Skocz do zawartości

Karta muzyczna do 2000 zł + Słuchawki 1000 zł do pc


Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym kupić porządną kartę dźwiękowa + słuchawki pod pc ale jestem całkiem ciemny w tym temacie. Czy mogli byście mi napisać co bym potrzebował do uzyskania jak najlepszej jakości dźwięku i o kupić aby ją uzyskać, nie wiem co to jest dać ani nic innego na ten temat liczę na pomoc. Sprzęt będzie wykorzystywany do słuchania muzyki. Chciał bym aby sprzęt był podpinany pod usb tak aby można go było szybko podłączyć pod coś innego np laptopa.

Edytowane przez Goras93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopisz, czego słuchasz lub jakie brzmienie preferujesz :) Ogólnie DAC to karta dźwiękowa, tylko zewnętrzna, skrót od Digital to Analog Converter, czyli konwerter cyfrowo analogowy :) Jak coś służę DIY (czyli własnymi konstrukcjami, szczegóły PW).

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zazwyczaj słucham techno lub piosenek w tym rodzaju wiec ważny jest dla mnie bas ale tez aby całkiem nie przyćmiewał tonów wysokich i średnich.

Na innym forum polecili mi zestaw NuForce Icon HDP + BEYERDYNAMIC DT 880 Edition (250ohm) <wersja bez pro>

Edytowane przez Goras93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie pytanie czy naprawdę chcesz przeznaczyć 3000, audio to nic od razu, niektórych różnic możesz nie usłyszeć po zmianie ze słabego sprzętu, nie mówiąc już o tym, że takie wymagania spełniają już słuchawki za 300-400. No i do techno za 3k? Nie mam nic przeciwko techno, ale to nie jest jakiś wymagający co do sprzętu gatunek.

dt880 będą miały za mało basu dla Ciebie. Na pewno do techno to nie to.

Edytowane przez darkwork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do techno to idealnie nadają się JVC HA-S680 + Hifimediy DAC UAE 23 + Objective O2. Zmieścisz w jednej trzeciej zaplanowanej sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam dość słaby sprzęt muzyczny, kartę muzyczną mam asus xonar dg a słuchawki jakieś sennheiser H419 dałem za nie 60 euro wiec czego by chcieć. I jak dla mnie wydaje mi się ze mają za mało tonów wysokich i dość cicho grają.

Edytowane przez Goras93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu zonk - forum.audiofanatyk.pl :)))))

Byłoby to trudne, zważywszy na to że od weekendu jest wyłączone :). Poza tym nie mam czarnego tła.

 

@Goras93

Dzięki za link. Powiem tak - facet chciał może i dobrze, ale coś mu nie wyszło. Różnic między PRO a non-PRO też niespecjalnie nie ogarnia ;).

HDP jest świetny ze słuchawkami, które potrzebują podkreślenia skrajów pasma (głównie dołu), mają rozbudowaną średnicę i lubują się w źródłach przestrzennych. 880-tki lepiej sprawdzają się jednak na lampach i na HDP byłoby za ostro, polecanie tego połączenia jest w ciemno dosyć karkołomne i z ryzykiem, że jednak nie będzie to "fajnie grało".

 

Żeby nie było HDP mam od dłuższego czasu jako głównego DACa i znam doskonale jego możliwości. Jeśli miałbym coś budżetowego szukać do 880-tek, to chociażby Aune T1, a przede wszystkim zastanowił się nad zmianą słuchawek na model bardziej dopasowany podle gustu i gatunku. No i przede wszystkim - najpierw spróbował coś odsłuchać osobiście, niż kupować w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Beyerdynamic to DT990 albo DT770, nie wiem dlaczego akurat ktoś polecił DT880 :P

I ogólnie znacznie lepszym pomysłem była by zmiana tzn. słuchawki za 2000 i DAC + wzmacniacz do tysiąca.

Możesz zastanowić się także nad czymś od Denona, np. AH-D600.

Ogólnie najlepiej było by zacząć od czegoś tańszego żeby znaleźć swój dźwięk. Jak koniecznie jednak chcesz wydać całą kwotę to zbierz kilka interesujących modeli i postaraj się o odsłuch przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrażenie, że Gorasowi nie chodzi o lekko podbity bas. 990 ofkors, basik jest ok, ale nie mają startu do jakichś bassheadowych...Kurop miał NuForce HP800, niezwykle mocny ten bas był, mi średnio podszedł, ale dla takich wymagań może być ok... A może jakieś kolumny albo 2.1 ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, na forum panuję taka opinia że jak techno, house, dubstep czy jakikolwiek gatunek elektroniczny to już wystarczy sam bas i nic więcej.

Jak dla mnie wszystkie pasma są równie ważne, a bas po prostu nie może być cofnięty. Jak w jazzie czy rocku brak niskiego basu nie doskwiera tak mocno bo po prostu nie ma go w nagraniu tak w elektronice często dużo dzieje się nawet w okolicach 30Hz.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wymienionych słuchawek powinieneś dostać na amazon.de i to w na prawdę dobrych cenach.

Hifimany to też dobra propozycja, HE-400 czy HE-500 to poważny konkurent dla słuchawek dynamicznych w tej cenie.

Nie wiem w jakim mieście mieszkasz, poszukaj jakiegoś salonu audio. Zabierz muzykę, odsłuchaj jak najwięcej się da i sam wybierz co Ci będzie najbardziej pasowało. Najważniejsze - nie kieruj się ceną, tylko tym co Ci najbardziej pasuję.

Kilka ciekawych typów:

Beyerdynamic DT990

Beyerdynamic DT770

Jakieś Philipsy Fidelio X1/L1 itd.

Sennheiser Momentum

Audio-Technica ATH-M50

Hifiman HE-400

NAD VISO HP50

Denon AH-D600

V-Moda Crossfade M-100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam cy na początek nie kupić słuchawek DT 990 Edition i DAC Aune T1. Jak myślicie jak ten zestaw będzie ze sobą współgrał. Jak juz pisałem zazwyczaj słucham techno ale nie tylko (jestem tez fanem anime i lubie sobie czasem posłuchać z nich piosenek) wiec ogólnie nie chodzi mi o sam bass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będzie ok, zestawu nie słuchałem, ale zarówno t1 jak i 990 mają dobre opinie, warto spróbować, jak Ci nie podejdzie to sobie wymienisz. 990 to takie słuchawki które nie grają neutralnie i nie mają mieć płaskiego wykresu, a tego chyba szukasz, żeby były rozrywkowe. A t1 to stosunkowo tanie i dobre combo, tak przynajmniej wynika z opinii na head-fi. Ja bym spróbował, jakby mi nie podeszło to bym sprzedał i kombinował dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lupanki nie lupanki... zalezy kto co lubi.

X1 fakt zacne, acz ja bo dlugich dylematach zostalem przy dt990. X1 troche brakuje wyzszej srednicy jak dla mnie. dt990 graja naturalniej. wokale naturalniejsze, smyczki, gitara akustyczna to samo. w x1 potrafia wrecz zanikac.

skolei x1 znakomicie relaksujace cieple brzmienie. takie masowanie uszu i pelen chillout :)

 

ja bym wybral tak:

- jesli na dlugie odsluchy relaksujace brzmienie, acz mniej angazujace to X1

- angazujace, bardziej szczegolowe, "smaczkowe" i naturalne - acz nadal fajnie dociazone to dt990.

 

Do dt990 aune t1 powinien dobrze sie nadac - poszukaj recenzji evila (audiofanatyk). pisal o aune t1 tez w kontekscie beyerow. tez polecam smsl sd650 z tym ze tego by warto troche dlubnac aby zlagodzic beyery. tez radze kabel zmienic w nich...

do x1 jednak cos jasniejszego, surowszego - moze odac/o2? tu wybor bedzie wiekszy bo nie sa tak wymagajace i latwiej o synergie moim zdaniem. mini i, m-stage, icon hdp... wszystkie maja swoich zwolennikow.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności