Skocz do zawartości

Ifp 999/899/799


Gość Cypher

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie szczególnie ifp 999. Czym ten odtwarzacz się różni od pozostałej dwójki? Tylko aku i kolorowym wyświetlaczem?

Wogóle ten odtwarzacz był/jest mało popularny w Polsce i nie wiele można znaleźć o nim informacji. Co o nim sądzicie? Jakie są jego wady i zalety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o nim sądzicie? Jakie są jego wady i zalety?

Zalety: dźwięk jak w ifp-7xx/8xx, dużo na ich temat jest na tym forum, natomiast wady... sam je wymieniłeś :D Aku ma tę wadę, że zapasowego do plecaka lub kieszeni nie weźmiesz. Kolorowy LCD natomiast nie jest wcale bardziej czytelny, ani bogatszy w treści od monochromatycznego. Jeśli to jest ten sam wyświetlacz co w T10 (oled), to będzie on gasł całkowicie, a nie tylko podświetlenie jak w LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Kolorowy LCD natomiast nie jest wcale bardziej czytelny, ani bogatszy w treści od monochromatycznego. Jeśli to jest ten sam wyświetlacz co w T10 (oled), to będzie on gasł całkowicie, a nie tylko podświetlenie jak w LCD.

No tu jednak bym polemizowal - niech sobie kazdy sam obejrzy i policzy rozniace sie szczegoly :)

ifp799_g_1.jpgifp999_g_1.jpg

 

A co do wyswietlania to przypomne o malo znanym trybie wyswietlania w 9xx, ja to nazywam 'ledwo-ledwo' (nie mam pojecia czy to dziala w T10) gdy przechodzi do ledwo czytelnego monochromatycznego wyswietlania - widac ze dziala, ze nie wylaczony, ale odczytac cos to z trudnoscia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wyswietlania to przypomne o malo znanym trybie wyswietlania w 9xx, ja to nazywam 'ledwo-ledwo' (nie mam pojecia czy to dziala w T10) gdy przechodzi do ledwo czytelnego monochromatycznego wyswietlania - widac ze dziala, ze nie wylaczony, ale odczytac cos to z trudnoscia...

trybu "l-l" w T10 nie ma. Gaśnie po prostu po jakimś czasie, co mnie wkurzało niesamowicie, bo żeby przeczytać treść wyświetlacza trzeba go było obudzić dowolnym klawiszem, podobnież podgłośnienie o jeden to dwa kliknięcia przyciskiem, i jeszcze musisz wiedzieć lub odgadnąć, czy ekranik już zgasł od ostatniego obudzenia. Idiotyzm. LCD mono przy świetle cały czas pokazuje informacje. Klikniesz, to się tylko podświetlenie włączy, ale przycisk zadziała od razu. Zdjęcie ifp-a, które podesłałeś jest bardzo marnej jakości, widać artefakty kompresji jpg. W rzeczywistości jest lepiej. Poza tym ifp na prawdę wyświetla więcej informacji na raz niż T10, gdzie nie ma ani wizualizacji podczas odtwarzania, ani nawet bitrate'u nie przeczytasz bez zmiany głośności :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Gaśnie po prostu po jakimś czasie, co mnie wkurzało niesamowicie, bo żeby przeczytać treść wyświetlacza trzeba go było obudzić dowolnym klawiszem, podobnież podgłośnienie o jeden to dwa kliknięcia przyciskiem, i jeszcze musisz wiedzieć lub odgadnąć, czy ekranik już zgasł od ostatniego obudzenia. Idiotyzm. LCD mono przy świetle cały czas pokazuje informacje. Klikniesz, to się tylko podświetlenie włączy, ale przycisk zadziała od razu.

rzecz gustu, majkel, rzecz gustu, ja sobie chwale, ze jedno klikniecie nie robi nic poza wlaczeniem ekranu - dzieki temu przypadkowe wcisniecie czegos nie rozwala mi sluchania :)

 

Zdjęcie ifp-a, które podesłałeś jest bardzo marnej jakości, widać artefakty kompresji jpg. W rzeczywistości jest lepiej. Poza tym ifp na prawdę wyświetla więcej informacji na raz niż T10, gdzie nie ma ani wizualizacji podczas odtwarzania, ani nawet bitrate'u nie przeczytasz bez zmiany głośności :blink:

No wiesz, artefaktow mi sie tu bedziesz czepial - nie o to chodzi. Zreszta zdjecia sa ze stron mp3store :)

Ale ja tu chcialem pokazac roznice miedzy 7xx a 9xx, T10 zostawmy na boku, nie o nim w tym watku mialo byc... To ponawiam pytanie: znajdz 10 roznic miedzy tymi dwoma rysunkami :) (i bez artefaktow mi tu!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Gaśnie po prostu po jakimś czasie, co mnie wkurzało niesamowicie, bo żeby przeczytać treść wyświetlacza trzeba go było obudzić dowolnym klawiszem, podobnież podgłośnienie o jeden to dwa kliknięcia przyciskiem, i jeszcze musisz wiedzieć lub odgadnąć, czy ekranik już zgasł od ostatniego obudzenia. Idiotyzm. LCD mono przy świetle cały czas pokazuje informacje. Klikniesz, to się tylko podświetlenie włączy, ale przycisk zadziała od razu.

rzecz gustu, majkel, rzecz gustu, ja sobie chwale, ze jedno klikniecie nie robi nic poza wlaczeniem ekranu - dzieki temu przypadkowe wcisniecie czegos nie rozwala mi sluchania :)

Od tego jest przełącznik HOLD, używam i chwalę go sobie. :)

Zdjęcie ifp-a, które podesłałeś jest bardzo marnej jakości, widać artefakty kompresji jpg. W rzeczywistości jest lepiej. Poza tym ifp na prawdę wyświetla więcej informacji na raz niż T10, gdzie nie ma ani wizualizacji podczas odtwarzania, ani nawet bitrate'u nie przeczytasz bez zmiany głośności :blink:

No wiesz, artefaktow mi sie tu bedziesz czepial - nie o to chodzi. Zreszta zdjecia sa ze stron mp3store :)

Ale ja tu chcialem pokazac roznice miedzy 7xx a 9xx, T10 zostawmy na boku, nie o nim w tym watku mialo byc... To ponawiam pytanie: znajdz 10 roznic miedzy tymi dwoma rysunkami :) (i bez artefaktow mi tu!!!)

W takim razie ja wolę sposób prezentacji dostępny na LCD mono, ale dobrze że dałeś zdjęcia - kto nie widział, to sobie porówna. Na żywo na prawdę gorzej mi się czyta kolorowy, zapewne z powodu tej pastelowej kolorystyki narzucanej przez iRivera. Na telefonie Nokia mam lepiej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie

Więc jeśli 99x to 79x/89x z kolorowym wyświetlaczem i aku ,to 99x też posiada problemy z ogg i niektórymi mp3 vbr?? A poza tym same zalety... :)

 

Co myślicie o tej aukcji Link

Można zaufać temu sprzedawcy? Jestem nowym użytkownikiem allegro i mam pewne obawy co do zakupów przez internet. Czy to nie jest przypadkiem refurb? A może lepiej dołożyć trochę i kupić H10 oraz zmienić na rockboxa lub h10 junior (pojemność nie jest dla mnie bardzo ważnym czynnikem, jeśli chodzi o wybór playera, jednak minimum to 1gb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej aukcji Link

Można zaufać temu sprzedawcy? Jestem nowym użytkownikiem allegro i mam pewne obawy co do zakupów przez internet. Czy to nie jest przypadkiem refurb? A może lepiej dołożyć trochę i kupić H10 oraz zmienić na rockboxa lub h10 junior (pojemność nie jest dla mnie bardzo ważnym czynnikem, jeśli chodzi o wybór playera, jednak minimum to 1gb)

 

Nie wiem jakie teraz ma ta dziewczyna podejscie, ale w zeszlym roku zakupilem od niej ifp-795... Sprzet nowiutki, zaden refurb - byl zapakowany w oryginalny blister, caly czas go uzytkuje - najmniejszych problemow. Dopiero teraz zaczalem poszukiwac czegos z wieksza pamiecia. Co do samego ifp-999 to zastanow sie czy aku na stale to dobre rozwiazanie - mialem ten sam dylemat w zeszlym roku bo miala tez 995. Zdecydowalem sie na baterie, bo bez gwarancji jak aku padnie... Ponadto o ile pamietam to musisz zakupic konwerter do ladowarki - bo w komplecie jest na 110V. Oczywiscie mozna ladowac tez przez USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności