Skocz do zawartości

iBood


Roni11

Rekomendowane odpowiedzi

To nie fejk, a ich pomyłka, ale sporo osób dostało mejle zwrotne z potwierdzeniem zamówienia, więc jak ktoś się uprze i pójdzie do prawnika to wygra. Max 4 sztuki można było zamówić. Ciekawe czy moje zamówienie przejdzie? ;)

 

PS. Już wyprzedane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem. Już nacisnąłem potwierdzenie zamówienia, zaczęło się ładować kilka minut i wywaliło na główną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wpłaciłem kasę, ale mejl potwierdzający jeszcze nie przyszedł, więc może przy mnie zdążyli się połapać Czekam na Necrosinnera i jego update w sprawie, bo jak dostaniesz potwierdzenie o zaakceptowaniu zamówienia za daną kwotę to masz umowę kupna-sprzedaży. Możesz z tym iść do sądu. Oferta w koszyku lub opłacona bez potwierdzenia to tylko "zaproszenie do złożenia oferty"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 przedmioty dziennie wystawiają i taki błąd? Żenada. Powinni zostać pozwani jeśli próbowaliby się wykpić od sprzedaży tym, którzy mieli potwierdzenia. Ja nadal czekam (liczę naiwnie, że to przez ruch na serwisie takie opóźnienia w notyfikacjach, ale chyba się nie załapię :P ).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miki_w1 A wiesz, że regulamin nie może stać w sprzeczności z polskim prawem? Jeśli obie strony wykazały aktywność potwierdzającą transakcję (klient robi przelew, serwis nadaje zamówieniu status przyjętego do realizacji - niektórzy tak mają, że nawet widzą tam datę planowanej wysyłki itd.) to mamy do czynienia z jak najbardziej realną umową kupna-sprzedaży.

 

Tekst o regulaminie przypomina mi jak w klasie maturalnej omal nie pozwałem kuratorium oświaty w Gdańsku za moje liceum, które nie chciało mi podbić obiegówki, bo "nie opłaciłem komitetu rodzicielskiego, a to jest wymagane". Ale to całkiem inna historia :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem, jestem - tylko w kiblu byłem

tak - dostałem potwierdzenie i od payU i od samego ibooda, porobiłem printscreeny i .... czekam

(cały czas mam nadzieję, że to przez święta są takie promocje)

 

na forum iboodowskim szykują zbiorowy pozew (pewnie się dopiszę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie artykuł 66 prawa cywilnego. Wg niego nie ma mowy o zawarciu umowy poprzez pocztę elektroniczną, a ze strony ibood odpowiedź jest w takiej formie wysyłana. I do tego odpowiedź sklepu nie jest zgodnie z tym artykułem wiążąca, gdyż ich oferta to zaproszenie do zawarcia umowy.

 

Wystukane w skale dłutem stożkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie robienie screenów i zatrudnianie prawników do wygrania takiej sprawy, bo to po prostu robienie innej osobie na złość - tej, która się pomyliła po drugiej stronie kabla internetowego, a tym bardziej wyklinanie ibooda, że się nie zdążyło kupić

 

oszustwo i tyle. zaczalem kupowac 2 min po oo.oo.. niech mi nikt nie powie ze milion ludzi siedzialo przy kompie i czekalo na te oferte.. za kazdym razem wyskakiwal bład.. skandal

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Śmieszy mnie robienie screenów i zatrudnianie prawników do wygrania takiej sprawy, bo to po prostu robienie innej osobie na złość - tej, która się pomyliła po drugiej stronie kabla internetowego, a tym bardziej wyklinanie ibooda, że się nie zdążyło kupić

 

oszustwo i tyle. zaczalem kupowac 2 min po oo.oo.. niech mi nikt nie powie ze milion ludzi siedzialo przy kompie i czekalo na te oferte.. za kazdym razem wyskakiwal bład.. skandal

 

 

 

Serio wierzysz, że to pomyłka? 4 oferty na dzień i gdzieś raz na miesiąc gubią się przecinki... Myślisz, że kto tam siedzi przed klawiaturą? 4-letnie dziecko, 90-letni emeryt, a może wiecznie zaćpany student? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta manipulacja. Po niższej cenie i tak nie sprzedadzą, a burza w necie jest. Niezdrowy, chamski marketing.

 

Jak pisałem, regulamin pozwala im uniknąć sprzedaży po omyłkowej cenie, a jest to zgodne z prawem. Gorzej, że prowadzi czasem do nadużyć.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka czy nie żeby zrobić dobrą promocję firmy mogli wywołać tak burzę, a potem i tak sprzedać po tych śmiesznych cenach - koniec końców rozgłos i dobre imie firmy. A jak się walneli serio to też sprzedać to po tych cenach - dobre imie firmy. Oczywiście nic nikt nie musi, ale o klienta trzeba dbać i mogą się po wycofaniu lekko przejechać na gronie odbiorców. Ale to nie mój biznes ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Śmieszy mnie robienie screenów i zatrudnianie prawników do wygrania takiej sprawy, bo to po prostu robienie innej osobie na złość - tej, która się pomyliła po drugiej stronie kabla internetowego, a tym bardziej wyklinanie ibooda, że się nie zdążyło kupić

 

oszustwo i tyle. zaczalem kupowac 2 min po oo.oo.. niech mi nikt nie powie ze milion ludzi siedzialo przy kompie i czekalo na te oferte.. za kazdym razem wyskakiwal bład.. skandal

 

 

 

Serio wierzysz, że to pomyłka? 4 oferty na dzień i gdzieś raz na miesiąc gubią się przecinki... Myślisz, że kto tam siedzi przed klawiaturą? 4-letnie dziecko, 90-letni emeryt, a może wiecznie zaćpany student? :)

 

Nie wiem, może trochę naiwny jestem. Ale oszukać nikogo nie chcę, i oczekuje tego od innych. Także nie brałem takiego scenariusza pod uwagę, iż to taka akcja marketingowa. Być może macie rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Śmieszy mnie robienie screenów i zatrudnianie prawników do wygrania takiej sprawy, bo to po prostu robienie innej osobie na złość - tej, która się pomyliła po drugiej stronie kabla internetowego, a tym bardziej wyklinanie ibooda, że się nie zdążyło kupić

 

oszustwo i tyle. zaczalem kupowac 2 min po oo.oo.. niech mi nikt nie powie ze milion ludzi siedzialo przy kompie i czekalo na te oferte.. za kazdym razem wyskakiwal bład.. skandal

 

 

Popieram. I pewnie jak coś to po dupie by dostał szary pracownik a samej firmy to by nie ruszyło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do miłośników fotografii na tym forum: Czy ten Nikon na iboodzie to dobra oferta? http://www.ibood.com/pl/pl/product-specs/131/283/nikon-1-v2-obiektyw-11-275mm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zwrócili pieniądze na konto a już przygotowałem takie ładne miejsce na ścianie.

żadnych słów wyjaśnienia, nikomu, nigdzie.

tymbardziej, że sklep sprzedaje same przedmioty sporo poniżej sugerowanej ceny.

i tak sobie myślę, co dalej, przecież jakby było odwrotnie to zrobiliby mi jesień średniowiecza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa zagrywka, nikt sie nie przypier.. , to spuszczamy wode i po sprawie ;). Bo to zawsze dziala w jedna strone, na szkode klienta oczywiscie :P. Zreszta, juz raz mialem do czynienia

z Ibood-em odnosnie reklamacji, skubane gnojki, zaslaniajace sie regulkami i paragrafami :D.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności