Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [Dokanałowe]Do 50-70zł


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

poszukuję dokanałówek dla siebie. Do niedawna używałem SoundMagic PL11. Odpowiadały mi swoim dźwiękiem jak i budową, były po prostu wygodne. Jednak uległy awarii i poszukuję czegoś nowego. Cena jaką mogę przeznaczyć to 50 do 70zł. Będą grały z Sansą Clip Zip. Jeżeli było by to uzasadnione to skłonny jestem do zamówienia z chin. Najbardziej do gustu przypadły mi Awei E600i. Na E-bayu można je wyrwać za około 40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii najlepiej z clipem+ zgrywały się JBM MJ800 w tym przedziale cenowym to jeden z lepszych wyborów. Zmieniłem je jednak na JBM MJ9013 z uwagi na potężniejszy bas, jednak konieczna jest przy tych drugich zabawa equalizerem w celu utemperowania tego basu.

Musisz jednak sprecyzować czy zalezy Ci na mikrofonie, gdyż MJ800 nie posiadają go, a wymienione przez Ciebie Awei es600i są w niego wyposażone. IMHO Awei to trochę niższa półka od JBM jednak chwalony był ten model nie raz na forach. Sporo testów i recenzji już było zarówno dotyczacych JBM jak i AWEI zatem powtarzać pochwał juz nie ma co.

 

P.S. Jeżeli chcesz jakieś JBM czy wspomniane Awei napisz PM a w 24h możesz mieć w domu w podobnej cenie co u chinoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam JBM MJ9013 - jedne z najgorszych słuchawek jakie można kupić powyżej 10 zł.

 

Niestety nie mogę zgodzić się z tym twierdzeniem. Zapewne moje doświadczenie nie równa się twojemu ale mam w tej chwili w rękach zarówno mj9013, jak i mj800, całą gamę Awei es800 es600i es900i oraz Brainwavz Beta z najnowszej rewizji i nie rozstaje się z tym modelem. Faktem jest, że basu jest odrobinę za dużo i wylewa on się na pozostałe pasma ale od czego jest rockbox. Chwila zabawy equalizerem i wszystko jest cacy. No i nie można zapomnieć przy nich o wygrzaniu. Słuchawki te są cięższe od wszystkich pozostałych zapewne przez jeden z większych w swojej klasie przetworników 13mm, ale za to są mega wygodne i idealnie dopasowane do mojej konstrukcji ucha nawet na standardowych gumkach w pozostałych muszę trochę kombinować z owijaniem wokoło ucha i zmianą gumek. Biorąc do ręki mj9013 mamy wrażenie, że mamy do czynienia z mega drogim produktem, jakość wykonania na najwyższym poziomie.

 

Reasumując, mi one odpowiadają i jeżeli będę je miał zmienić to tylko zastanowie się nad nowymi Brainwawvz Beta, które w nowej rewizji też są całkiem niezłe. Wydaje mi się jednak, że trafił Ci się Inszy jakiś trafny model, na kilkadziesiąt egzemplarzy trafiły mi się chyba z dwa komplety, które faktycznie jakoś dziwnie grały, cicho, bez wyrazu, ze słabym rzężącym (chyba tak to się pisze :] ) basem. Wylądowały one w koszu od razu a od klientów, którzy używają teraz mj9013 słyszę również same pochlebne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz dziwny gust muzyczny, bo podbicie jakie MJ9013 mają w okolicach 500-700 hz, to po prostu jest tragedia i karykatura dźwięku. Nawet korekta eq nie sprawia, że nie są męczące w brzmieniu. Może jakimś cudem z Clipem się zgrywają, ale akurat pod ręką go nie miałem.

I nie jest to tylko moja opinia. Zdecydowanie lepsze brzmienie (choć też bez szału) prezentują MJ720.

Wykonanie? Do Bidenuo, to się nawet nie zbliżają - ot, zwykłe tanie doki, wyraźnie gorszej jakości niż pierwsze serie MJ800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności