Skocz do zawartości

Młodym dobre słuchawki... :)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam. Wielu forumowiczów pewnie ma lub planuje jakieś potomstwo. Jeżeli chcemy wychować sobie młodych, wrażliwych na dobry dźwięk ludzi, nie kupujmy im byle czego na uszy. Jeżeli kupimy młodemu telefon, który będzie używał także jako player mp3 lub odtwarzacz sensu stricte, dajmy mu do tego słuchawki lepsze niż stockowe pchły. Jakieś SM E10 czy E30 czy co tam uważamy za w miarę dobre. Jeśli nauszne to może nie te z promocji piwa żywiec ale BD DTX501p, Sennki PX-200 II, AKG K420, czy inne , które uważamy za dobre. Nie kupujmy im Beats Audio, lepiej już te Noontec Zoro (podobno lepszy dźwięk) czy jakieś podobne Yamahy, Denony. Design będzie, oryginalność też (bo wszyscy mają Betsy a ja mam lepsze - tak uczmy !). Pewnie,że jest to trudne ale trzeba się postarać i mieć autorytet. Niech przynajmniej Wasze dzieci i młodzież nie niszczą uszu złym dźwiękiem złych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem rodzicem i nie planuję nim zostać, ale mam wrażenie, że to może być często trudne. Media i rówieśnicy mają pod wieloma względami znacznie większy wpływ na człowieka niż rodzice - to zależy od wielu czynników, ale w niektórych przypadkach kupienie dzieciakowi Zoro, będzie jak kara, bo to nie Solo, tylko jakieś fejki. PX200-II? To nie Beatsy, zły rodzic. AKG K420? Nie Beatsy, zły rodzic... ;) Brzmienie może zostać tutaj zepchnięte na dalsze tory.

 

Oczywiście mówię o niektórych przypadkach, to też zależy od miasta, szkoły, grupy rówieśniczej, systemu wartości itd. Ale marketing silnym jest trudno to często przeskoczyć, szczególnie jak dziecko jest w wieku wyjątkowo podatnym (gimnazjum...).

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na dziecko trzeba wpływać od urodzenia. Próbować kształtować jego dobry smak, tłumaczyć, pokazywać recenzje, porównywać (to dla większych młodych). Dawać samemu przykład. Także w słuchaniu muzyki.

 

Zauważam,że teraz chyba wpływ rówieśników jest większy niż kiedyś.. Jakoś miałem przy końcu podstawówki i w liceum własne zdanie i kiedy koledzy słuchali polskiego punku i nowej fali, ja słuchałem New Romantic, elektroniki i metalu. Nikomu to nie przeszkadzało. A teraz wszyscy jak te owieczki, co pokaże głupia prasa (aktor w Betsach) to już inni muszą mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja chodziłem do podstawówki to telefon komórkowy u dzieci był czymś na zasadzie ekstra lans, ja swój miałem w 4 klasie podstawówki i to był szok :)

 

A kilka lat później w gimnazjum już każdy miał telefon, różnica może 4 lat.

 

Co do audio, to ja poszedłem w ślady rodziców i z tego jestem bardzo zadowolony :)

 

Od małego w domu było przyzwoite audio oraz muzyka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do puki blagi siedzą u mnie w kieszeni to ja decyduję na jakim sprzęcie będą słuchali.

Dlatego synowi kupiłem Cal a córce BD DTX501p.

Żadnej z tych par słuchawek niczego nie brakuje ani wyglądu, ani jakości.

Wiadomo że są lepsze, ale mam na dzieję że zaczynając słuchać na lepszym sprzęcie w przyszłości nie sięgną po gorszy niż mieli wcześniej.

Edytowane przez jd1210
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z okresu walenia w pieluchy pamiętam okres fascynacji Queen, a co ciekawe w domu mama czy tata woleli Floydów, Marillion, czy Sabbatów :)

 

Ew. klasyke thrasha. Do dziś nie wiem skąd to się wzięło, mi się wydaje, że kierunkować można, ale każdy w środku chyba sam wie najlepiej co do niego przemawia, bo skąd może się wziąć to u dwuletniego dzieciaka (tak pamiętam pewne rzeczy z tego okresu) bierze się fascynacja, że siedzi po kilka godzin i ogląda VHS z Queen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka, ale jak ktoś ma dzieci, to nie powinien się na początku przejmować, tym na czym słucha. Lepiej zainteresować się co słuchają i podrzucić jakąś dobrą płytę, czy doradzić w wyborze zespołu .

Syn słucha thrash metalu a córka różnej,hip hopu, Michaela Jacksona.

Z synem to nie ma problemu bierze muzę od mnie. A młoda sama sobie radzi i słucha co chce.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są chyba takie ochronne żeby za młodu nie popsuły słuchu.

Ja mam dorosłe i prawie dorosłe dzieci więc nie muszę się już tym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mój kolega ma dziecko, któremu raz powiedziałem przy okazji, że Betsy są beznadziejne i od tamtej pory za każdym razem, kiedy widzi człowieka z Doktorkiem Dre na głowie śmieje się cicho z pogardą i krytykuje Betsy. Dostanę medal Wzorowego Obywatela?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są chyba takie ochronne żeby za młodu nie popsuły słuchu.

Ja mam dorosłe i prawie dorosłe dzieci więc nie muszę się już tym martwić.

 

OK, rozumiem ale może komuś się akurat przyda informacja o takim produkcie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są chyba takie ochronne żeby za młodu nie popsuły słuchu.

Ja mam dorosłe i prawie dorosłe dzieci więc nie muszę się już tym martwić.

 

OK, rozumiem ale może komuś się akurat przyda informacja o takim produkcie? :)

Jasne jak najbardziej, dla kilku latka jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku moją młodszą siostrę edukowałem pod względem muzyki. Nie za bardzo widziało mi się żeby słuchała tego co większość znajomych w jej wieku. Sukces pełną parą młoda uwielbia Maidenów, Sabbath, Metallicę, Sabaton, Dio i.t.p. za jakiś czas może pokażę jej darkwave :lol: z moją pomocą kupiła sobie clipa do słuchania a później na urodziny sprezentowane zostały jej przeze mnie pl11 więc też staram się żeby słuchała muzyki w dobrej jakości i na przyzwoitym sprzęcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młodym... Cóż, trudno mówić o młodej, bo moja siostra jest ode mnie starsza o 2 lata, ale wyedukowałem ją tak, że ma taczkę 1G + MC5, a miała moje aurvany IE, AKG K518, czy ne6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności