Skocz do zawartości

Dobre słuchawki grają dla mnie gorzej od tych słabych


bezsennyf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze! :) Nie mam pojęcia o co chodzi z moim słuchem. To normalne, że takie żałosne MIXR'y czy już prezentujące jakiś poziom - HD681 grały lepiej od takich już rzekomo porządnych K550 czy CAL!? Źródłem był telefon LG L5 oraz FiiO E07K. Cały czas najbardziej podobał mi się dźwięk z MIXR'ów, że aż się przeraziłem co to ze mną jest... Może ja po prostu lubię basowe brzmienie? Zawsze miałem słuchawki o płaskiej charakterystyce, ale skoro tak mi się teraz spodobały MIXR'y... Może powinienem spróbować coś pokroju DT990 pro, zamiast K550? Jak uważacie? Dzięki z góry i miłego dnia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wmontować przetworniki CAL! w obudowę Bitsów? Myślę, że taki zabieg mógłby zdziałać cuda. A jeszcze lepiej, gdyby ktoś zrobił to bez twojej wiedzy, wtedy efekt zapewne by się zwielokrotnił

Wystarczyłoby Ci wmówić, że się "wygrzały"

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIXR'y chyba nie są aż tak żałosne jak Solo HD czy nawet Studio, przynajmniej z tego co mi wiadomo bo osobiście słuchałem tylko Studio. A jeżeli chcesz coś basowego - to standardowo polecam moje słuchaweczki - Shure 750 DJ + bas mod. Uwierz mi basu ci nie zabraknie, za to jaką te słuchawki mają jakość tego basu, i bardzo fajną, czytelną średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Już bez przesady. Wydaje mi się że po prostu Superluxy jak Mixry bardziej podeszły autorowi pod względem dźwięku, no i wydaje mi się że łatwiej je napędzić od K550 czy CALi, a K550 chyba tak dużo basu nie mają w porównaniu z Mixrami czy 681. Skoro dźwięk Mixrów ci się podobał, a chcesz czegoś więcej, to można pomyśleć o któryś V-Moda o ile budżet twój na to pozwala :)

//Edit: Mi osobiście porównując HD688B/Shure 750/CALe podłączone do S:flo2 najmniej podobały mi się właśnie CALe, krzykliwe na górze, dosyć zamulone, jakieś takie nie poukładane :) Więc na dobrą sprawę aż tak się nie dziwie autorowi że CALe mu nie podeszły.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Już bez przesady. Wydaje mi się że po prostu Superluxy jak Mixry bardziej podeszły autorowi pod względem dźwięku, no i wydaje mi się że łatwiej je napędzić od K550 czy CALi, a K550 chyba tak dużo basu nie mają w porównaniu z Mixrami czy 681. Skoro dźwięk Mixrów ci się podobał, a chcesz czegoś więcej, to można pomyśleć o któryś V-Moda o ile budżet twój na to pozwala :)

 

//Edit: Mi osobiście porównując HD688B/Shure 750/CALe podłączone do S:flo2 najmniej podobały mi się właśnie CALe, krzykliwe na górze, dosyć zamulone, jakieś takie nie poukładane :) Więc na dobrą sprawę aż tak się nie dziwie autorowi że CALe mu nie podeszły.

Ostatnio tak sobie porównywałem właśnie Cal vs DTX501p.

Na Klonie Cal_e lepiej mi się podobają ale ze źródeł przenośnych to DTX_y lepiej się spisują mimo że potrzebują więcej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ludzi z małym "doświadczeniem" w sprawach audio, często jest tak, że tańsze słuchawki grają dla nich lepiej. Dlaczego tak jest? Ano z prostego powodu - nie wsłu****ą się oni w detale, lubią mięsko, drażni ich analityczność dobrych słuchawek. Często jest też tak, że po prostu mają słabe źródła, które nie są w stanie wysterować np. potrójnych armatur.
Dla przykładu - mój kumpel powiedział, że od połączenia s:flo2 + Um3x (naprawdę świetne połączenie) na plikach jakości FLAC nic go nie zachwyca i woli jakieś swoje senki nauszne z bardzo niskiej półki + integrę w jego laptopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności