Skocz do zawartości
  • 0

AKG K550 czy coś innego? Jakie słuchawki do 800 zł


Tmattom

Pytanie

Witam

 

Przygodę ze słuchawkami zacząłem od dokanałowych DENONów 260, później przesiałem się na Fischery Audio Eterny Rev. 1. Zdecydowałem jednak odejść od słuchawek dokanałowych (strasznie szybko męczyły mi się uszy) i zakupiłem AKG K518. Cały czas nie jest to jednak dźwięk, którego szukam ;)

 

Dźwięku pierwszych DENONów już nie pamiętam, ale jeśli chodzi o moje opinie dotyczące powyższych po podłączeniu pod amplituner, to:

Fischery grają niby w miarę ładnie, ale baaardzo basowo - kiedyś mi się to podobało, ale po podłączeniu ich dzisiaj stwierdziłem że to jednak nie dla mnie ;)

AKG K518: hmm, dziwny twór ;) Brzmią jednocześnie dobrze i źle na wszystkich pasmach ;) O co mi chodzi to: niby dźwięk z nich wychodzący nie jest zły, przy czym wysokie tony są dość ostre (czasami jakby zbyt suche), średnie wydają się lekko "papierowe"(to byćmoże przez scenę, ale o tym później), a bas - o ile nawet przyjemny w dubstepie i dnb (chociażi tak jest go ciut dużo) podczas odpalenia np Satellite - Rise Against sprawia wrażenie nie prawdziwego basu podłączonego pod piec, a dalej jakiegoś elektronicznego syntezatora - nie słychać tego prawdziwego piecowego dźwięku. Według mnie i tak największym minusem AKG K518 jest ich scena, a raczej jej brak: wszystkie dźwięki grają w głowie, nie ma mowy o żadnej przestrzeni. Wydaje mi się, że to jest głównym powodem zlania wszystkich gitar w Rise Against, "piszczenia" gitar w środku głowy w Get Lucky - Daft Punk lub pustki przestrzennej w Fear Not This Night autorstwa Jeremiego Soule'a.

 

I tu pojawia się problem: chciałbym porządne słuchawki na których dobrze będzie brzmiało dosłownie wszystko, ponieważ słucham zarówno muzyki utrzymanej w klimatach filharmonii jak i Dubstepu, Drum'n'Bass, Hardcore Punk i ballad, rocka, Hip Hopu a i jakiś Eurodance się trafi ;)

 

Sprzęt pod którym bym je używał to komputer z kartą ASUS XONAR D1 + amplituner Yamaha RX-V350 (PCM 44.1 kHz HiFi) - wydaje mi się, że jest nawet ok: ostatnio przesłuchiwałem na nim Sennheisery HD 595 i to poniekąd "przez" ten odsłuch poszukuję teraz nowych słuchawek. (Ewentualnie czasami podpinałbym je przenośnie do iPhone'a). Jako że podoba mi się zamknięta budowa K518 nakręciłem się trochę na AKG K550, ale w mojej miejscowości raczej nie będę miał możliwości odsłuchu i tutaj zaczyna się problem ;/

 

W internecie znalazłem wiele recenzji, w których słuchawki te były wychwalane pod niebiosa, niektórzy jednak krytykowali je za małą ilość basu: nie chodzi mi o to żeby się wylewał jak z Fischerów, czy mulił w każdym utworze tak samo jak w K518, ale czy w Dubstepie lub Drum'n'Bass będzie go wystarczająco dużo i czy będzie miał wystarczającego kopa?

 

Z góry dzięki za każdą odpowiedź, jeśli macie dla mnie jakieś inne propozycję, proszę o ich podanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

K550 sa specyficzne. Podejdz jak kolega radzi do mp3store i jak bedziesz mial szczescie to porownasz pare modeli. Ja bym sie skupil na polecanych ath m50, wybranych przez Ciebie k550 oraz ode mnie dorzuconych Fidelio L1 (tych nie bedzie w mp3store) soundmagic hp100. Z tym, że z tymi ostatnimi musisz wziac wygrzane i najlepiej z jakiego wzmcniaczyka posluchac. Swieze i prosto z telefonu to dla mnie tragedia. A wzmocnione i wygrzane... coraz bardziej mnie do siebie przekonuja - acz ciagle nie do konca. Moze dam im jeszcze 1000h wygrzania na glowie to mi sie glowa dostosuje ;)

Fidelio L1 też baaardzo dobrze robi wygrzanie - u nich niestety dlugi to proces...

 

o dt150/250 nie wspominam bo nie slyszalem :/

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za szybkie i rzeczowe odpowiedzi :)

 

Poczytałem parę recenzji polecanych przez Was słuchawek i już kompletnie nie wiem co mam o nich myśleć. O Beyerdynamicach przeczytałem że grają ok, ale jakość ich wykonania nie należy do najlepszych i potrafią dziać się w nich rzeczy dla mnie niedopuszczalne (po pewnym czasie jeden z przetworników zaczyna trzeszczeć - to był właśnie powód pozbycia się moich pierwszych DENONów). O m50 opinie są bardzo różne - od tego że grają świetnie do tego że średnica jest bardzo wycofana, a scena kuleje. W AKG K550 z kolei cały czas męczy mnie kwestia basu - na wszystkich portalach są bardzo chwalone, jednak znalazłem sporo opinii w kwestii niedosytu basu - jak już napisałem lubię go poczuć, ale nie chciałbym tracić przy tym reszty pasm. Chciałbym również poczuć moc gitary basowej nie mając wątpliwości czy nie jest to syntezator tak jak przy K518 ;)

 

Jeśli znajdzie się osoba słuchająca między innymi dubstepu/dnb na K550 proszę o opinie. W dalszym ciągu proszę również o podanie różnych alternatyw, jednak jak widzę bez dorzucenia 100 zł na wycieczkę do Warszawy i odsłuchania się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam jestem na etapie szukania słuchawek, pod uwagę biorę K550, z opinii w internecie można wyciągnąć przeróżne wnioski. Myślałem że będą bez basu i ogólnie suche jak nie powiem co, aż do momentu jak sam je odsłuchałem. Basu jest dużo (jak dla mnie za dużo), nie mniej jednak chyba te słuchawki nie są stworzone do DnB itp, - mogą się marnować, aczkolwiek najlepiej samemu posłuchać i ocenić.

 

W elektronice były dobre, nawet bardzo dobre, ale oczekiwałem więcej. Są naturalne, a elektroniczne kawałki w większości są po prostu liniowe i K550 zagra najlepiej jak się da, przy tym sztucznie nie rozszerzając, dodając basu - w skrócie co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No własnie k550 pod Twoje preferencja to tak średnio pasują. Beyery są pancerne, jedyne co można zarzucić dt150 to problemy z padami, które się z czasem rozlatują. Ale można je wymienić na welurowe, tej przypadłości pozbawione. Natomiast z DT250 nie powinno się nic złego dziać. Te trzeszczące drivery to raczej przypadki jednostkowe... no i zawsze to może być wina głupiego włosa, który wystarczy wyciągnąć i będzie po problemie :> A z m50 jest na tyle łatwo z dostępnością, że tak jak piszą wyżej, można się przejść do sklepu i samemu się przekonać.

 

Możesz też popytać czy ktoś łaskawie nie odstąpiłby Ci Denonów D600 "kupionych za 800zł na allegro" (masz o tym wątek w hydeparku) :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy dużo stracę podłączając K550 do iModa + e07k? Czy już lepiej z dziury? Nawet tymczasowo, z aspiracjami wymiany e07k w przyszłości. Kuszą mnie te słuchawki i nie mogę się zdecydować ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z E07K będzie niestety mała scena. Będzie czuć, że K550 stać na więcej i te przeświadczenie nie będzie opuszczało nawet bez odsłuchów na innym sprzęcie ;).

 

To trochę kicha, na inny sprzęt zwyczajnie nie mam kasy, nawet jakbym miał to jestem ciągle w ruchu, maleństwo się spisuje bardzo dobrze. Pomyśle o innych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako posiadacz DT-150 mogę je polecić, jeszcze w żadnym gatunku nie zagrały źle, tylko samo nagranie musi być dobre. Mega wygodne. Bas dobry, przestrzenny dźwięk, dla mnie ideał słuchawek, ale najdroższe jakie miałem na głowie to Sennheisery HD600 i HD650 (oba modele wg mnie gorsze od DT-150, a osobiście dla mnie o wiele gorsze) więc dużego porównania nie mam.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To akurat nie wina słuchawek, po prostu FiiO mają małą scenę i taka prawda. Na Twoim miejscu, jeśli kwestią jest bas, spróbowałbym na początek HP100 tak jak Wojtek pisze. COP raczej nie dla Ciebie, będzie za ciemno i ciasno, to sprzęt raczej dla fanów mocnych oddolnych wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za szybkie i rzeczowe odpowiedzi :)

 

Poczytałem parę recenzji polecanych przez Was słuchawek i już kompletnie nie wiem co mam o nich myśleć. O Beyerdynamicach przeczytałem że grają ok, ale jakość ich wykonania nie należy do najlepszych i potrafią dziać się w nich rzeczy dla mnie niedopuszczalne (po pewnym czasie jeden z przetworników zaczyna trzeszczeć - to był właśnie powód pozbycia się moich pierwszych DENONów). O m50 opinie są bardzo różne - od tego że grają świetnie do tego że średnica jest bardzo wycofana, a scena kuleje. W AKG K550 z kolei cały czas męczy mnie kwestia basu - na wszystkich portalach są bardzo chwalone, jednak znalazłem sporo opinii w kwestii niedosytu basu - jak już napisałem lubię go poczuć, ale nie chciałbym tracić przy tym reszty pasm. Chciałbym również poczuć moc gitary basowej nie mając wątpliwości czy nie jest to syntezator tak jak przy K518 ;)

 

Jeśli znajdzie się osoba słuchająca między innymi dubstepu/dnb na K550 proszę o opinie. W dalszym ciągu proszę również o podanie różnych alternatyw, jednak jak widzę bez dorzucenia 100 zł na wycieczkę do Warszawy i odsłuchania się nie obejdzie.

 

Myślę że warto wydać nawet te 100 pln żeby "nausznie" stwierdzić co ci pasuje. K550 i L1 mają w Saturnie w Złotych tarasach (sprawdzałem w ten weekend). Ja już raz pisałem i zostałem zganiony za wyrażanie swojego własnego, subiektywnego odczucia ale napiszę to jeszcze raz; dla mnie K550 basu mają bardzo ale to bardzo niewiele. Jak przeczytałem wzmiankę od Dubstepie a później o K550 to na mojej twarzy pojawił się ironiczny uśmiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bierz K545. :D Będziesz jednym z niewielu szczęśliwców, którzy mieli okazję ich słuchać. Mają to cos w sobie, ze po odsluchu będziesz żałował, iż musisz je ściągnąć z głowy. ;)

 

Jest nawet moja recka, możesz w jej temacie spytać o co chcesz.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzisiaj dostałem na parę dni do odsłuchu wymienione wcześniej przeze mnie słuchawki i że tak powiem - kierunek który obrałem "zmienił się o 360 stopni" ;P

 

Co dokładnie mam do przekazania (porównując słuchawki które aktualnie mam do dyspozycji):

 

1. Beatsy - bardzo, bardzo, bardzo przebasowione, to tego strasznie mulaste, całkowity brak wysokich tonów, generalnie - więcej niż 40 zł bym za nie nie dał...

 

2. Beyerdynamic Custom One Pro - co bardzo mnie zdziwiło (oczywiście to bardzo subiektywna opinia) - w zależności od ustawienia suwaków - na zero basu nie ma prawie w ogóle, ale po przesuwaniu suwaków dzieje się coś dziwnego - znowu mam odczucie że wszystkie niskie tony są dziwnie "syntezatorowe", rozlazłe, brzmią jak z boomboxa z ogromnym napisem 1500W MEGA BASS REFLEX ;) Może trochę przesadzam, ale za to średnica i wysokie - nieco ugrzecznione w stosunku do sycząco - cykających K518, ale to dalej nie to ;/ Poza tym jeśli chodzi o scenę, według mnie nie jest ona dużo szersza od K518, w których jak napisałem wcześniej ta po prostu nie istnieje.

 

3. HD 595 - hmm.. I to tyle w temacie ;) Bardzo fajnie rozłożone w przestrzeni instrumenty przy słuchaniu czegoś spokojniejszego, świetnie brzmiące wokale, hihaty brzmią wysoko jak powinny, ale nie wbijają mi przy tym za każdym razem szpiki w bębenki ;) Gitara w Scorpions - Holiday - w porównaniu do pozostałych 3 par słuchawek gdzie w COP i K518 były to jakieś pikadełka a beatsy po prostu przemilczę, tutaj brzmią rewelacyjnie. Teraz czas na większe wyzwanie - Fear Not This Night - Jeremiego Soule'a. Odpalam utwór i słyszę uwaga - wiolonczele! A nie jakieś buczące rezonujące syntezatory ;) Myślę sobie - no dobrze, gitary, perkusja, wokale, wszystko pięknie ładnie, ale zaraz zasnę przy tych klimatach - teraz zapuszczę sobie Pendulum - przy słuchawkach określonych jako naturalnie grające (i przy których osoba, która mi je pożyczyła stwierdziła, że nie nadają się już nawet do HipHopu, z powodu braku odpowiedniego uderzenia) musi być jakaś miałka padaka. Odpalam The Island - Pt. 2 (Dusk), czekam 14 sekund a tutaj - wow, po prostu wow ;) Na koniec trochę Dubstepu - Imma Try It Out - tutaj może przydało by się trochę więcej bardzo niskich tonów ale patrząc na to co (i jak) te słuchawki zagrały wcześniej i tak jest dobrze. Za to brzmienie w reggae (chociażby Night Nurse - Gregory Isaacs) to bajka :)

 

Teraz pytanko - czy modele słuchawek, które mi polecaliście będą grały w stylu przypominającym HD 595 (lub lepiej, ale w podobnym klimacie). To, co głownie cenię w tych słuchawkach to scena, świetny przekaz i fakt, że po 9 latach od zakupu wciąż się nie popsuły ;)

Edytowane przez Tmattom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności