Skocz do zawartości

Zdrowie Przede Wszystkim


kuba bobas

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem kupić sobie słuchawki. Bardzo zależy mi jednak na słuchawkach, które nie szkodzą bardzo uszom. Interesują mnie dokanałówki ep-630 jednak nie wiem czy dokanałówy bardzo szkodzą na słuch?? Czy może wybrać tradycyjne douszne?? A może jakieś nauszne (choć wolałbym, żeby słuchawki były poręczne i niewielkich rozmiarów, bo chce je używać do biegania i umilania czasu w trakcie jazdy na rowerze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki izolujące to nie jest dobry pomysł na rower.

 

W mieście to nie, ale np. w lesie jest spox.

 

Chciałem kupić sobie słuchawki. Bardzo zależy mi jednak na słuchawkach, które nie szkodzą bardzo uszom. Interesują mnie dokanałówki ep-630 jednak nie wiem czy dokanałówy bardzo szkodzą na słuch??

 

A jak myślisz? Słuch od głośników/słuchawek/młotów pneumatycznych/wrzeszczących dzieci/przemówień polityków uszkadzają TYLKO decybele i rodzaj słuchawek nie ma znaczenia <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to jak jade na rowerze to raczej bardziej po zadupiu, jeżdżą samochody, ale takiego bardzo wzmożonego ruchu to raczej nie ma. Te KOSS'Y odpadają :( nosze okulary i nie założe ich przez to na uszy. Jeśli chodzi o zdrowie to jednak myśle, że poszczególne rodzaje słuchawek mają wpływ, dowiedziałem się na przykład, że na dokanałówkach nie trzeba tak głośno słuchać muzyki bo izolują więc oszczędza się troche słuch, ale myśle też, że szkodzą one, bo więcej woskowiny jest produkowane przez nie i uszy mogą się zatykać, ale to moja subiektywna opinia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od użytkownika.

Dokanałówki mogą bardziej psuć słuch, z prostego powodu: są wprowadzane bezpośrednio do kanału słuchawkowego w przeciwieństwie do nausznych. Ale znów, dokanałówki dobrze izolują a więc mniej decybeli wchodzi w kanał słuchowy... Tak więc, wszystko ma swoje plusy i minusy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie przeprowadził chyba jeszcze jednoznacznych i obiektywnych badań.

 

To tak, jakby przeprowadzać badania czemu 2+2=4... Z tego, co wiem, dokanałówki/IEM nie mają w sobie złośliwych skrzatów psujących ucho...

 

Dokanałówki mogą bardziej psuć słuch, z prostego powodu: są wprowadzane bezpośrednio do kanału słuchawkowego w przeciwieństwie do nausznych.

 

Jak ktoś ma (jak to powiada mój kumpel) zryty czerep to sobie rozwali słuch i głośnikiem od komórki...

 

ale myśle też, że szkodzą one, bo więcej woskowiny jest produkowane przez nie i uszy mogą się zatykać, ale to moja subiektywna opinia ;)

 

woskowina jest produkowana przez ucho, gdy broni się ono przed hałasem. Czysto teoretycznie wkładając słuchawki do kanału spychamy wosk do środka powodując czasem jego zakorkowanie, ale w praktyce, aby to zaistniało:

 

a ) musisz mieć nadczynność wydzielania wosku (komórek woskowinowych? :) )

 

b ) nie wiesz, jak sie myje uszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest zawsze moj argument dla poparcia tego, ze uwazam, ze dokanalowki szkozda mniej niz pchelki - mozna sluchac ciszej czyli nei atakowac ucha tyloma decybelami.

oczywiscie mozna sobie nimi zepsuc sluch i dac 40/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, ze halas, ale ludzie sie boja, ze jak beda mieli te sluchawki glebiej, to bedzie niebezpieczniej. znaczy nie wiem, czy ktos tu tak uwaza, bo nie chce mi sie teraz czytac tak daleko wstecz tematu, wiec moze sie okazac, ze przekonujemy siebie nawzajem, a rownoczesnie wszyscy sie z tym zgadzamy.

oczywiscie, ze czynnikiem psujacym sluch jest halas, a wiec idac tym tokiem myslenia dokanalowki moga psuc sluch tak samo jak pchelki albo nawet bardziej. istotna rzecza jest to, ze dzieki ich wytlumianiu halasu z otoczenia mozna sluchac na bardzo niskich poziomach glosnosci.

jak sie bawic w lapanie za slowka i mowienie, ze "to nie sluchawki psuja sluch, ale halas" to moznaby jeszce powiedziec, ze sluch psuje glupota. och, ale blyskotliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo za nic (a tym bardziej za słówka) nie łapie ;) Po prostu nie rozumiem, skąd ten mit o szkodliwości dokanałówek...

 

Głupota nie psuje słuchu: mój znajomy pracował dłuuugo przy silnikach samolotowych i teraz ma szumy uszne...

 

Teoria od speca (audiolog czy jak sie zwie ten lekarz:D): Szkodzą, bo wkładając je do kanału słuchowego spychamy wosk do wewnątrz, co potem skutkuje zatkaniem uszu. Prawda, czy fałsz? O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkodzą, bo wkładając je do kanału słuchowego spychamy wosk do wewnątrz, co potem skutkuje zatkaniem uszu. Prawda, czy fałsz? O_o

Trzeba dbać o higienę uszu, wtedy i słuchawki czyste, i uszy zdrowe. W moich Sennkach siteczko jest czyste jak w nówkach, bo nie robię z uszu magazynu wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej woskowiny wpychającej się do ucha to zgadzam się, ponoć nawet zwykłe douszne szkodzą, a co dopiero dokanałówy i tu nie chodzi o mycie uszów, poprostu ucho się broni produkując woskowine i nawet jak masz super umyte uszy to w trakcie słuchania może Ci się ucho zabrudzić :P Ale coś czytałem, że są jakieś płyny w aptekach, że właśnie to ucho jest dogłębnie oczyszczane i nie zatyka uszów, chyba sobiem kupiem takie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej woskowiny wpychającej się do ucha to zgadzam się, ponoć nawet zwykłe douszne szkodzą, a co dopiero dokanałówy i tu nie chodzi o mycie uszów, poprostu ucho się broni produkując woskowine i nawet jak masz super umyte uszy to w trakcie słuchania może Ci się ucho zabrudzić :P Ale coś czytałem, że są jakieś płyny w aptekach, że właśnie to ucho jest dogłębnie oczyszczane i nie zatyka uszów, chyba sobiem kupiem takie :D

 

to nie tak. ilosc wydzielanej woskowiny jest zmienna osobniczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności