrzebuje go nie słyszeć. Drugie kryterium to wygoda, będą używane minimum 4h dziennie. Muszę zaznaczyć że mam większą głowę. Bardzo proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

AKG K518 i JTS HP525 mają dobrą izolację (jak na nauszne), ale to i tak mało w porównaniu z dobrymi dokanałowymi, np Etymotic MC3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam teraz Akg k512 1 generacji, test oblały, tv słyszę. Mam również dokanałowe Klipsch S3, w nich jest trochę lepiej ale je chciałem zostawić tylko na zewnątrz a do domu mieć coś wygodniejszego. Myślałem nad K518 ale czytałem że jeśli głowa duża to lepiej odpuścić


Creative Aurvana Live! nadadzą się do moich potrzeb? Czy lepiej też odpuścić? Doradźcie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CAL tłumią zdecydowanie słabiej niż K518. Możesz poszukać używanych Sony MDR V700DJ, nie dość, że lepiej tłumią od K518, to jeszcze do tego lepiej grają :)

 

No chyba, że jesteś w stanie zaryzykować niecałą stówkę i dopisać się do tego zamówienia http://forum.mp3store.pl/topic/114917-zbiorowe-zamowienie-sluchawek-tascam-th-02/page-3 - jak każde tej konstrukcji słuchawki powinny nieźle izolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tascamy już pojawiły się w komisie http://forum.mp3store.pl/topic/115496-tascam-th-02/ ale co do izolacji to nie wiem, dopytaj sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja już mam swoje Tascamy - imo lepsze od SRH240 aczkolwiek też nie idealne. Zwłaszcza jak lubisz więcej basu, to trzeba będzie im mod zrobić (prosty, kwestia dorobienia otworu).

Jeśli chodzi o izolację i wygodę to porównywalny poziom z Shure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podepnę się pod temat, zwłaszcza że padły interesujące mnie słuchafony - K518 DJ i CAL. Generalnie coś nausznego, bardzo lekkiego i mobilnego - słuchawki na miasto,rower itp. z dobrą izolacją, ale jeszcze ważniejsza jest wygoda. K518 wydają się bardzo kompaktowe, do tego pasują do muzyki klubowej i idzie je dorwać za <150 zł i pytanie czy mają jakąś konkurencję ? Philips SHP2700 się nie nadają do chodzenia po mieście :P Tym bardziej superluxy 681 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mają konkurencję - Takstary HD2000. Obecnie chyba najlepsza propozycja do 200zł do tego typu muzyki (i nie tylko). Nie wymagają rekablingu, czy innych zabiegów, żeby dobrze grały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja już mam swoje Tascamy - imo lepsze od SRH240 aczkolwiek też nie idealne. Zwłaszcza jak lubisz więcej basu, to trzeba będzie im mod zrobić (prosty, kwestia dorobienia otworu).

Jeśli chodzi o izolację i wygodę to porównywalny poziom z Shure.

 

Nakusiłeś mnie. Biorę Tascamy od użytkownika Panataki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mają konkurencję - Takstary HD2000. Obecnie chyba najlepsza propozycja do 200zł do tego typu muzyki (i nie tylko). Nie wymagają rekablingu, czy innych zabiegów, żeby dobrze grały :)

 

Hmm nawet nie znałem firmy, a widzę,że w mp3store mają całą paletę do 200 zł tego ;) Czy HD2k są najlepsze w takim razie do EDM (HD5,5k są droższe raptem o 3 dyszki) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takstary chyba nie składają się do rozmiarów k518? :P

Owszem :P Ale jak będą wygodnę to przeżyję :D

Posłuchałem HD 2000 i faktycznie lepsze niż CALe (nawet po recablingu, bo na takich odsłuch robiłem), więc pewnie się na nie zdecyduję, dzięki za pomoc ;)

 

I jednak padło na HI 2050 - znacznie lepiej brzmią wysokie, a bas też ujdzie w tłoku ;)

Edytowane przez dawidos160
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja już mam swoje Tascamy - imo lepsze od SRH240 aczkolwiek też nie idealne. Zwłaszcza jak lubisz więcej basu, to trzeba będzie im mod zrobić (prosty, kwestia dorobienia otworu).

Jeśli chodzi o izolację i wygodę to porównywalny poziom z Shure.

 

Tascamy przyszły, po moich testach jest dużo lepiej niż w AKG K512. Jednak mimo to izolacja od blisko stojącego tv nie jest dla mnie zadowalająca. Więc pytania:

Czy warto pchać się w Shure SRH 240, AKG K518( testowałem je w sklepie na głowie i dość sporo mnie uciskały, mam dużą głowę więc nie wiem czy tutaj by pomogło rozciąganie pałąka?) JTS HP525 ( nie mogę ich znaleźć na allegro?). Czy jeszcze coś innego? Lub może rzeczywiście lepiej odpuścić temat i zainwestować w dokanałówki Etymotic?

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A pady dobrze przylegają do uszu, czy odstają na dole? Imo z izolacją jest całkiem nieźle, do tego można ją jeszcze poprawić wkładając do środka materiał wytłumiający. Po takich operacjach, to z nausznych ciężko będzie lepszą izolację znaleźć, co najwyżej równą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A pady dobrze przylegają do uszu, czy odstają na dole? Imo z izolacją jest całkiem nieźle, do tego można ją jeszcze poprawić wkładając do środka materiał wytłumiający. Po takich operacjach, to z nausznych ciężko będzie lepszą izolację znaleźć, co najwyżej równą.

 

Dość Dobrze, prawie się mieszczą całe uszy. Raczej nie chcę mi się kombinować nic z wytłumianiem. Problem polega na tym że to samej muzyki jest ok, ale jak oglądał film i jest dość dużo parti cichszych czy mówionych, tv słyszę. Ogólnie z tego co pamiętam przy zakładaniu AKG K518 chyba lepiej odcinało mnie od otoczenia, jednak tutaj moja duża głowa je skreśla przy kilku godzinach dziennie. Poważnie nie widzę innej alternatywy do 200. Więc nie wiem czy nie dać sobie spokój i kupić te Etymotic, Jedynie co się boje że mi słuch zniszczy przy pracy na kompie, wiadomo jak to jest z wyskakującymi reklamami na stronach itp a gdy się zapomni ściszyć suwak to może być nie ciekawie, to był jeden z powodów dla których chciałem zmienić na nauszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też szukam dobrze tłumiacych słuchawek. Już prawie zdecydowałem sie na AKG K518 ale mam głowę wielką jak baniak i niepokoją mnie uwagi, że nie pasują do takiego rozmiaru. Jak się maja do Panasonic RP-HTX7? Te Panasonicki tłumią lepiej czy gorzej niż AKG chałas otoczenia? Przeczytałem w opnie, żę Sennheiser hd 201 świetnie tłumia otocznie, kupiłem i był zonk, dobrze że są tanie :) Oczywiście mogą być też inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności