Skocz do zawartości

Dacamp do 2000 zł


Zxzxxcxc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zakupić Dac+amp do PC, jednak nie jestem zbytnio zorientowany w tym sprzęcie. Chciałbym, by był on dość uniwersalny jeżeli chodzi o wejścia. Sprzęt będzie używany przede wszystkim do słuchawek. Na razie jestem w posiadaniu ATH-T500. Wiem, że taka cena za Dac przy tych słuchawkach to troszkę overkill, ale mam też zamiar w przyszłości zrobić upgrade całego toru. Prosiłbym także o wymienienie dobrych Daców z niższego przedziału cenowego (chyba, że jest coś naprawdę niesamowitego powyżej tej granicy, w końcu przy takiej kwocie można dopłacić jeszcze troszeczkę).

 

Jak na razie myślałem o Cambridge Audio Azur DacMagic Plus; jest na amazonie za 500$. Być może to jednak zupełnie zły pomysł, po prostu zauważyłem, że jego cena jest zdecydowanie mniejsza niż w Polsce, więc myślę sobie: okazja...

Edytowane przez Zxzxxcxc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie myślałem o Cambridge Audio Azur DacMagic Plus; jest na amazonie za 500$. Być może to jednak zupełnie zły pomysł, po prostu zauważyłem, że jego cena jest zdecydowanie mniejsza niż w Polsce, więc myślę sobie: okazja...

dacmagic+ właśnie się w komisie pojawił wraz z świetnym ampem http://forum.mp3store.pl/topic/111622-s-cambridge-audio-dacmagic-plus-burson-soloist-sl/

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być sprzęt sklepowy (markowy np) czy może być DIY ? Bo to kompletnie zmienia filozofię szukania klocków jak i definiuje znacznie ich jakość.

 

Za 2 koła można poskładać bdb tor DIY który się sam obroni i nie będzie wymagał wkładu przez dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... myślę, że wyjdzie podobnie cenowo jeśli zamówię z Amazona, a wolę mieć nowy sprzęt.
Jeżeli chodzi o DIY to najprawdopodobniej mój sponsor nie będzie do tego przekonany. Mimo to jestem otwarty na propozycje, mógłbyś mi przedstawić kilka takich składanek? I gdzie coś takiego nabyć?

Edytowane przez Zxzxxcxc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabywa się raczej od ludzi tutaj takich jak ja, Fatso, Majkel bo na Ebay raczej ciężko znaleźć na gotowo coś co nie będzie wymagać grzebania.

 

Z konstrukcji 2w1 mogę polecić Beresford Bushmaster II.

 

Cenowo to lekko ponad 1000zł, nie ma USB więc resztę kasy można przeznaczyć na konwerter USB->SPIDF dobry i jest przyjemnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim poziomie cenowym markowych Daców będzie grał taki DIY?
Brak USB chyba aż tak bardzo mi nie przeszkadza. Przepraszam za offtop, ale czy to prawda, że Dac podłączony przez usb wypada gorzej niż podłączony np. optycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od USB, jak jest dobre to wypada tak samo dobrze jak po dobrym coaxie ;)

 

Kwestia kto to DIY robi i jakie ma doświadczenie oraz koncept, można za 2 koła zrobić sprzęt który się obroni przed znacznie droższą konkurencją, poniekąd w DIY chodzi o przyjemność z tego, że się coś robi samemu, oraz o to by było taniej oraz w miarę możliwości lepiej, nie każdego stać na drogi sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, nigdy wcześniej nie miałem doświadczenia z DIY, więc raczej zostanę przy markowym sprzęcie. Czy w razie czego będę mógł się zwrócić do któregoś z Konstruktorów na PM?
I czy mógłbyś polecić od siebie jakieś markowe DAC?

Edytowane przez Zxzxxcxc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Beresford jest fajny, miałem wcześniejszą wersję i była naprawdę bdb wyborem w tej cenie :)

 

Nowa jest niewiele droższa zatem śmiało można kupić.

 

Napisać do mnie na PW możesz czy zadzwonić na tel jak trzeba, z takich gotowców to przychodzi mi na myśl jeszcze audio-gd i Burson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix M-Stage USB to fajny kombajn. Za 800zł z VAT zrobiłem klientowi pełny tuning, który podsumował mi na maila tak:

Witam! Piszę do Pana słuchając muzyki przez wzmacniacz po Pana

modyfikacji. Bardzo dziękuję, ponieważ jest to ten styl prezentacji
muzyki, który chciałem osiągnąć w tym wzmacniaczu. Nic nie buczy i nie
kuje w uszy, a przy tym zachował swoje brzmienie. ...

Ponadto warto dać lepszy kabel USB niż ten od kompletu mimo, iż wygląda wypaśnie.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności