Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do metalu i rocka i do gier - już mam mętlik w głowie


potatomasta

Pytanie

Witajcie,

 

Chciałem wybrać nowe słuchawki do gier, byłem już niemal zdecydowany na AKG K550.

Ale dwa dni temu znalazłem przez przypadek wątek na head-fi.org bodajże, że K550 nie nadają się do słuchania metalu i rocka (a tego właśnie słucham: acdc,soad,slash,ozzy,vader...)... załamałem się...spędziłem dwa kolejne wieczory nad grzebaniem po forach czy faktycznie tak jest. Niestety sporo z tego się potwierdziło, ale też kilka osób pisało, że tak źle nie jest. Do metalu i rocka polecali z kolei Grado i Beyerdynamic.

Chciałem też tym razem kupić słuchawki zamknięte (obecnie mam sennki HD555), ale też z kolei znalazłem takie opinie, że K550 słabo zaczynają grać jak zakłada się je na okulary, dźwięk zaczyna przeciekać, odizolowanie słabnie i robi się kicha.

 

Powiedzcie jakie jest Wasze doświadczenie.

Czy da się wybrać słuchawki dobre do takiej muzyki i jednocześnie dobrze spisujących się w grach?

Co polecicie?

 

Acha słuchawki wpinam do creative x-fi platinum fatality champion series (co za nazwa...).

Budżet do 800zł.

Planuję też kupić fiio e09k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Grado odpadają z racji otwartej konstrukcji. Audio technica M50 bardzo dobre wykonanie i jakość dźwięku. Dt770 również fajne słuchawki ale nie wiem czy fiio e09k sobie z nimi poradzi.

 

W ramach ciekawostki jak masz koło siebie mp3store to wyprobuj takstar pro80, wg mnie świetne do metalu i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja poleciłbym sprawdzone przezemnie Shure SRH940. Mają teraz promocję w mp3store za 799 zł. Sam słucham takiej muzyki i sam również gram w gry, jak również sam noszę okulary - dlatego sam szukałem bardzo długo słuchawek dla siebie. I jak na zamknięte słuchawki spisują się we wszystkich tych zastosowaniach niesamowicie. Mają też welurowe pady, dzieki czemu dzwiek nie wycieka z nich przez okulary tak jak na skóropodobnych.

SRH940 mają niesamowitej jakości bas praktycznie stworzony dla takiej muzyki (nigdy nie slyszalem czegos takiego - poza koncertami), podobnie jak średnicę i wysokie. Do tego są bardzo detaliczne i dynamiczne - usłyszysz na nich wszystko.

Edytowane przez ReznoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550 to wg mnie najwygodniejsze zamknięte słuchawki (jestem okularnikiem) i grają równo, co jest dużym plusem przy długich odsłuchach ale przy krótkim kontakcie z nimi może rozczarować.

 

Przy mnie zostały M50 na padach HM5 - sporo więcej fun'u ze słuchania w stosunku do K550, poza tym pady od Brainwavz'ów znacznie podniosły komfort "dłuższych posiedzeń" :) Jak kupisz okazyjnie używki i sprzedasz stockowe oraz nabędziesz nowe pady to wyjdzie Ci ok. połowa ceny SHR940 ;)

Edytowane przez adikadik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

\

 

W ramach ciekawostki jak masz koło siebie mp3store to wyprobuj takstar pro80, wg mnie świetne do metalu i nie tylko.

 

Jestem zwolennikiem black/death metalu i posiadam Grado. Moja opinia jest taka, iż one wybitnie nie nadają się do ciężkiej muzyki.

Do tej muzyki (po przewerterowaniu wielu stron) będę zakupywał TAKSTAR PRO80 + pady od Brainwavz hm5. Nie słuchałem ich, aczkolwiek czytałem wiele opinii na ich temat jako słuchawkach bardzo dobrze spisujących się w ciężkich klimatach:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TAKSTAR PRO80 - wszystko fajnie pięknie, ale kolega ma do wydania więcej kasy, a tak czy siak niewiadomo jak bardzo by ktos chwalil te słuchawki - to wciąż chińszczyzna straszna, i za nic nie dorówna modelom uznanych firm, zwłaszcza droższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dzięki wszystkim za odpowiedzi i sorki że odpisuję dopiero teraz...długi dzień...

jestem trochę zawiedziny bo w głębi duszy miałem nadzieję że będziecie pisać coś w stylu "chłopie bierz k550, będziesz zadowolony" ;) nie ułatwiacie życia panowie ;)

 

Ja poleciłbym sprawdzone przezemnie Shure SRH940. Mają teraz promocję w mp3store za 799 zł. Sam słucham takiej muzyki i sam również gram w gry, jak również sam noszę okulary - dlatego sam szukałem bardzo długo słuchawek dla siebie. I jak na zamknięte słuchawki spisują się we wszystkich tych zastosowaniach niesamowicie. Mają też welurowe pady, dzieki czemu dzwiek nie wycieka z nich przez okulary tak jak na skóropodobnych.
SRH940 mają niesamowitej jakości bas praktycznie stworzony dla takiej muzyki (nigdy nie slyszalem czegos takiego - poza koncertami), podobnie jak średnicę i wysokie. Do tego są bardzo detaliczne i dynamiczne - usłyszysz na nich wszystko.

przede wszystkim dzięki za info o promocji bo mi uleciała, chociaż nie wiem jakim cudem...

sporo dobrego czytałem o słuchawkach Shure ale jakoś nigdy nimi się nie interesowałem, czas to zmienić :) tym bardziej w takiej cenie.

 

Ja kilka dni temu do podobnej muzyki oraz do grania wybrałem Beyerdynamic DT990 Pro i nie żałuję. :)

Jeśli koniecznie musisz mieć zamknięte, to spróbowałbym na twoim miejscu DT770, chociaż 990-tki są według mnie lepsze.

właśnie jakiś czas temu byłem bardzo zainteresowany DT770, ale wówczas doradzono mi że K550 będą dla mnie lepsze. inna sprawa że wtedy nie wspominałem o rodzaju muzyki jakiej słucham, a głównie skupiałem nie na zastosowaniu do gier.

 

a co do konstrukcji słuchawek to nie upieram się przy zamkniętych, mam w tej chwili otwarte i chciałbym spróbować czegoś nowego, ale nie upieram się przy tym.

 

coś czuję że to będzie znowu długi wieczór... i niestety mam jeszcze bardziej namieszane w głowie ;)

ale te shure....hmmm trzeba będzie odwiedzić mp3store w Gdańsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ok, poszukiwań ciąg dalszy...

Parę modeli udało mi się posłuchać, zrobiłem też mod moich HD555 (wyciągnięcie tej pianki ze środka), i tak sobie myślę że chyba skłaniałbym się ku słuchawkom z większym basem, ale ciągle z szeroką sceną, fajnie gdyby były zamknięte.

I tu trafiłem na słuchawki od Ultrasone? Czytałem recenzję maciuxa (HFI-580) i wyglądają obiecująco. ale myślalem też o modelu PRO 550. Trochę też poczytałem o nich na head fi, i niestety "albo je kochasz, albo nienawidzisz".

Macie jakieś doświadczenia ze słuchawkami Ultrasone? Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Warto model Pro-550, ktory ma wieksze muszle, odpinany kabel i bardziej wyrównane granie niz seria HFI. W sumie to Pro-550 to najopłacalniejszy model Ultrasów jesli nie chcesz sie bawic w modowanie i rekabling. Do metalu powinny byc w sam raz, jednak IMO powinny byc tansze.

A jak tam Shure SRH940? W tej cenie to naprawde zjawiskowe słuchawki. Słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety o Shure SRH940 mogłem jedynie poczytać. ale mocno się wahałem czy nie kupić ich w promocji, bo cena była dobra. Ale poczytałem o nich że są bezlitosne dla wszelkich błędów w nagraniach, więc raczej nie jest to to czego szukam. oczywiście opinie i recenzje to jedno, a osobisty odsłuch to drugie... więc ciągle szukam, czytam, waham się i pewnie nie obejdzie się bez zakupu żeby je osobiści przetestować. zawsze to mam 10 dni na oddanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może jeszcze sie załapiesz na promocję. Napisz maila. Powiedz chociaz jakich modeli udalo ci sie posluchac i ktory najbardziej ci sie spodobal brzmieniowo?

Co do tego odkrywania, to kazde lepsze sluchawki beda dla nagran bezlitosne, tu sie nie ma co oszukiwać... ale zapewniam, ze da sie do tego przyzwyczaic. Ja sadzilem, ze bedzie bardzo zle, a jest o wiele lepiej niz sadzilem, i bardzo fajnie sie slucha, nawet utworow z gorszymi nagraniami. ZNACZNIE lepiej niz na takich Superlux HD668B. Choć SRH940 mogą nie byc dla kazdego, dlatego lepiej posluchac i sie przekonac.

Jak masz mozliwosc dojazdu gdzies i odsluchu, to polecam (w koncu troche kosztują...po co odrazu kupowac).

 

Zapomnialem jednakze o tych okularach - nie polecam z okularami sluchac na sluchawkach z padami skóropodobnymi, wiec z Ultrasone mozesz nie byc w pelni zadowolony. Bo jednak dzwiek troche ucieka przez okulary (sprawdzone na sobie i Ultrasone HFI-550).

Edytowane przez ReznoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wątek troche umarł, a szkoda. Ja właśńie stoję przed podonym wyborem. Co bedzie dobre do słuchania metalu? Aktualnie mam Ultrasone HFI 580 i z muzyką elektroniczną na przykład zgrywają się cudnie, ale juz IRON MAIDEN zabrzmiał nieszczególnie (żeby nie powiedzieć kiepsko). Jakos tak "krzykliwie" choć selektywnie. Coś tam od zeszłego roku kiedy to wątek pad wygrzebaliście w temacie "najlepszych słuchawek do heavy metalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co mam/miałem to najbardziej lubię metalu/rocka słuchać w CAL!, bo grają w sposób mocny i zwarty. Jednak mają to do siebie że trzeba się mocno nagimnastykować equalizerem żeby pokazały pazura, dlatego nie mogę ich polecić z całkowicie czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności