Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Creative Aurvana Live czy Sony MDR V55 czy AKG k518


mats

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchawki zarówno do domu jak i na "ulicę i do środków komunikacji miejskiej". Byłem już zdecydowany na CAL, ale internet sprawił, że znowu nie wiem co wybrać. Odtwarzacze to telefon nokia500, laptop samsung - zintegrowana karta dźwiękowa ze sterownikami Realteka, w niedalekiej przyszłości dobry odtwarzacz mp3. Wiem, że każde z tych słuchawek dobrze tłumią dźwięki z zewnątrz, ale chodzi mi też o to, aby dźwięk ze słuchawek nie wydostawał się na zewnątrz. Muzyka jakiej słucham to: klubowa, pop, trance, house, czasami hip-hop/rap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kabla różnie kosztuje - zależy jaki kabel i ile z nim roboty. Albo można popatrzeć za czymś już zrekablowanym i zmodowanym np http://forum.mp3store.pl/topic/111221-akg-k518-le-biale-modowane-i-rekablowane/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do elektronicznej dobre są K518dj, szczególnie jak je zmodujesz, chociażby wyjmiesz gąbki.

Jednocześnie, CAL! na zewnątrz to b. zły pomysł (nie tłumią dobrze) za to k518dj bardzo dobry.

 

Mam CAL! i używam ich praktycznie tylko poza domem. Wybrałem je właśnie dlatego, że dobrze tłumią i nie wiem skąd Twój pogląd, że jest z tym źle. Idąc przy głównej ulicy w Gdańsku czy jadąc tramwajem słucham na nich muzyki i nic z otoczenia nie zakłóca mi odbioru a nie słucham głośno, maks na 3/4 w połączeniu w Ipodem Touch 4G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej nie słyszałeś dobrze tłumiących nauszników, skoro uważasz, że CAL dobrze tłumią.

Touch 4g (po zdjęciu blokady) to chyba najgłośniejszy grajek jaki miałem, 3/4 poziomu jego głośności jest dla wielu grajków nie osiągalne (taki iriver E100 to pewnie trochę ponad połowę będzie miał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, nie słuchałem zbyt wielu słuchawek ale miałem porównanie CAL! z K518 kumpla i pomijając to, że dla mnie AKG nie grają fajnie (głównie bas mi się nie podobał) i są niewygodne to nie tłumią jakoś wybitnie - stąd mój post. Po prostu nie zauważyłem tej przewagi AKG i nadal uważam, że CAL! tłumi co najmniej tak dobrze jak nie lepiej niż AKG K518. Takie są moje wrażenia z odsłuchu. Co prawda niezbyt długiego ale wystarczającego żeby ocenić tłumienie. Takie są moje wrażenia i zdanie na ich temat. Istnieje taka szansa, że któraś z par ma jakąś wadę fabryczną ale raczej w to wątpię bo ja z moich CAL! jak i kolega z AKG jesteśmy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności