Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim użytkownikom.
Pora może nie najlepsza (Sylwester i te sprawy, pewno będziecie hucznie obchodzić i się szykujecie już), ale trapi mnie jeden problem.
Od listopada posiadam Clip+ 8GB + SDHC 16GB. Pojemność i radzenie sobie z różnymi formatami, to na pewno mocne strony tej miniaturki. Mam jednak jeden problem - nazywa się on Sennheiser HD555. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że mp3 nie wyrabia z napędzeniem takich słuchawek. Sam odtwarzacz od w pełni naładowanego aku zgonuje nie w 15h, jak podano na opakowaniu, ale w jakieś 7. Z doświadczeń z Vedią A10 wiem już, że orientacyjny czas pracy będzie orientacyjny (szczególnie przy większych słuchawkach), ale czy te 7h to nie za mało? Czy nie powinienem udać się do reklamacji z moim maleństwem? Ludzie pisali mi też o przenośnym wzmacniaczu - co on da, poza wzmocnieniem i lepszą jakością dźwięku? Wydłuży mi w jakiś sposób czas pracy na aku, czy raczej można takie teorie włożyć między bajki?

A może uda się znaleźć jakieś mp3 z obsługą SDHC, FLAC'a, Ogg, podobną pojemnością i nieco większą mocą wyjściową w cenie do 250 PLN? Tak, żeby uniknąć konieczności kupowania wzmacniacza i móc się cieszyć dobrą jakością fonii i dłuższym, niż w obecnym przypadku czasem pracy?

To jak, można liczyć na jakieś propozycje osłuchanych tutaj? Innych słuchawek do mp3 NIE BĘDZIE - mam zboczenie na swoje nieśmiertelne (oby!) HD555, zabieram je w każdą podróż, pomimo tego, że na co dzień są wpięte do kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc
Akurat tak sie sklada ze posiadam Clipa+(rockbox).Bateria mi trzyma 8 godzin(bez wzmacniacza).Do niego mam wzmacniacz Fiio E5 i ogolnie jest troche lepiej z dzwiekiem.Clip na wzmacniaczu wydluza czas pracy baterii o jakies 2 godziny czyli mi trzyma okolo 10 godzin.

Edytowane przez Grzechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia baterii - po instalacji Rockboxa czas działania znacznie się wydłuża i oscyluje w okolicach tych 15 godzin w moim przypadku.
Co do słuchawek - z tymi Sennkami będzie ciężko, znacznie łatwiej i szybciej dokupisz słuchawki do Clipa w tej cenie niż playerka bo te kobyłki.
W tej cenie tak uniwersalnego odtwarzacza jak Clip nie znajdziesz. Sprawdź jakiegoś przenośnego ampa np. Fiio E6, może uciągnie te słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie, sprzedaż tych słuchawek nie wchodzi w grę. Znaczy sie, wiem, że mógłbym mieć lepsze, ale chyba nie jestem w stanie rozstać się z tym, co mam. Nie potrafię już zliczyć sytuacji, gdy ratowały od nudy, sam fakt, iż taszczę je wszędzie ze sobą też dowodzi tego, że nie potrafię się bez nich obyć. Jestem po prostu przyzwyczajony i tyle.
A w sprawie instalacji Rockboxa - tracę gwarancję wtedy? Bo być może zrobię jeszcze tak, że zawiozę mp3 do serwisu (mam rok gwarancji) i zapytam gościa, dlaczego bateria trzyma 2x krócej, niż powinna. Pół biedy, jakby było to około 10h, ale mp3 chamsko wyłącza się pokazując jak byk jakieś 30-40% baterii (zarówno w info, jak i na ekranie). Więc nie wiem, czy to nie jest coś nie tak ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności