Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to w zasadzie już wielokrotnie odgrzewany kotlet, ale nigdzie na forum nie było konkretów. Słuchawki miałyby być podpinane głównie do Xperii Z1 wspomaganej przez Fiio e11.Słucham rocka/metal z małymi odchyłami do rapu czy elektroniki ( w sumie wyłącznie Depeche Mode ).Zastanawiałem się głównie nad M50s,którymś z tych modeli AD700X,AD900,AD500X ; ewentualnie też Audio-Technici ATH-PRO700MK2,o których nic nie było na forum, no i ostatnieUltrasone Hfi 2400, ale podobno mają tendencje do sybilizacji dźwięku.

Konstrukcja może być otwarta lub zamknięta, z obiema miałem styczność choć z otwartą tylko chwilowo. Jestem także otwarty na inne propozycje i bardzo prosze o pomoc bo chciałbym się wyrobić z tym przed świętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę namawiał, a jedynie zasugeruję - AKG K545. Te słuchawki są na prawdę bardzo uniwersalne, wszystko czego słucham brzmi na nich świetnie (dotychczas zdarzało mi się używać na przemian dwór par słuchawek) i absolutnie niczego nie brakuje w brzmieniu. Grają świetnym, uwypuklonym i intymnym wokalem, bardzo dobrym basem, który ma i zejście i mid-bass, jak i również bardzo dobrymi sopranami. Dzięki czemu dosłownie każdy utwór, kawałek po kawałku brzmi bardzo funowo i energicznie, bez względu czy jest to alternatywny rock, czy jazz, a nawet rap/hip-hop. Moim zdaniem jest to model AKG, który przypasuje każdemu bez względu na gust muzyczny, bo łączy w sobie cechy słuchawek z różnych półek cenowych i o różnym brzmieniu. Może się powtarzam, ale są to tak przystępne i udane słuchawki, że gotów byłbym pojechać teraz do sklepu i je kupić dla siebie (gdyby oczywiście były w Białym). Może brakuje im tej analityczności, tego cierpkiego basu, którym ce****ą się pojedyncze modele. Każde mają jakąś wadę, a K545 praktycznie żadnej. Wsłu****ąc się coraz dłużej, coraz bardziej żałuję, że mam je tylko na 14 dni.

 

Ta uniwersalność przekłada się oczywiście na to, że żadna partia nie jest wybitna (np. góry nie porównamy z Q701, ale bas na pewno jest lepszy, niż w DJkach), ale na pewno co najmniej bardzo dobra.

 

I na koniec dodam jeszcze, że zagra dosłownie ze wszystkiego, co samo w sobie prezentuje co najmniej dobry dźwięk. Z moim HTC One S gra świetnie, a E12 jedynie dodaje swoje ficzery, które są na plus, aczkolwiek da się cieszyć muzyką bez nich. Dodatkowo dwa odłączane kable (jeden z pilotem, a drugi z mikro) wychodzące z jednej muszli. Minusem na pewno jest to, że mają tę "specjalną" wtyczkę, która działa tylko z Andkami, iPhonami, Macami i (chyba) ampami, do PCta na Windzie udało mi się jedynie podpiąć przez FiiO E12, bo Xonar U7, DG i Integra dawały zniekształcony dźwięk.

 

Przegięta jest jak na razie jedynie cena wynosząca 1099PLN ( w PL), która na banka spadnie. Myślę, że tak do min.700zł w pierwszym półroczu.

 

Tu mam też kilka zdjęć jak się prezentują na żywo, choć niestety robione jedynie telefonem:

http://forum.mp3store.pl/topic/106919-akg-k545-sysza-kto/page-5

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to w zasadzie już wielokrotnie odgrzewany kotlet, ale nigdzie na forum nie było konkretów.

 

Konkretów Ci tutaj dostatek: http://forum.mp3store.pl/topic/110924-1000zl-klarowne-sluchawki-do-roznych-gatunkow/

Wystarczy zadać sobie odrobinę wysiłku i spróbować przełożyć cudze problemy na własne.

AD raczej bym sobie tu odpuścił, potrzebujesz bardziej allrounderów jak iDaft wskazał, ale M50 wydają się tu równie sensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności