Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Dokanałowe do 500 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pada mi druga już moja para SoundMagiców E10 i zastanawiam się, co wziąć tym razem? Aktualnie muzyki słucham na iPodzie Nano 2g (rockbox), jestem zadowolony z E10 i rozważam nawet ich zakup po raz trzeci, ale otwarty jestem na propozycje. Z chęcią sprawdziłbym jakieś słuchawki, które jakościowo stoją półkę wyżej, dlatego zwiększony budżet. Nie jestem ukierunkowany na żadne konkretne gatunki muzyczne, mam dość eklektyczny gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SE215 polecam do hh elektryki i innych gatunków gdzie potrzeba dobrego basu oczywiście jazzu też na nich posłucha ale czuć, że to nie ich klimaty o ile średnica i bas jest bardzo dobry to góra jest wycofana i brakuje szczegółów. W tej cenie polecam używki można wyrwać za 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

HF3 za 240zł to świetna okazja ale według mnie z nano2gen mogą one zagrać słabo tzn. bardzo jasno i anemicznie.

HF3 parowałbym bardziej z grajkami typu FiiO X3, Irivery czy też Touch 4g czyli ciemniejszymi i cieplejszymi grajkami o dynamicznym brzmieniu. Cirrus Logic w Nano2 gra raczej jasno i technicznie i może się okazać że po pierwsze będziesz miał bardzo mało basu, po drugie będziesz miał sprzęt bardziej do wsłuchiwania się w mikrodetale i niedoróbki w utworach niż po prostu do słuchania muzyki.

 

Jeżeli nadal zależy ci na takim "technicznym" brzmieniu ale chciałbyś nieco więcej życia w dźwięku, to propozycja grubbego będzie wg mnie lepsza.

 

Natomiast jeżeli chcesz funowego brzmienia czegoś jak rozwinięcie E10, zachowania ilości basu to raczej skieruj się w stronę Shure SE215, JVC FXD80/FRD80, Fischer Audio Etern lub najlepiej Yamah EPH100. Wszystko zależy ile chcesz wydać na słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat HF3 nie brzmią jakoś specjalnie na Touchu 4G, trochę takie jakby przytkane są. Za to na mojej stacjonarce albo 5 generacji toucha rozwijają skrzydła.

Co do mobilesclub - ja miałem w pełni nowe, nigdy nie otwierane. Jeszcze całkiem fajny gratis w postaci czyścika i płynu do monitora dorzucili.

Aha, warto jednak wziąć pod uwagę że jeżeli padła ci druga para E10 ze względu na kabel to HF3 mogą nie być najlepszym pomysłem. Z SoundMagicami kontaktu nie miałem, za to miałem z proAlpha które mają ten sam imho fenomenalny kabel. Kabel w Etach w porównaniu do tej plecionki jest znacznie gorszy, zwłaszcza pod względem wytrzymałości. Za to już SE215 kabel mają pancerny, czasami w nausznych widuje się cieńszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kup thinksound jak radzi Evil... z tym, że ja proponuje model ts02... koniecznie wersja z mikrofonem. A jak Ci nie podejdą to chętnie odkupie za dobrą cenę (np. 50% :D)... bo ich nigdy nie słyszałem ale mnie kuszą :P

taki dżołk się jakoś mnie dziś ima :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post kuropa dał mi w sumie do myślenia. Słuchając muzyki lubię się skupić na detalach i nie lubię zlewających się instrumentów. Może też pomoże Wam lista najczęściej odsłuchiwanych przeze mnie przez ostatnie pół roku albumów:

Daft Punk - Discovery; Toro y Moi - wszystkie 3 studyjne; Frank Ocean - Channel Orange; Radiohead - Kid A; My Bloody Valentine - Loveless; dyskografia Outkastu; David Bowie - The Rise and Fall...; dyskografia Beatlesów; Notorious BIG - Ready to Die.

Teraz nastawiony jestem trochę bardziej na Rock It R-50 i te MS01.

 

Edit: A, może też jeszcze pomoże Wam w doradzeniu mi, że mam AKG K 420 i nie słucham na nich zbyt dużo muzyki, ale to chyba nie jest strona w którą chciałbym pójść i wolę słuchać muzyki na E10. Nie wiem czy wynika to po prostu z charakterystyk słuchawek nausznych kontra dokanałowych, ale zostawię to tutaj. :)

Edytowane przez Szymmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze napisz co Ci nie pasuje w k420 - chodzi właśnie o wygodę czy jednak może o dźwięk. Jaśniejszy, mniej dynamiczny i dociążony niż w e10 (słabo je pamiętam ale z tego co pamiętam... :) )?

To może pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post kuropa dał mi w sumie do myślenia. Słuchając muzyki lubię się skupić na detalach i nie lubię zlewających się instrumentów. Może też pomoże Wam lista najczęściej odsłuchiwanych przeze mnie przez ostatnie pół roku albumów:

Daft Punk - Discovery; Toro y Moi - wszystkie 3 studyjne; Frank Ocean - Channel Orange; Radiohead - Kid A; My Bloody Valentine - Loveless; dyskografia Outkastu; David Bowie - The Rise and Fall...; dyskografia Beatlesów; Notorious BIG - Ready to Die.

Teraz nastawiony jestem trochę bardziej na Rock It R-50 i te MS01.

 

Edit: A, może też jeszcze pomoże Wam w doradzeniu mi, że mam AKG K 420 i nie słucham na nich zbyt dużo muzyki, ale to chyba nie jest strona w którą chciałbym pójść i wolę słuchać muzyki na E10. Nie wiem czy wynika to po prostu z charakterystyk słuchawek nausznych kontra dokanałowych, ale zostawię to tutaj. :)

Masz dobry gust ;)

Używam wymienianych wyżej JVC i zarówno z takimi albumami Radiohead jak Kid A grają fajnie - bo mają b. dobrą scenę i fajną głębię, dobry bas i dobrą górę. Wydawało by się, że średnica w JVC jest cofnięta, ale jak słucham stricte gitarowych piosenek - znowu niech będzie to Radiohead, dajmy na to The Bends - to jest bardzo fajny "drive" w tych gitarach. Daft Punk też brzmi dobrze, zwłaszcza nowa płyta, która jest generalnie na takim poziomie produkcji, że stanowi świetne materiał do testowania słuchawek. Chociaż w takim Gorgio by Moroder pojawia ta cofnięta średnica JVC - partie na smyczkowych mogły by być lepiej słyszalne. Ale są, tylko gdzieś w głębi.

W ogóle jeśli chodzi o detale, to JVC są dobre w tej kwestii. W kwestii separacji też.

 

A w ogóle dziwi mnie to, że na forum nikt nie poleca Philips Fidelio s1/s2. To akurat ten przedział cenowy. Ponoć świetne (wg head-fi i innerfidelty), czyżby nikt nie miał styczności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności