Skocz do zawartości

Takstar PRO 80 jako LD Systems HP800 PRO


1313

Rekomendowane odpowiedzi

Mannuelvetro jestem strasznie ciekawy jak Pro80 zagrają z klonem :) Bas rzeczywiście jest sporo słabszy niż w CAL?

Nie. Pierwsze moje wrażenie takie było, teraz nie jestem tego zdania.

Jest więcej niskiego basu niż w Cal! Ale Cal! mają ogólnie więcej (co nie zawsze jest dobre).

Impet i siła basu imho lepsza w Pro80.

 

W tej piosence bas jest taki jaki oczekuje od muzyki.

http://www.youtube.com/watch?v=u02tycroA3

W Cal! bas nie brzmi tak zjawiskowo w tym tracku (jest go więcej, ale nie uderza tak mocno, jest misiowaty).

 

Miałem sporo czasu 990 Pro (nawet dwa razy, raz z lampą).

I Rasputin nigdy nie brzmiał tak świetnie i żywo jak teraz (moja piosenka do sprawdzania słuchawek).

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 9 godzinach wygrzewania na cd Marantz 5004 - z którego brzmiały lekko chłodno (taka dziurka), choć podobały mi się z niej, co prawda, mniej niż ts671 podłączyłem je do mojego klona, lekko ocieplonego, współpracującego z cambridge audio dacmagic100 . Przeżyłem szok. Powiem to, co myślę. Jeśli za układ odniesienia przyjąć słuchawki które mam i miałem (vide profil) to pro80 alias 800pro są wybitne. Nie oznacza to najlepsze. Oznacza grające na poziomie tych > 1k które mam.

Oczywiście moja teza nie jest poparta bezpośrednimi porównaniami, jest jedynie krótką impresją, wrażeniem, toteż nic nie znaczy.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miło mi to czytać i postaram się jeszcze kiedyś wymyślić jakąś fajną akcję :).

Przyznam się, że jeszcze welurów nie testowałem, ale domyślam się, że bas bardzo na tym straci.

Zupełnie inaczej jest w przypadku Takstarów TS650, czyili LDSystems HP1100DJ albo tych, co mam, czyli KAM1500PRO. Podobnie jak tutaj Takstar nie daje welurów, a LD i KAM owszem i w tym przypadku dźwięk zyskuje - staje się mniej misiowaty i bas jest mniej przesadny - całość zyskuje na przestrzeni i otwartości, szczegółach. Swoją drogą fajne słuchawki, polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sensownej jakosci te pady czy chinski weluro cos ?

 

Welury to jest pomyłka. Kompletna. Dźwięk wycieka w obie strony. Bas strasznie się osłabia. Znika ich miesistość i się popierdułki robią. Wytrzymałem 15 minut w welurach i czym prędzej założyłem pseudo skórki. Zupełnie wygodne. Dźwięk - właściwy - powrócił. Ulga.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki są u mnie. Wszystko gra i buczy. Welury bardzo zmieniają dźwięk, zdecydowanie na niekorzyść. Dźwięk wycieka w obie strony, dużo mniej basu, oddalenie środka... Niestety, bo są straszliwie wygodne :(1313 wielkie dzięki za zorganizowanie całej akcji!urtheman.jpg

Fakt. Skupiłem się na Jezusie, przez to Cię zacytowałem bez cudzysłowu :( Sorry :)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za co Ty przepraszasz ;)

 

Powiem tak, welurki jakościowo są okej, ale widać ze przetwornik jest ustawony pod skórzane. Jak ktos chce spróbować z innymi słuchawkami to chetnie welurki moge puścić w swiat za drobna opłatą. Z Pro80 sie po prostu nie zgrywaja. Takstar wiedział co robi dając case'a zamiast nich.

Edytowane przez chilli
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy koledzy! Wygląda na to, że akcja nie dość, że zakończyła się już definitywnie, to jeszcze niemałym powodzeniem :). Zatem dziękuję Wam bardzo za fajną imprezę i chętnie podłączę się do jakiejśc następnej, albo nawet i ją zorganizuję. Kwestia tylko kiedy i co :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chilli ja swoje takstary pro80 rozkręciłem całkowicie, dodałem trochę korka i nasmarowałem zawiasy ( bo trochę piszczały). Poskręcałem i nic takiego jak jednorazówki nie spotkałem. Być może LD System robi trochę gorszej jakości słuchawki niż takstar? Warto było by to sprawdzić dla następnych chętnych na kupno słuchawek osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji do porównań. Na pewno czymś się różnią. Ale to dziwne, ze te dwie śrubki przy zawiasach są słabe. Na chwilę obecną jedyny minus dla tych słuchawek to pady, zastanawiam się nad hm5.

tiaa różnią.. napisem firmy składającej... nie miałeś okazji do porównań nie siej fermentu!

Edytowane przez GrzesiekM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji do porównań. Na pewno czymś się różnią.

"Nie wiem, ale się wypowiem". A wyobraź sobie że ja miałem okazję porównać. Różnią się logiem, pudełkiem i dodatkowymi padami. Wiem, co mówię, miałem przez tydzień na uszach Pro80 zanim przytuliłem wersję LD Systems.

 

Układ jest prosty, firma LD Systems umówiła się z Takstarem że zrobią dla nich np. 10000 sztuk Pro80 z innym logiem w cenie hurtowej. I sprzedają je w cenie jaka im się żywnie podoba. Cała historia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miał okazję porównać oba modele, z tym, że moje mają przegrane jakieś 70h i po lekkim modzie.

Przecież to niemożliwe aby dźwiękiem się różniły, bo to to samo z inną naklejką i akcesoriami. Tak to jest z brandowanym towarem.

 

Akcja cud, miód ;) Polecam.

Ja jestem strasznie zadowolony ze swojej sztuki. Gra tak jak chciałem, mocno, dynamicznie, bliską słodką średnicą i niskim basem. Bajka. Tylko jednak trochę pałąk uciska głowę, może złoże się na wersję z większym, a tą sztukę sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie w Łodzi i porównałem PRO80 z LD System hp800. Dźwięk był raczej po stronie pro80 ale to pewnie z racji tego, że moje już co nieco pograły i dostały trochę korka do muszli. Faktycznie jakość wykonania wygląda na taką samą, aczkolwiek nie rozkręcałem hp800, ponieważ sprzedawca się na mnie patrzył :P . Wygląda na to, że warto kupić LD System za te 249zł. Ale przyznacie mi rację, że logo takstar'a prezentuje się ciekawiej ^_^ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności