Skocz do zawartości

Nokia przejęta przez Microsoft


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Azahiel, nie chce polemizowac, ale czego waznego nie ma na WP8?

 

Ja uzytkuje np. HTC na Andku, moja kobieta ma HTC na Windzie i ilekroc patrze na jakosc, plynnosc, stabilnosc aplikacji na WP to mi zal dupe sciska, bo na Andku 60% uzytecznego softu wyglada jak z epoki Windows 95. Mam czasem wrazenie, ze ludzie wypowiadajacy sie nt. WP nie widzieli go na oczy, albo ich wiedza opiera sie o stan rzeczy sprzed co najmniej roku.

 

Wysyłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Andku 60% uzytecznego softu wyglada jak z epoki Windows 95.

 

Dlaczego Ty wszystko sprowadzasz do wyglądu. A gdzie funkcjonalność? Wybór aplikacji na Andka to prawdziwy koszmar by w gąszczu byle czego znaleźć tą właściwą. Ale zdecydowanie wolę taki układ niż sklepik M$, w którym do wyboru jest tylko... "ocet" z ładną etykietką.

 

I uprzedzam ew. atak. Na przedłużeniu umowy w Play wziąłem HTC One. ;) Nie mogłem się oprzeć temu, by Ci wytrącić argumenty z ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam już gier, których mam mnóstwo i często z różnych bundli- ale to najmniej ważne. Brakuje mi tam mobile mpk, kalkulator++, mbank, playerpro (ale to można zastapić) spotify- nie wiem czy jest, wiec strzelam, silence, mxplayer. I jeszcze pewnie znajdę. Tak sobie tego nie piszę i miałem w rękach lumię. Tylko nie 920 ;p

 

@up- no właśnie, ja nad wygląd stawiam użyteczność... Tel to dla mnie po części narzędzie pracy teraz. Jedynie wymienię sgs3 na coś co lepiej trzyma na baterii + lepszy aparat.

Azahiel, nie chce polemizowac, ale czego waznego nie ma na WP8?

Ja uzytkuje np. HTC na Andku, moja kobieta ma HTC na Windzie i ilekroc patrze na jakosc, plynnosc, stabilnosc aplikacji na WP to mi zal dupe sciska, bo na Andku 60% uzytecznego softu wyglada jak z epoki Windows 95. Mam czasem wrazenie, ze ludzie wypowiadajacy sie nt. WP nie widzieli go na oczy, albo ich wiedza opiera sie o stan rzeczy sprzed co najmniej roku.

Wysyłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2
Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, mówię to ja, właściciel plastikowego LG (ale dużo nie dałem).

Tylko, że plastik w twoim LG jest dwie klasy wyżej niż ten w samsungu s3 no,tył jest lekko gumowany i ma metalową obramówkę. W S4 minimalnie poprawili jakoś plastiku. Swoją drogą śmieszne jest to, ze ludzie śmieją się chińskich telefonów podczas gdy są one lepiej wykonane i za ułamek ceny samsunga. Myślę, że nie do końca o sam plastik tu chodzi, tylko o badziewną jego jakość i to jak łatwo się rysuje. Jakoś w BB i lumii 820 ludzie nie narzekają na jakość wykonania. W starych nokiach ludzie też nie narzekali, że większość była plastikowa ale jakoś jego była ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Andku 60% uzytecznego softu wyglada jak z epoki Windows 95.

 

Dlaczego Ty wszystko sprowadzasz do wyglądu. A gdzie funkcjonalność? Wybór aplikacji na Andka to prawdziwy koszmar by w gąszczu byle czego znaleźć tą właściwą. Ale zdecydowanie wolę taki układ niż sklepik M$, w którym do wyboru jest tylko... "ocet" z ładną etykietką.

 

I uprzedzam ew. atak. Na przedłużeniu umowy w Play wziąłem HTC One. ;) Nie mogłem się oprzeć temu, by Ci wytrącić argumenty z ręki. 

I co powiesz o Htc One? Chyba jednak bardziej cieszy oko, w tym rowniez UI Sense niz landrynka Samsunga?

 

Wysyłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest lepszy, jest inny... W Lg to jest typowe tworzywo, w s3 to jest trochę co innego- jest bardziej gumowate że tak to określę. Czuć to w rękach.

Otóż to, mówię to ja, właściciel plastikowego LG (ale dużo nie dałem).

Tylko, że plastik w twoim LG jest dwie klasy wyżej niż ten w samsungu s3 no,tył jest lekko gumowany i ma metalową obramówkę. W S4 minimalnie poprawili jakoś plastiku. Swoją drogą śmieszne jest to, ze ludzie śmieją się chińskich telefonów podczas gdy są one lepiej wykonane i za ułamek ceny samsunga. Myślę, że nie do końca o sam plastik tu chodzi, tylko o badziewną jego jakość i to jak łatwo się rysuje. Jakoś w BB i lumii 820 ludzie nie narzekają na jakość wykonania. W starych nokiach ludzie też nie narzekali, że większość była plastikowa ale jakoś jego była ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co powiesz o Htc One? Chyba jednak bardziej cieszy oko, w tym rowniez UI Sense niz landrynka Samsunga?

 

Nie wiem czy to jest miejsce na takie podsumowania, więc wybaczcie mały OT.

  1. Wziąłem bo z czerordzeniowców w Play miałem jeszcze alternatywę LG Nexus4. Przy takiej "konkurencji" wybór wydał mi się był oczywisty.
  2. Rzeczywiście wykonanie robi wrażenie. Jest świetne.
  3. Obudowa alu jest IMO mniej praktyczna niż plastik, który serwuje Samsung. Niestety One śmignął mi z wysokości kolan na kafelki i mam na obudowie sznytę. Mało widoczną ale jednak. Jestem pewien, że na Samsungu by nie było śladu. Dzięki temu doświadczeniu kupiłem plastikowe (!) plecki do One. Będę profanował wygląd kosztem swojego spokojnego snu. I to by było na tyle w kwestii alu-szpanu, praktyczności metalu czy perfekcyjnego wykonania.
  4. Praktycznie nierozbieralna obudowa powoduje, że nie da się wymienić obudowy "jakby co" (tzn. da się ale koszty są horrendalne) a po trzech, czterech latach ten telefon będzie efektownym przyciskiem do papieru, bo bateria wyzionie ducha a wymienić ani prosto ani tanio się jej nie da.
  5. UI Sense mnie wnerwił (BlinkFeed) i obecnie używam Apex Launcher'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co powiesz o Htc One? Chyba jednak bardziej cieszy oko, w tym rowniez UI Sense niz landrynka Samsunga?

 

 

  1. Praktycznie nierozbieralna obudowa powoduje, że nie da się wymienić obudowy "jakby co" (tzn. da się ale koszty są horrendalne) a po trzech, czterech latach ten telefon będzie efektownym przyciskiem do papieru, bo bateria wyzionie ducha a wymienić ani prosto ani tanio się jej nie da.

 

 

Jestem pewien, że po czterech latach zarówno Twój One jak i mój zostaną wymienione na HTC Two albo i Tree z ośmierdzeniowymi prockami i obudową z carbonu, więc argument trochę niemerytoryczny, coś na pograniczu czepialstwa. A w tych okolicznościach to One z 2013 r. jako elegancki przycisk do papieru albo i pilot do TV z wymienioną amatorsko baterią wcale by mi nie przeszkadzał.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze niż Twoje. Generalnie nie wszyscy wymieniają tel co roku. Dopóki działa i spełnia wymagania- to po co chcieć więcej?

I co powiesz o Htc One? Chyba jednak bardziej cieszy oko, w tym rowniez UI Sense niz landrynka Samsunga?

 

 

  1. Praktycznie nierozbieralna obudowa powoduje, że nie da się wymienić obudowy "jakby co" (tzn. da się ale koszty są horrendalne) a po trzech, czterech latach ten telefon będzie efektownym przyciskiem do papieru, bo bateria wyzionie ducha a wymienić ani prosto ani tanio się jej nie da.

 

 

Nie wiem, czy po czterech latach Twój One i mój nie zostaną wymienione na HTC Two albo i Tree z ośmierdzeniowymi prockami i obudową z carbonu, więc argument trochę niemerytoryczny, coś na pograniczu czepialstwa.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że po czterech latach zarówno Twój One jak i mój zostaną wymienione na HTC Two albo i Tree z ośmierdzeniowymi prockami i obudową z carbonu, więc argument trochę niemerytoryczny, coś na pograniczu czepialstwa.

 

Podzielam Twoje zdanie, że po 4 latach One będzie eksponatem muzealnym. Ale jak słusznie zauważył Azahiel do dziś są użytkownicy np. Nokii 6110i. Polityka HTC (ale nie tylko - Lumie, Nexusy, itd.) sprawia, że takowych nie będzie. Bedziesz zmuszony do wymiany telefonu. Jeśli dobrze pamiętam producent gwarantuje 800 cykli ładowań po których pojemność baterii spadnie nie więcej niż do 80%. Co oznacza, że po czterech latach (4x300 = ok. 1200 ładowań) bateria w telefonie nie wytrzyma doby używania (nawet nie wspomnę, że intensywnego), co spowoduje, że wartość tego "cacka" za 2 z hakiem kPLN spadnie praktycznie do zera i tym samym możliwość odsprzedaży.

 

Wyrzucać ponad 2 kPLN co cztery lata? Aż tak bogaty nie jestem... Z tego punktu widzenia to był wydatek mało rozsądny.

 

Należy mieć nadzieję, że za dwa cztery lata HTC One będzie tak popularny, że narzędzia do jego otwierania będą popularne i łatwo dostępne a obudowy, baterie będzie wymieniał "pan Kazio" w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile HTC za 4 lata będzie w ogóle istnieć, biorąc pod uwagę, że dzieje się tam źle od jakiegoś czasu, to nie byłbym tego taki pewien.

 

Takie kolosy jak Sony, LG, Samsung nie zbankrutują, podobnie Apple, ale HTC to nie jest w gruncie rzeczy duża firma, robią tylko telefony, przez słabą politykę i wpadki mają ciągle problemu, oraz jednak przespali wyścig z Samsungiem swego czasu i efekty tego są do dziś, jeden dobry model (One) nie zmieni za wiele w opozycji do ****a jakie HTC serwuje od lat w low i mid-end.

 

Mi nie będzie przykro jak padną, dobre telefony robili do 2010 roku, passa skończyła się na HTC Desire, później była już równia pochyła, a kiedyś mieli bezkonkurencyjne telefony, typu HD2, Touch Pro, Diamond 2, Kaiser, byli mega innowacyjni ze swoim Sense, czy pojemnościowym ekranie na WM, kiedy każdy nawalał rysikiem.

 

Dlatego ja za 2 czy 4 lata nie martwiłbym się o to czy One będzie działać tylko czy firma jak HTC w ogóle będzie istnieć, bo jak padną to szybko urwie się dostęp do serwisów, a co za tym idzie części, a cena także poleci lawinowo w dół, a jakiś chińczyk szybko wykorzysta lukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności