Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [Nauszne][Zamknięte, ewentualnie półotwarte][Do 220 zł]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Interesują mnie słuchawki:

  • nauszne, zamknięte lub półotwarte do 220 zł
  • przewodowe
  • pod każdy rodzaj muzyki (głównie: metal, rock, rap) [jednak lubię mocniejszy bas, ale bez przytłumienia innych dźwięków]
  • możliwie jak najgłośniejsze (oczywiście, żeby przy największej głośności zachowały czystość dźwięku), gdyż będę ich używał z telefonem i laptopem
  • z w miarę dobrą izolacją (miejsca publiczne)
  • małe (najlepiej składane)

Wcześniej miałem CRESYN C555H, głośność idealna, rozmiary idealne, dźwięk idealny, ale wykonanie niestety kijowe (nie żebym jakoś je rzucał czy coś, mam całe plastikowe słuchawki za 20 zł i 5 rok bez żadnego problemu jakoś działają).

Szukałbym właśnie czegoś podobnego do tych cresyn'ów (tylko z lepszym wykonaniem oczywiście).

Zastanawiam się nad AUDIO-TECHNICA ATH-SJ55 i Audio-Technica ATH-SJ11BK (chyba są mniejsze, dlatego na +) , jeżeli ktoś miał/ma to fajnie jakby się podzielił opinią.

Edytowane przez conris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJ55 nie izolują jakoś super, ale jest nieźle. Basu też nie mają nie wiadomo jak dużo, w rockowej muzyce będzie ok. Rap też brzmi fajnie. Metalu nie słucham, ew. balladowe numery Metallici. SJ55 to raczej uniwersalne słuchawki, zagrają w każdym gatunku. Nie jest trudno je napędzić, zagrają z praktycznie każdego źródła. A jaki player do nich posiadasz? W moim przypadku grają zarówno dobrze z Meizu jak i Clipem. Nano 2G nie polecam, bo będzie za jasno i rapu sobie nie posłuchasz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Player różny, laptop Sony, a telefony dosyć często zmieniam (głównie to soniaki), więc nie mogę wyróżnić konkretnego modelu.

 

Dzięki za odp. :D

Edytowane przez conris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli telefony Sony brzmią podobnie do wielu odtwarzaczy Sony i są ocieplone to może być fajnie z większą ilością basu. Mogą Ci się więc spodobać. Laptop pewnie ma integre Realteka?! i będzie pewnie obcinał dolne pasmo, spłaszczając bas.

 

Co do metalu, to z zespołów zachaczających o metal słucham na pewno Black Sabbath i AC/DC, jeśli to Ci coś daje to mi się podoba brzmienie tych zespołów na SJ55.

Edytowane przez maciej3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na laptopie będę mniej słuchał muzyki i też wtedy tak się nie wsłu****e, bo najczęściej jeszcze coś robię, więc nie powinno mi przeszkadzać. Co do zespołów to też mniej więcej tego typu (AC/DC, + SOAD, Nightwish, LP, Eminem, Awolnation, Kasabian).

 

@patapon3 Poczytam o nich :D



Ktoś ma może jeszcze jakieś propozycje lub opinie? Mam zamiar już dzisiaj zamówić i nadal nie jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realteki są różne i nie wszystkie to kompletna kaszana :) pod Twoje wymagania jeszcze pasują wg Mnie akg k518. Jeśli chodzi o v55 to z tej dwójki brałbym akg. A w porównaniu k518 vs sj55 to w sumie ciężko, kto co woli, więcej basu mają akg ale sj resztę odrobinę na +

tłumienie lepsze w akg

i wykonanie raczej też.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K518 nie pasują, bas ma nie przytłumiać reszty.

Tu od siebie poleciłbym jeszcze Soundmagic P30, ale są dość ciemne i nie wiem jak z rockiem.. Spytaj 4ndr3, on ma dużo większe pojęcie ode mnie i słuchał mase sprzętu, posiada P30 więc coś na pewno o nich powie. :)



No i K420 mi się jeszcze podobały.. półka niżej jeśli chodzi o cenę, ale grały ładnie z Clipa+, tyle, że półotwarte.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG 518 - słuchałem trochę na nich i szczerze mówiąc, to nie wywarły na mnie żadnego wrażenia (bas za bardzo przytłumia resztę). K420 jakoś mi się nie podobają, ale szkoda, że wcześniej nie napisałeś o p30 (może bym sprawdził), bo już zamówiłem SJ55.

 

Dzięki wszystkim za odp.

Edytowane przez conris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności