Skocz do zawartości

Spotify Premium vs Unlimited


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszycie różnicę gęstości kompresji między muzyką dostępną w wersji premium (ogg q9) a unlimited (ogg q5)?

 

Ta ogg q5 to ta najniższa 160kbs? jeśli tak, to ja różnicę. Jest ona minimalna, ale jest. Ogólnie ja tak czy siak musiałbym premium kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtop, ale byłbym zadowolony, jakby spotify udostępniło możliwość importowania lokalnych plików FLAC do swojej playlisty o.O

flac-ów nikt Ci nie sprzeda w tej cenie.

 

Ta ogg q5 to ta najniższa 160kbs? jeśli tak, to ja różnicę.

Na jakim kawałku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już jaki był ten mój konkretny pierwszy utwór i album po zmianie, ale zmiana była zauważalna - było takie "ooo czyściej to gra" chociaż jakość wimpa i spotify przed wykupieniem konta mi nie przeszkadzała, lecz lepszość zawsze jest na plus ; )

 

 

Dodam tylko, że ja nie słucham FLACów. (magazynuje je ale słucham na MP3@320). Szkoda mi miejsca, różnica między 320, a FLAC jest dla mnie tak minimalna że aż do pominięcia. No ale 160, a 320 to co innego.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ogg to ja korzystałem 8 lat temu na ifpie hehe, nawet nie wnikałem jaki to format tutaj ma... u siebie na kompie używam mp3 bo najpopularniejszy, a że miejsca mi nie brakuje to się w AAC nie bawię. O ile normalnie mogę słuchać na grajku na @192 to na kompie chyba - podkreślam chyba - bym odróżnił 256 od 320, nie jestem tego pewny, ale chyba w niektórych kawałkach tak. To i tak po prostu jadę sobie 320 dla pełnego spokoju....

 

skoro mówisz że 320 ogg to chyba nawet lepiej, nie orientowałem się : D. W każdym Razie nie dopadł mnie audiofilski snobizm co by tylko na FLAC słuchać. A wielopłaszczyznowe odtwarzanie Hi-res (bez obrazy dla nikogo) to dla mnie +10 boost do autosugestii : P



Co do utworów to jutro Ci coś może podeśle. Ogólnie najłatwiej wyłapać to na audiofilskich nagraniach z dobrą sceną. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro mówisz że 320 ogg to chyba nawet lepiej, nie orientowałem się : D. W każdym Razie nie dopadł mnie audiofilski snobizm co by tylko na FLAC słuchać. A wielopłaszczyznowe odtwarzanie Hi-res (bez obrazy dla nikogo) to dla mnie +10 boost do autosugestii : P

 

Co do utworów to jutro Ci coś może podeśle. Ogólnie najłatwiej wyłapać to na audiofilskich nagraniach z dobrą sceną. : )

mp3 daje ci max 320, ogg -q9 nie ma tego ograniczenia i przy gęstych fragmentach wchodzi na 500 kbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtop, ale byłbym zadowolony, jakby spotify udostępniło możliwość importowania lokalnych plików FLAC do swojej playlisty o.O

flac-ów nikt Ci nie sprzeda w tej cenie.

 

 

Tu nie chodzi o sprzedawanie, tylko umożliwienie przez nich odtwarzania danych plików. Plik mogę ściągnąć z internetu i wrzucić do swojej playlisty jako lokalny / ew. na telefon. I chodzi o to, żeby oni umożliwili odtwarzanie FLACów, bo do tej pory wrzucać można tylko MP3 i tak też robię.. jak nie mogę czegoś znaleźć w spotify, to ciągnę 320 i wrzucam jako lokalny, ale chciałbym FLACków kilka. :>

 

O to mnie się rozchodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to, że Spotify się bardziej rozwinie, bo moja irytacja sięga zenitu, gdy szukam utworu, znajduję i mi pisze, że nie jest dostępny w moim kraju.

 

No kur*** płacę, to powinienem to mieć, a nie jeszcze kuleję, bo jestem z kraju trzeciego świata jakim jest Polska -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy gęstych fragmentach wchodzi na 500 kbps.

 

To już wtedy nie jest @320 : )

to jest vbr i tyle jest osiągane w spotify

 

Najniższy bitrate na Spotify (jakość "normalna"), to 96 kbps.

Dla unlimited na urządzenia mobilne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest vbr i tyle jest osiągane w spotify

Aha no chyba że VBR ale też nie VBR@320 ale VBR@500, chyba że stosuje się tu inną logikę niż w przypadku MP3. No, ale dobrze wiedzieć. Lepiej dla nas :)

 

No brak EQ to lipa straszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwi mnie, że nikt jeszcze z developerów nie zrobił porządnego EQ do spotify, nawet płatnego np. 0,89 Euro, czy nawet niech weźmie te 4,99 Euro, to jaki by miał zarobek, bo bardzo dużo ludzi potrzebuje takiego eq, a jakby jeszcze go rozbudował konkretnie itp, to miałby trochę kokosów z tego..

 

Tylko żeby wcisnąć się ze swoją app do appstore, to też trochę się trzeba napracować z symbolami, nazwami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarum, jakby zrobili EQ i udostępnili większą ilość utworów na Nasz kraj, to byłaby całkiem niezła aplikacja (żeby za bardzo nie wychwalać).

 

Aczkolwiek i tak będę z niej korzystał.. no bo to jednak wygoda, chociaż po cichu liczę na większe zmiany.. a najbardziej na EQ !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje nieszczęście słyszę. Nawet na zintegrowanej i HD201. Akurat OGG jest dość słabe przy 160 kbps, trudniej mi mp3 odróżnić w tym zakresie. Sam się dziwię, że 2 lata wytrzymałem z Unlimited ;)

 

PS. Equalizer już jest i działa sprawnie. Szkoda, że nie ma wersji mobile...

 

Wysłane z mojego LG-P710 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez paatos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności