Skocz do zawartości

Tatuaże


Roni11

Rekomendowane odpowiedzi

Sek w tym ze nie walczę, nawet Ci przyznalem racje i to nie raz. Chodzi mi o to byś się zdecydował w końcu czy Ci chodzi o Twoje gusta czy o wyższość więziennych dzieł i tych co robią nad zwykłymi artystami po za kratkami. Poprzednie strony pokazywały ze starales się coś udowodnić co Ci nie wyszło, potem starales zwalić to na gusta (co rozumiem, bo to nie podlega dyskusji) to tyle... Nie chce mi się tłumaczyć ani tutaj ani w wątku o foto z Tobą. Po prostu nie da się z Tobą porozmawiać normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas wrócić do rozmowy o tatuażach ;) a nie o tym że w więzieniu to robią lepiej :P i nawet sterylizują sprzęt i rękawiczek używają :D przy czym rękawiczki w "pudełkach" nie są sterylne, takie są tylko w pakietach jednorazowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym ze nie walczę, nawet Ci przyznalem racje i to nie raz. Chodzi mi o to byś się zdecydował w końcu czy Ci chodzi o Twoje gusta czy o wyższość więziennych dzieł i tych co robią nad zwykłymi artystami po za kratkami. Poprzednie strony pokazywały ze starales się coś udowodnić co Ci nie wyszło, potem starales zwalić to na gusta (co rozumiem, bo to nie podlega dyskusji) to tyle... Nie chce mi się tłumaczyć ani tutaj ani w wątku o foto z Tobą. Po prostu nie da się z Tobą porozmawiać normalnie.

A szkoda, bo na pewno byłbym w stanie dokładnie przedstawić ci swój punkt widzenia np. przy filiżance kawy itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym miłym akcentem zakończcie proszę tę bezsensowną wymianę zdań - odbijanie piłeczki.
Temat bardzo interesujący, myślałem, że sam się z niego dużo dowiem, a okazało się, że przerodziło się to w prywatną rozmowę. Panowie - macie PW do takich spraw, dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było merytorycznie ;) i lepiej w tym temacie.

Warto dowiedzieć się co należy zrobić PO wykonaniu tatuażu
Po wykonaniu tatuażu musisz spełnić kilka wymogów- dzięki temu twój tatuaż pozostanie bardzo długo w dobrej kondycji. Różni artyści stosują różne techniki zabezpieczania świeżego tatuażu- opatrunki z gazy, jałowego papieru, bandaże lub też niczego nie stosują wychodząc z założenia, że najlepszym lekarstwem jest świeże powietrze.
Osobiście używamy foli (specjalne opatrunki) dzięki której krew ze świeżej rany wypływa bardzo intensywnie- nie krzepnąc. Po około dziesięciu godzinach usuwamy folię (folię używamy tylko przez pierwszy okres), przemywamy ranę zmywając resztki zakrzepłej krwi i osuszamy tatuaż jałowym gazikiem.
Mikroskopijne nakłucia zamykają się samoistnie i tatuaż przestaje krwawić. Dzięki temu na powierzchni tatuażu nie tworzy się olbrzymi strup- tylko cienka warstewka, która powinna odpaść po kilku dniach.
Do przemywania nie należy używać perfumowanych mydeł ani płynów do kąpieli. Woda powinna być letnia. Zabronione jest dotykanie świeżej rany brudnymi rękami lub przez osoby trzecie oraz eksponowanie świeżego tatuażu na otwartym powietrzu. Już pierwszego dnia można posmarować tatuaż kremem gojącym (n.p.ALANTAN KREM, BEPATHEN). Nie nakładać zbyt grubej warstwy- tylko cienki filterek. Do rany musi dochodzić świeże powietrze.
Przez pierwsze dwa dni formuje się strupek- musisz zachować szczególną ostrożność. Używaj luźnej, nie obcierającej odzieży- w mieszkaniu najlepiej noś swój tatuaż odkryty. Bądź ostrożny i staraj się nie zadrapać strupka- unikaj sportów kontaktowych (piłka nożna, ręczna, boks).
W tym okresie musisz zrezygnować również z pływania, sauny oraz opalania na słońcu i w solarium. Nie przesadzaj również z kąpielą w wannie- szybki prysznic nie powinien rozmoczyć strupka. Do długich kąpieli oraz pływania możesz powrócić po odpadnięciu strupka.
Niestety kąpieli słonecznych możesz używać dopiero wtedy gdy tatuaż pokryje się nową skórą. Najlepiej to stwierdzić patrząc na skórę pod światło- jeśli się błyszczy i widoczne są nadal malutkie blizny musisz poczekać. Pamiętaj jeśli posiadasz bardzo świeży tatuaż nie możesz pić alkoholu.
W tej przymusowej abstynencji musisz pozostać przez dwa do trzech dni po wykonaniu tatuażu, dlatego nie daj się skusić namowom koleżanek i kolegów do oblania takiej okazji. Po odpadnięciu strupka zrezygnuj z kremu gojącego i zacznij używać kremu nawilżającego lub zwykłej wazeliny.Po całkowitym wygojeniu około dwóch miesięcy możesz pielęgnować tatuaż olejkiem migdałowym.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleca się jeszcze zrobić test na obecność HBV, HCV po około 8 tygodniach od zabiegu, HIV po około 12 tygodniach, choć jest mniej wredny od HCV.

Niezależnie od tego jak bardzo Pro jest salon. W tym czasie nie powinno się oddawać krwi. Po tym okresie oddanie krwi może być darmowym testem, bo infekcja jest wykrywalna, a informacje dawcy przekazuje się telefonicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki czas karencji jest, chodzi o zakażenie. Po prostu nie kazda krew zawsze jest poddawana pełnym badanią, jeśli ktos jest wieloletnim dawca.

A alkohol szkodzi bo rozcieńcza krew, tym samym moze powodować silniejsze krwawienie co bedzie skutkowało wypychaniem tuszu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki czas karencji jest, chodzi o zakażenie. Po prostu nie kazda krew zawsze jest poddawana pełnym badanią, jeśli ktos jest wieloletnim dawca.

 

Każdy dawca, nawet wieloletni, przed oddaniem krwi wypełnia ankiety (również pytania o tatuaże + data) oraz rozmawia z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, trochę się neizgadzam z tym poradnikiem...

 

Strupki- nie powinny występować. Łuszczenie skóry tak, ale strupki? tego nie powinno być. Dwa, u mnie poradnik w skrócie jest taki, że folie używać 3 dni po zrobieniu tatuażu. Co 3/4 godziny go przemywać i używać maści. Potem już przez tydzien normalnie 2/3 razy dziennie go po prostu przemywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ołłł jesssss, świetne, jak z cenami???


znasz to Studio??? właśnie oglądam ich stronkę, ciekawi mnie czy prace to custom-y?


:)

 

http://alexfolzi.ca/blog/wp-content/uploads/2013/04/tattoo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO raczej każda praca to custom (przynajmniej jeśli studio to studio, a nie masowa produkcja) Ceny pewnie normalnie- 600 zł za sesje

no nie wiem czy dziaranie z katalogu poprzez kalkowanie to custom, custom dla mnie to wpełni autorska dziara której nie znajdziesz potem w katalogu czy na stronie internetowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NO raczej każda praca to custom (przynajmniej jeśli studio to studio, a nie masowa produkcja) Ceny pewnie normalnie- 600 zł za sesje

no nie wiem czy dziaranie z katalogu poprzez kalkowanie to custom, custom dla mnie to wpełni autorska dziara której nie znajdziesz potem w katalogu czy na stronie internetowej

 

 

osobiście w Kamea nie spotkałem się z tym. Takich dużych gotowców nie ma. Gotowce są małe z reguły i szybkie. Tam widać że to nie jest szybka sprawa i gotowiec.

 

@Rzadzu wiem kogo, bo mi Maurycy robił mój i dalej będzie robił 20 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności